Çözüldü Z270-E sistem BIOS fanları görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UzRie

Hectopat
Fakat geçen gün bir konu açtım CS:GO'da FPS drobu yiyorum ve FPS birden düşüyor. Bu konuyu araştırırken BIOS ayarlarımdan kaynaklı diye düşündüm, BIOS'a girdim ve önde 2 giriş fanı ve arkada tek çıkış fanı olmasına rağmen bunları görmüyor. Sadece CPU fanını görüyor. Anakart modelim ASUS Z270-E ROG serisi yardımcı olabilir misiniz lütfen?

2 aydır CS:GO'da FPS düşüşü sorununa çözüm bulmaya çalışıyorum. İyi bir sistemim olduğunu düşünüyorum fakat istediğim FPS'leri ve oyun akıcılığını alamıyorum.

Sistem bilgileri.
  • ASUS Z270-E ROG serisi anakart.
  • MSI GTX 1080 gamining X ekran kartı.
  • Intel 7700k 4.2 GHz - 4.5 GHz işlemci.
  • Corsair Vengeance 2x16 32 GB 3000GHz DDR4 RAM.
  • Samsung 850 Pro 512 GB SSD.
  • Corsair CX750M 750 Watt güç kaynağı.

1621322712188.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Demek ki sadece CPU fanı anakarta takılı. Diğerleri kasanın fan kontrolcüsüne ya da PSU'ya takılı.
Demek ki sadece CPU fanı anakarta takılı. Diğerleri kasanın fan kontrolcüsüne ya da PSU'ya takılı.

Evet kontrol ettim dediğin gibi abi. Peki baktığın zaman BIOS ayarlarında bir sıkıntı var gibi duruyor mu? Çünkü ez System tuning performans moda alınca önceden oyunlardaki FPS'lerim yükseliyordu ama şu an hiçbir şey olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sorun göremedim. O ayar için iyi bir soğutma lazım. Macun kurumuştur. Macunu değiş. Stok soğutucu kullanma.
işlemci ve ekran kartı macununu yeni değiştim coolar master maker sürmüştüm , uzun zamandır bu problemi arıyorum fps dropları olsun düşüşleri olsun biliyorum abi çok meşgul ettim seni son bir sorum olacak bu sistemde fps drobu ve fps düşüşleri yaşamam sence normal mi

Geri
Yukarı