Z390 MEG ACE ve 9900K 1F hatası

serafinmartines

Decapat
Arkadaşlar herkese merhabalar. MSI Z390 Ace anakart ve 9900K aldım. Dominator Platinium 3600 MHz RAM'lerim var. Sistemi kurdum 1F hatası alıyorum.

BIOS'u BIOS flashback ile güncelledim aynı hata.
Ekran kartını çıkardım aynı hata.
RAM'leri çıkarıp tek tek sıralı ve karışık taktım yine aynı hata.
M.2 soketlerinde SSD vardı çıkardım taktım, sonra M.2 SSD olmadan denedim yine aynı hata.
CPU FAN vs. hepsini kontrol ettim takılı ve sorunsuz.
Sistemi RAM'siz çalıştırıyorum E0,
İşlemcisiz çalıştırıyorum 00 hataları alıyorum.

Kafayı yemek üzereyim. Her şeyi yaptım, olmuyor. Yeni geçtim Z390 serisine. Bir heves edip kurdum, sistem açılmıyor. Start duşuna bastıgımda direkt 1F hatasına düşüyor.
Bilen arkadaşlar lütfen yardım etsin.

Anakartınız için 1F debug kodu belirtilmemiş fakat 1F kodu "ready to initialize video system"e işaret etmekte. Ekran kartını çıkardığınızda anakartın üzerindeki görüntü portlarından görüntü almayı deneyin. Harici ekran kartını da farklı bir PCIe x16 slotunda deneyebilirsiniz, tabii ki bu süreçte görüntü kablosu ekran kartında olmalı.

Anakartınız için 1F debug kodu belirtilmemiş fakat 1F kodu "ready to initialize video system"e işaret etmekte. Ekran kartını çıkardığınızda anakartın üzerindeki görüntü portlarından görüntü almayı deneyin. Harici ekran kartını da farklı bir PCIe x16 slotunda deneyebilirsiniz, tabii ki bu süreçte görüntü kablosu ekran kartında olmalı.

Anakartin dahili görüntü çıkışı yok.herseyi denedim ekran kartını çıkardım yine aynı kod. Taktım yine aynı kod ve hata. Farklı soketleri taktım yine aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı