Zalman Z11 Plus bilgisayar kasası incelemesi

Arkadaşlar herkese merhaba. Elimdeki Aerocool Strike-X One Advance kasam çok toz aldığından ve bazı yerlerini temizlemesi zor olduğundan dolayı Corsair Carbide 400r bulamadığımızdan (hatta Corsair bulamadığımızdan dolayı) Mert 'RevoLand' Ercan arkadaşımızla birlikte Kadıköy'deki Exa Bilgisayar'dan Zalman Z11 Plus bilgisayar kasası aldık. Montaj ve montaj sonrası resimlerini aşağıda paylaşacağım. Kasanın artılarını ve eksilerini aşağıda sıralamak istiyorum. Kasa alacak arkadaşlar için ufak bir inceleme de olur.

Artılar:
-Kasa içi soğutma sirkülasyonu çok başarılı (eski kasa ile arasında -8 dereceye yakın bir fark oldu).
-Özel SSD sürücü yuvası çok güzel.
-Her yerinde toz filtresi bulunuyor.
-Dış görüntüsü itibari ile gayet cezbedici bir tasarımı var.
-Kasa malzemesi kaliteli plastik ve çelikten imal edilmiş (gayet sağlam).
-Titreşim önleyici (anti-vibration) kauçuk destek ve tutacaklar.
-Sıvı soğutma için hortum delikleri.
-Kasa üst ön kısımda kolaylıkla ulaşılacak USB 3.0, USB 2.0, mikrofon ve kulaklık portları mevcut.
-Ön mesh kapak sisteme soğuk hava sağlamada yardımcı oluyor (mesh kapakta da toz filtresi mevcut).
-Kasa içi alanı Aerocool Strike-X One Advance olan eski bilgisayar kasasından çok daha geniş (Strike-X 180mm, Z11 Plus 290mm).
-Kablo yönetimi iyi.

Eksileri:
-HDD disk yuvalarına HDD takmak biraz uğraştırıcı.
-Üst egzoz panelini çıkarması zor (üst egzoz paneline fan eklemek açısından).
-Kasa genişliği daha fazla olabilirdi.
-Kapak vidaları el ile sıkılabiliyor fakat plastik olduğundan dolayı tornavida ile sıkıldığında rahatlıkla aşınabiliyor.

Montaj öncesi ve sonrası ile ilgili resimler:

8utYhHV.jpg

eXp29Qr.jpg

AU4SSrY.jpg

31u5Ztv.jpg

PT8Sy3w.jpg

E2JbEUI.jpg

Nd9DhDO.jpg

ZO1pmyd.jpg

1lMU77f.jpg

4lorFZR.jpg

zgbDfBO.jpg

jvIJjuq.jpg

98B6KpC.jpg

l0TOTTY.jpg

ouOjFfl.jpg

Umarım faydalı olabilmişimdir. Herkese iyi forumlar :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.Aradan 1 yıl geçmiş ama olsun :) .Umarım bir cevap veren olur.Mevcut kasamı bu kasa ile değiştirmeye karar verdim.Fakat 1 haftadır düşünüyorum bu ekran kartı http://www.amazon.com/Gigabyte-GDDR5-2GB-WINDFORCE-GV-N760OC-2GD-REV2-0/dp/B00DGM8B6O bu kasaya sığar mı.Lütfen bilen birisi cevap versin.Kasayı alacağım emin olmadığım için 1 haftadır düşünüyorum.

Birde bir şey daha soracağım baştan 3. resimdeki altta kalan HDD kısmı tornavida yardımı ile filan sökülebiliyor mu ?

İlk sorun için bu kasada MSI GTX970 kullanıyorum ve HDD ile arasında çok az bir mesafe var. Boyutu ise 269 x 141 x 35. Senin linkte paylaştığın ekran kartının boyutu ise 295 x 129 x 43 ve kasanın içine sığacağını zannetmiyorum.
İkinci sorun için ise HDD kısım tornavida ile malesef sökülmüyor çok denedim sökmek için malesef başaramadım kesmekte istemediğim için aynı şekilde bıraktım.
Umarım yardımcı olmuşumdur. :)

Tüh yaa.Ekran kartı ile HDD arasında tahminen kaç cm var söyleyebilir misin ?
Orayı kessem bir zararı olur mu?

Tüh yaa.Ekran kartı ile HDD arasında tahminen kaç cm var söyleyebilir misin ?
Orayı kessem bir zararı olur mu?
Max 5-6cm vardır yada yoktur. Eğer tek HDD kullanıyorsan kasa ile gelen ayrı bir aparat ile üst kısıma monte edebilirsin HDD'ni. Kestikten sonra tekrar takamayacağını unutma. :)

Bu kasa yerine ZALMAN Z11 NEO alın bence. Hem HDD kısmı çıkıyor. Rahat rahat takarsın istediğin kartı. Hem de daha şık bence.

Merhaba benim pc bilgim pek yok bir sistem topladık iyi kötü.
2 Sorum olacak. 1. si ben Z11 Plus hf1 kasayı beğendim bununla z11 plus arasında fark varmı.

2. si Asus M5A97 EVO R2.0 anakart AMD 8350
Gtx 960 ekran kartı
Ve daha soğutucu almadım. ama mesela hyper evo gibi kaba soğutucular bu parçların bütünü sığar mı bu kasa içerisine ? Teşekkürler..

Hoca memnun musunuz kasadan hala? Yakın zamanda nasip olursa ben de almayı düşünüyorum da montajı kolay olurmu anakart falan ? Evde tek başıma yapabilir miyim ? Eski kasamdan çıkarıp alacağım bu kasaya takıcam da.

Merhaba görsel olarak çok hoşuma gidiyor. Ön kapak , üst taraf ve arkada tarafta 1 adet kırmızı led fan var. Ben arka tarafa hava soğutucunun fanını taktığım için direk kasanın üstünde 2 adet led fan var yan yana. Işıkları kapatınca odamda kırmızı loş bir ışık oluyor. Ama kasa sağlam değil % 50 plastik. Ama buda benim için önemli değiş titanyum olsa ne değişecek benim için senelerce oradan hareket etmeyecek :) Parça montajına gelince montaj'da hiç zorlanmadım. Sadece kasada kabloları gizlemek için yapılmış arka boş panel biraz dar. Zar zor tüm kabloları sokup gizledim. Memnunum tavsiye ederim.

Hocam kaç adet toz filtresi bulunuyor? Ve çok toz alıyormu çünkü ben de kasa toplayacağım
:kedi:
Ya üstteki o şeyler var ya adı neyse artık, tırtıklı görünüm sağlayan ızgara mı diyim ne diyim onların arasından yiyor tozu. Onun altına toz filtresi yok mudur? Ön ve altta toz filtresi var çünkü sadece.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı