Zalman M3 Plus ve B460M-A PRO bağlantısı

Laxerian

Decapat
Öncelikle merhaba, kasam Zalman M3 Plus anakartım B460M-A PRO kablo bağlantıları ile ilgili yardıma ihtiyacım var. İlk önce yaptığım bağlantılar doğru mu?

A6ECF918-FBB3-4A79-8F98-624E4D4CB99C.jpeg

Başka bir sorum ise kasanın fan kablolarını anakarta bağlayacak bir kablo yok. Onun yerine böyle bir şey yok, ne yapmam gerek?
Herhangi bir System fan yeri bulamadım.

437E9464-8525-4161-87F6-AFBB76989949.jpeg

A75FDAC3-C00B-47C3-9E73-5D586FE26B77.jpeg

PSU'yu ters taktım sıkıntı çıkarır mı? Yani PSU fanı yere bakıyor ve kasanın PSU yerinin altında da mesh bir yer var o yüzden yaptım.

PSU havayı alttan alacak şekilde, doğru yani.

Sys fan yuvanız bir adet var ve anakartta işlemcinin üstünde, CPU fan kısmının yanında olmalı.

Diğer bağlantılar normal gözüküyor şimdilik.

Sys fan girişi var evet fakat bağlayacak kablo yok fanlr o ksanın arkasındaki dikdörtgen şeye bağlanmış ondanda çıkışlı sys fan yerine takılacak kablo yok.

Zalman'ın bu kasası ve N5 mf kasası gibi fanlar için ayrıca bağlantı yapılmıyor diye biliyorum içerisindeki kontrolcüye bağlı olarak geliyor ve kasanın üzerindeki LED tuşu ile 4 ayrı mod üzerinden kontrol ediliyor.

Şu anda LED kontrolcü var görünüyor ve LED tuşuna basarak kontrol ediliyor.
Fanların ucundan çıkan başka kablo var mı?

LED kontrolcü ne tam olarak bilmiyorum bir fotoğrafını atarsanız anlayabilirim, onun dışında şuralarda bir şeyler var fakat buradan da ekstra bir kablo yok gibi görüyorum.

1611261299416.png

Zalman'ın bu kasası ve N5 mf kasası gibi fanlar için ayrıca bağlantı yapılmıyor diye biliyorum içerisindeki kontrolcüye bağlı olarak geliyor ve kasanın üzerindeki LED tuşu ile 4 ayrı mod üzerinden kontrol ediliyor.

Bağlantı yapmadan kasadaki LED tuşuyla ile mi kontrol edeceğim ve ayrıca bu kullanım klavuzun da vardı fakat ben anakarta bir bağlantı yapmam gerek diye düşündüm.

Kasadaki fanlar RGB LED, ARGB değil o yüzden fanların tek bir kablosu var ve belirtttiğim gibi direk kontrolcüye bağlı kontrolcü üzerindeki 2 pinli LED kablo ise aşağıdaki görselde belirtilen LED butonuna bağlı ve görseldeki gibi sadece 4 modu mevcut.

M3 Plus RGB_Web DB_ENG_4_200928.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı