Zalman Z3 Plus Kasa için Fan Önerisi

sedef19

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Zalman Z3 Plus kasam var, kasa içi hava sirkülasyonunu iyileştirmek ve biraz sessizleştirmek amacıyla kasanın ön tarafında bulunan fanları değiştirmek istiyorum. Kasanın ön tarafında 1 adet kasa ile birlikte gelen fan var 1 adette ben ekledim aşağıdaki linkte bulunan fandan, ancak çok iyi bir hava üretmiyorlar. Asus RX 480 Strix Ekran kartında bulunan fan kontrolcülerine takıcam fanları bu sayede ekran kartının ısısına göre devir ayarlanacak hatta yük altında değilken fanları durduruyor.

Mevcut Fan : THERMALTAKE PURE SERİSİ 120MM KIRMIZI LED FAN

Bu fanların yerine 4 Pinli fan kontrolü bulunan, içeri iyi hava üfleyecek, sessiz 1 adet kırmızı 1 adet mavi ledli fan almak istiyorum. Amazon'dan vs öneri yapabilirsiniz. Belirli bir bütçem yok açıkcası fiyat aralığını bilmediğim için bütçe belirleyemedim sizin önerilerinize göre bütçe belirleyebilirim. Tabi 200-300TL bir fan için veremem :) Ayrıca bu kasanın ön tarafına Max. kaç CM fan takabilirim. Değerli önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Sessizlik istiyorsan Aerecool DS 120mm alabilirsin. Hava sirkülasyonu istiyorsan ve seside biraz fazla olsun diyorsan Cooler Master JetFlo 120mm alabilirsin. Her ikisininde ortası Akasa Viper 12cm S-Flow.
Kasana 12cm'lik fan takabilirsin.

Önerilerinizi dikkate alıcam. Önerdiğiniz fanlar Max. RPM hızlarında 28db gürültü seviyesine sahip bu 28db yüksek bir seviyemidir. Yoksa normal makul değerlermidir.

Akasa ve Cooler Master arasında kaldım aslında.

Akasa 1900RPM'de 28db ses çıkartıp 85 CFM hava üretiyor. Cooler Master ise 1600RPM'de 28db ses çıkartıp 95CFM hava üretiyor.

Eğer bütçe yüksek ise (100TL) Corsair Air AF120 (Performance Edition) öneririm. Ancak o kadar yüksek değilse Aerocool DS 120mm uygundur.

Bu fanlara da bakabilirsiniz aslında. 3 lü paketini alınca fanlar rgb oluyor ve fan kontrolcüsü de çıkıyor kutudan 3'ü için.

https://www.amazon.com/Thermaltake-...6&sr=1-2-spons&keywords=Thermaltake+fan&psc=1

Belirtiğiniz fana baktım görüntüsü güzel ancak MAX hava üflemesi 40CFM CoolerMaster 95CFM di

Bende Aerocool DS 120mm öneriyorum hem şık hem de inanılmaz sessiz fanlar.
3 Pinli bağlantısı mevcut 4 pin daha iyi olmazmı fan kontrolü açısından.

Sessizlik istiyorsan Aerecool DS 120mm alabilirsin. Hava sirkülasyonu istiyorsan ve seside biraz fazla olsun diyorsan Cooler Master JetFlo 120mm alabilirsin. Her ikisininde ortası Akasa Viper 12cm S-Flow.
Kasana 12cm'lik fan takabilirsin.
Aslında Asus RX 480 üzerinde bulunan 2 adet 4 pin fan kontrolcüsüne bağlayacağım için biraz sesten feragat edip CoolerMaster alınabilir çünkü boştayken fanları komple kapatıyor ekran kartı. Oyun oynarkende bence okadar fazla duyulmaz sesi sonuçta ekran kartınında fanı ses çıkartıcak. Ekran kartının önüne koyacağım için fanları hemde temiz havayı iyi vericek.

Hepsi içinde fiyatı gayet makul kasadaki tüm fanları çıkarıp yerine 5 tane 4pinli PWM fan ve 3'lü PST çoklayıcıya fanların 3'ünü takıp çoklayıcının 4pin ana girişini anakartın CPU yada ekran kartının kontrolcüsüne takabilirsin. Kalan 2 fanıda anakart üzerinden hız devrine göre CPU yada SYS soketine takarsın.

Arctic F12 PWM PST Value Pack 120mm Kasa Fanı - ACFAN00062A

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı