Z170 Sistem Toplama

Pek bilgim yok bildiğim tek şey aldın mı en yenisi alman nasıl skylake ddr4 topluyorsan yeni seri kart alman bu amd de biraz daha uzun sürer amd sürek mimari değiştirmez mimariyi geliştirir.Bunu demek istedim ben yani.Şimdi 1.5 sene oldu belki maxwell çıkalı değil mi şimdi pascal çıkacak niye maxwell alasın ki ben dedim ki illa alacaksan bari amd al hiç değilse amd mimariyi güncelliyor ve eski mimarili kartlar yeni mimarili kartlarla çok arada kalmıyor bu demek değildir nvidia amd den kötü bu kadar basit.

High Power Direct12 80+Bronze 1000W Power Supply HP-DP1000-BR

Bu daha uygun bir güç kaynağı bu da sizi baya götürür çok para vermek istemiyorum derseniz bütçe fazla olsa da illa çok fark yokken 150-200 tl vermek gerekmez değil mi

Son düzenleme:
GTX 970, GTX 780ti'a kafa tutan bir karttır.
ImageThumbnail2.aspx
ImageThumbnail2.aspx
ImageThumbnail2.aspx
ImageThumbnail2.aspx

Demek istediğini anladım ben, yeni mimari geldiğinde gelen yeni ürünler eskiye göre daha cazip geliyor alınması. Benim merakım şimdi şöyle oldu; gelen yeni ürünler çok fazla fark yapar mı? Kayda değer bir fark yaparsa yeni nesil ürünler ben sabredip biraz daha bekleyebilirim. Biraz hikayemden bahsedeyim o zaman anlaşılır biraz niye çok iyi bir bilgisayar topladığım. Ben şuan 18 yaşındayım. Bilgisayar ile tanışmam 2002/2003 yılları diyebiliriz. Çok ufakken tanıştım bilgisayarla :D Ama hiçbir bilgisayarım oyun bilgisayarı denilebilecek seviyede değildi hatta hiç ekran kartı bile olmadı bilgisayarlarımda bu zamana kadar. Küçükken bir hayal kurdum bir zaman gelicek dönemin gerçekten çok iyi bir bilgisayarını alacağım ve ozaman geldi çattı işte :D Konuyu şuraya bağlıyacağım yani kaç yıldır sabırla bekliyorum biraz daha bekliyebilirim kayda değer bir performans varsa :D

GTX 970, GTX 780ti'a kafa tutan bir karttır.
ImageThumbnail2.aspx
ImageThumbnail2.aspx
ImageThumbnail2.aspx
ImageThumbnail2.aspx

Kardeş vakit ayırdığın için çok teşekkür ederim ama yazdığım donanıma galiba iyice bakmadın. Senin bize gösterdiklerin Full HD için sonuçlar. Benim toplayacağım bilgisayar 2k.

Demek istediğini anladım ben, yeni mimari geldiğinde gelen yeni ürünler eskiye göre daha cazip geliyor alınması. Benim merakım şimdi şöyle oldu; gelen yeni ürünler çok fazla fark yapar mı? Kayda değer bir fark yaparsa yeni nesil ürünler ben sabredip biraz daha bekleyebilirim. Biraz hikayemden bahsedeyim o zaman anlaşılır biraz niye çok iyi bir bilgisayar topladığım. Ben şuan 18 yaşındayım. Bilgisayar ile tanışmam 2002/2003 yılları diyebiliriz. Çok ufakken tanıştım bilgisayarla :D Ama hiçbir bilgisayarım oyun bilgisayarı denilebilecek seviyede değildi hatta hiç ekran kartı bile olmadı bilgisayarlarımda bu zamana kadar. Küçükken bir hayal kurdum bir zaman gelicek dönemin gerçekten çok iyi bir bilgisayarını alacağım ve ozaman geldi çattı işte :D Konuyu şuraya bağlıyacağım yani kaç yıldır sabırla bekliyorum biraz daha bekliyebilirim kayda değer bir performans varsa :D

Kardeş vakit ayırdığın için çok teşekkür ederim ama yazdığım donanıma galiba iyice bakmadın. Senin bize gösterdiklerin Full HD için sonuçlar. Benim toplayacağım bilgisayar 2k.
Senin sitemin 2k olabilir de 780ti da 3 gb bir ekran kartı paylaştığım testlerin 1080p olması pek bir şey farketmez anlayacağın, hem sen ciddi ciddi o paraya 780ti almayı mı düşünüyorsun cidden? 2300 tlden başlıyor çünkü 780ti'lar.

Kardeş sen bu konuyu gerçekten okudun mu :D Benim yazdığım ekran kartı GTX 980Ti :D :D
Konuyu okudum sadece bir 970, 780ti yarıştırması vardı o yüzden bir kaç test paylaştım hepsi bu. Ha bir de senin 780ti tercih edeceğin gibi bir düşünceye kapılmış olabilirim :) Bu arada 980ti alacaksan amazon'dan evga almanı öneririm baya uyguna geliyor TR fiyatlarına göre.

Tamam teşekkür ederim yine yorumların için ordaki karşılaştırma maksatı biraz farklıydı yeni nesil gelince 780Ti gibi bir kartın 970 gibi bir kartla rakip olması. Ama beklemeyi düşünüyorum yeni mimari geldiğinde direk alırım en azından 2 yıl boyunca vicdansızlık yapmayıp yeni mimari getirmezler umarım :D

Tamam teşekkür ederim yine yorumların için ordaki karşılaştırma maksatı biraz farklıydı yeni nesil gelince 780Ti gibi bir kartın 970 gibi bir kartla rakip olması. Ama beklemeyi düşünüyorum yeni mimari geldiğinde direk alırım en azından 2 yıl boyunca vicdansızlık yapmayıp yeni mimari getirmezler umarım :D
Ben sana bir şey söyleyeyim mi teknolojiye yetişemezsin :) Yani sen şimdi yeni pascal serisi bekleyim öyle alayım dersin, bi bakmışsın bu kez de kendini başka bir yeni seriyi beklerken bulmuşsun :) Bence paran hazırsa beklemene hiç gerek yok, ha şunu yapabilirsin ama bütün parçaları alıp ekran kartını en sona bırakabilirsin.

Pascal mimarili üst seviye kartlar çıktığında 980Ti aynı şimdiki 780Ti gibi olur. Kimse yüzüne bakmaz. Tabi bu durum o zaman 980Ti, 780Ti gibi kartların kötü olacağı manasına gelmez. Sadece yeni mimari yüzünden perde arkasına düşer.

ALLAHIM SANA ŞÜKÜRLER OLSUN BENİ ANLAYAN ÇIKTI TEŞEKKÜRLER CRAZYNOMAD.Gerçekten açıkladı benim demek istediğimi bende bunu kasıt ediyorum nasıl 1.5-2 sene önce alınan gtx 780 ti (o zamanda çok pahalıydı) maxwell çıkınca gtx 970 gibi türkiyede almayanın kalmadığı denilebilecek kartla başa baş hatta ufak geride kalabiliyorsa ( witcher 3 fps testi gibi) aynı durum gtx 980 ti gibi olacak mimari eskiyince yani siz 4 senelik performansı 3 seneliğe indirgeyeceksiniz amd de durum benzer fakat daha farklı çünkü amd mimarileri eski mimarinin gelişmiş gibi oluyor yani eski neyse yenisi onun 1 tık üstü oluyor gibi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı