Z 97-K ses sorunu

Erdinç 31

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 2 ay önce falan yeni sistem topladım şimdi neden skylake toplamadın derseniz dayım bana sürpriz için önceden almış işlemci, anakart ve RAM'i maalesef. Konuyu uzatmadan bu sistemde ilk aldığım günden beri kasadan sesler geliyordu ilk 1 ay sanırım yeni olduğu için dedim ama daha sık olmaya başladı işin garip yanı ise kasaya dokunduğumda veya hafif dokunduğumda geçiyordu. Sonradan dikkatlice dinlemeye başladım ama bir türlü sorunu bulamadım en son bugün anakartın üst tarafından yani kasanın arka tarafından geldiğini fark ettim güç kaynağından geldiğini sanmıyorum daha çok işlemci yanından geliyordu fakat biraz yanına bakınca ESD diye bir yer olduğunu gördüm sanırım oradan geliyor şimdi garantiye de götürmek istemiyorum vatan PC'den toplattım bilgisayarı oraya götürsem sadece anakartı götürmezler sanırım tek başıma da anakartı sökemem zaten ben bir size danışayım dedim sorun nedir sizce?

Bu arada ses geldiği zaman kasanın kapağını açınca gidiyor açmaz isem ses 2-3 dakika içinde kendi gidiyor bende bu gün tamamen yan kapağı açık kullandım ve sadece 1 kere oldu bu sefer zaten orada anladım ESD korumasının civarından geldiğini yada işlemciden de geliyor olabilir.

Belki psu dan şüphelenebilirsiniz bende sistemi yazayım;
Z97-K asus anakart
İ7 4790K işlemci
gtx 970 strix ekran kartı
fsp raider 750 watt silver psu
8 gb ddr3 corsair ram

Az önce vatan bilgisayarda aldığım psu ya yorum yaptıklarını gördüm;
sizce psu dan gelebilir mi? ESD koruması veya işlemci yuvasından cızırdı gelebilir mi?
ScreenShot_20160308232217.png

Benden de elektrik cızırtısı geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı