Z370-E Kasa Fanı Nereye Takılır?

RuffneckTR

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Okuyorum
Selamlar,
Elimde H115i soğutucu ve 5 tane olmak üzere 140mm kasa fanı var, fakat nereye takacağımı bilmiyorum. Yardım edebilir misiniz ?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesela 1 tanesini sağ alttaki m_2 fan adlı bölüme taksam bir problem çıkarmı ?
3 numaralı CHA fan yazan yerlere fanlarınızı takacaksınız. Yanılmıyorsam AIO pump yazan yere de h115i yi takacaksınız. AIO All In One demek h115i bu kategoride bir soğutucu.
Fakat CHA_FAN başlıklarından sadece 2 tane var. Mesela 1 tanesini m_2 fan adlı bölüme taksam problem çıkarmı ?

Bende de aynı anakart var. Aşağıdaki gibi bağlantıları yaparsan problem yaşamazsın.

AIO_PUMP yuvasına sıvı soğutma pompasının girişini takacaksın.
CPU_FAN yuvasına sıvı soğutma fanlarını takacaksın. İki fan olduğu için, 2 giriş 1 çıkış fan kablosu kutudan çıkmıştır, bu bağlantıları yapıp, tek girişi CPU_FAN yuvasına takacaksın.

Elindeki diğer fanları istediğin yuvalara takabilirsin.

Bende de aynı anakart var. Aşağıdaki gibi bağlantıları yaparsan problem yaşamazsın.

AIO_PUMP yuvasına sıvı soğutma pompasının girişini takacaksın.
CPU_FAN yuvasına sıvı soğutma fanlarını takacaksın. İki fan olduğu için, 2 giriş 1 çıkış fan kablosu kutudan çıkmıştır, bu bağlantıları yapıp, tek girişi CPU_FAN yuvasına takacaksın.

Elindeki diğer fanları istediğin yuvalara takabilirsin.
Çok sağol dostum hallettim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı