Zalman Z11 Plus bilgisayar kasası incelemesi

Arkadaşlar herkese merhaba. Elimdeki Aerocool Strike-X One Advance kasam çok toz aldığından ve bazı yerlerini temizlemesi zor olduğundan dolayı Corsair Carbide 400r bulamadığımızdan (hatta Corsair bulamadığımızdan dolayı) Mert 'RevoLand' Ercan arkadaşımızla birlikte Kadıköy'deki Exa Bilgisayar'dan Zalman Z11 Plus bilgisayar kasası aldık. Montaj ve montaj sonrası resimlerini aşağıda paylaşacağım. Kasanın artılarını ve eksilerini aşağıda sıralamak istiyorum. Kasa alacak arkadaşlar için ufak bir inceleme de olur.

Artılar:
-Kasa içi soğutma sirkülasyonu çok başarılı (eski kasa ile arasında -8 dereceye yakın bir fark oldu).
-Özel SSD sürücü yuvası çok güzel.
-Her yerinde toz filtresi bulunuyor.
-Dış görüntüsü itibari ile gayet cezbedici bir tasarımı var.
-Kasa malzemesi kaliteli plastik ve çelikten imal edilmiş (gayet sağlam).
-Titreşim önleyici (anti-vibration) kauçuk destek ve tutacaklar.
-Sıvı soğutma için hortum delikleri.
-Kasa üst ön kısımda kolaylıkla ulaşılacak USB 3.0, USB 2.0, mikrofon ve kulaklık portları mevcut.
-Ön mesh kapak sisteme soğuk hava sağlamada yardımcı oluyor (mesh kapakta da toz filtresi mevcut).
-Kasa içi alanı Aerocool Strike-X One Advance olan eski bilgisayar kasasından çok daha geniş (Strike-X 180mm, Z11 Plus 290mm).
-Kablo yönetimi iyi.

Eksileri:
-HDD disk yuvalarına HDD takmak biraz uğraştırıcı.
-Üst egzoz panelini çıkarması zor (üst egzoz paneline fan eklemek açısından).
-Kasa genişliği daha fazla olabilirdi.
-Kapak vidaları el ile sıkılabiliyor fakat plastik olduğundan dolayı tornavida ile sıkıldığında rahatlıkla aşınabiliyor.

Montaj öncesi ve sonrası ile ilgili resimler:

8utYhHV.jpg

eXp29Qr.jpg

AU4SSrY.jpg

31u5Ztv.jpg

PT8Sy3w.jpg

E2JbEUI.jpg

Nd9DhDO.jpg

ZO1pmyd.jpg

1lMU77f.jpg

4lorFZR.jpg

zgbDfBO.jpg

jvIJjuq.jpg

98B6KpC.jpg

l0TOTTY.jpg

ouOjFfl.jpg

Umarım faydalı olabilmişimdir. Herkese iyi forumlar :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi kasan çok güzel olmuş. Benim dikkati mi bir şey çekti. O direksiyon setinde ki vites kolunda tespih mi var? :)

Ellerinize sağlık çok güzel bir inceleme. Bende zalman z3 plus aldım. Daha bakmadım kasaya. Sistemi toplayayım öyle test edeceğim. :)

(Toplayacağım sistem imza da mevcut.)

Arkadaşlar herkese merhaba. Elimdeki Aerocool Strike-X One Advance kasam çok toz aldığından ve bazı yerlerini temizlemesi zor olduğundan dolayı Corsair Carbide 400r bulamadığımızdan (hatta Corsair bulamadığımızdan dolayı) Mert 'RevoLand' Ercan arkadaşımızla birlikte Kadıköy'deki Exa Bilgisayar'dan Zalman Z11 Plus bilgisayar kasası aldık. Montaj ve montaj sonrası resimlerini aşağıda paylaşacağım. Kasanın artılarını ve eksilerini aşağıda sıralamak istiyorum. Kasa alacak arkadaşlar için ufak bir inceleme de olur.

Artılar:
-Kasa içi soğutma sirkülasyonu çok başarılı (eski kasa ile arasında -8 dereceye yakın bir fark oldu).
-Özel SSD sürücü yuvası çok güzel.
-Her yerinde toz filtresi bulunuyor.
-Dış görüntüsü itibari ile gayet cezbedici bir tasarımı var.
-Kasa malzemesi kaliteli plastik ve çelikten imal edilmiş (gayet sağlam).
-Titreşim önleyici (anti-vibration) kauçuk destek ve tutacaklar.
-Sıvı soğutma için hortum delikleri.
-Kasa üst ön kısımda kolaylıkla ulaşılacak USB 3.0, USB 2.0, mikrofon ve kulaklık portları mevcut.
-Ön mesh kapak sisteme soğuk hava sağlamada yardımcı oluyor (mesh kapakta da toz filtresi mevcut).
-Kasa içi alanı Aerocool Strike-X One Advance olan eski bilgisayar kasasından çok daha geniş (Strike-X 180mm, Z11 Plus 290mm).
-Kablo yönetimi iyi.

Eksileri:
-HDD disk yuvalarına HDD takmak biraz uğraştırıcı.
-Üst egzoz panelini çıkarması zor (üst egzoz paneline fan eklemek açısından).
-Kasa genişliği daha fazla olabilirdi.
-Kapak vidaları el ile sıkılabiliyor fakat plastik olduğundan dolayı tornavida ile sıkıldığında rahatlıkla aşınabiliyor.

Montaj öncesi ve sonrası ile ilgili resimler:

8utYhHV.jpg

eXp29Qr.jpg

AU4SSrY.jpg

31u5Ztv.jpg

PT8Sy3w.jpg

E2JbEUI.jpg

Nd9DhDO.jpg

ZO1pmyd.jpg

1lMU77f.jpg

4lorFZR.jpg

zgbDfBO.jpg

98B6KpC.jpg

l0TOTTY.jpg

ouOjFfl.jpg

Umarım faydalı olabilmişimdir. Herkese iyi forumlar :)

Ön taraftaki USB 3.0 girişleri direk anakarta mı bağlanıyor? İlk çıkanlarda öyle değil çünkü sen 2014'te almışsın. Belki zalman düzeltme yapmıştır. Bende bu kasadan almayı düşünüyorum çünkü.

Aynı yerden aynı kasayı bende aldım. Aynı şekilde bende 8-10 derece sıcaklık düşüşü farkettim hocam. Biraz daha konuşursam akraba bile çıkabiliriz. :LOL: Güzel kasa almışsın.

Merhaba. Aradan 1 yıl geçmiş ama olsun.:) Umarım bir cevap veren olur. Mevcut kasamı bu kasa ile değiştirmeye karar verdim. Fakat 1 haftadır düşünüyorum bu ekran kartı
  • http://www.amazon.com/Gigabyte-GDDR5-2GB-WINDFORCE-GV-N760OC-2GD-REV2-0/dp/B00DGM8B6O
Bu ürün kasaya sığar mı?
Lütfen bilen birisi cevap versin. Kasayı alacağım, emin olmadığım için 1 haftadır düşünüyorum.

Birde bir şey daha soracağım. Baştan 3. resimdeki altta kalan HDD kısmı tornavida yardımı ile falan sökülebiliyor mu?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı