Zafer Partisinin sığınmacı reklamı

Videoyu beğendim. Oldukça eğlenceli ve verdiği mesajı da değerli buldum. Ama öte yandan, gerçek olamayacak kadar popülist!

Bir parti sadece mülteci problemini dayanak yaparak seçime giriyor, başka hiçbir politika ve reçetesi yoksa; maksadı çok açıktır. Aksi olsaydı; zaten il ve ilçelerde hummalı bir teşkilatlanma, iddialı kadro oluşturma gayreti içinde olurlardı.

Akp ve Mhp'den kaçan, sığınmacı problemini öncelikli gören seçmeni konsolide edip, 6'lı masaya geçmesini engellemeye çalışıyorlar. Bunun için de popülizm dozajı yüksek, herkesin hoşuna gidecek videolar hazırlıyorlar. Çünkü Türk seçmeni sandık başında aklıyla değil, duygularıyla oy kullanıyor. Gerçekten tek başına meclise bile girmesi mümkün görünmeyen Zafer Partisi'nin iktidar olup, sığınmacıları otobüslere koyup Suriye'ye gönderebileceğine inanan seçmenler çıkacak. %1bile olsalar, seçim sonucu üzerinde etki yaratma ihtimalleri mevcut. O yüzden trolleri çok.

Sığınmacı politikası yanında birde ekonomi politikalarını geliştirseler 2028 seçimlerinde iktidar bile olabilirler(tabii mülteci sayısı Türk sayısını geçmez ise)
Olamazlar.
Kötü politika izledikleri için falan değil, bizim millet taraftar gibi parti tuttuğu için olamazlar. At gözlüklü bir milletiz malesef. Ülkede 10-12 minyon sığınmacı-kaçak varken hala yükselen milliyetçilik tehdidi diye konuşan bir seçmen kitlesi var. Cidden bizim milleti anlamak imkansız ya.

@Coderman128 bilemiyorum da Zafer Partisinin oyunun %10'u geçeceğini düşünmüyorum.

Teşkilatlanmış, hatta devlet içerisinde kadrolaşmış köklü partiler bile %10'u rüyalarında görürken, hiç teşkilatlanmamış, kadro kurmamış partinin %2 oy alması bile mucize olur. Şu haliyle Zafer Partisi, aşırı popülizm içeren propaganda ve troll desteğiyle ile heyecanlı ergenlere hitap ediyor.

Kimse partinin parti programını okumuyor ama maşallah herkes kendinin en iyi seçmen olduğunu falan düşünüyor. Bu seçmen kitlesine bu CHP bu AKP müstahak

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mevcut hükümette dahil olmak üzere her şeye sağcı kesilen tayfanın mülteci sorunu bariz bir şekilde gizli işgal tehlikesine, kültürel ve ekonomik çatışmaya yol açıyor iken solcu kesilmesi iki yüzlülüğüne anlam veremiyorum.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı