Zalman Z3 Plus Molex dönüştürücü ve fan kontrolü

feelgood_inc

Decapat
Merhaba, dün zalman z3 plus kasa aldım (normalde eski kasam için fan almaya gitmiştim ancak fiyat olarak uygun geldi). Kasayı alma sebebim, HDD'lerin sıcaklıktan ve olmayan hava sirkülasyonundan dolayı zarar görmesi idi. Bu nedenle kasa makul göründü.

Şimdi 2 sorum var aslında;
1. si monte ederken üzerinde MW yazılı mavi bir kablo var (keşke fotoğrafını çekseydim şuan ofisteyim). Youtube'da bunun anakarta takıldığını gördüm. Ancak benim anakartımda böyle bir giriş yok (asus m5a78l). Fan kontrolcüsü bu kablo mudur? Veya takmazsam ne kaybederim?

2. sorum molex karmaşası ile ilgili. Tauro M Plus 600w güç kaynağım var ve ortalık kaosa döndü. Kasanın ön ve arka bölümündeki fanları molex -> 3 pin dönüştürücüsü ile hallettim (Öndeki 1 fana yetmedi dönüştürücü). Ancak üstteki fanlardan gelen hem dişi molex var hem de 2 tane üç pinlik kablo var. Bu üç pinlikleri de takabileceğim kablo var (yine aynı kablo dizisi içinde). Acaba o üç pinlikleri dediğim yere takıp yanında gelen dişi molexi erkek molexe mi dönüştürmem gerekiyor (yanı sadece o kabloyu güç kaynağına bağlayacağım), yoksa ayrı ayrı 3 pini molexe dönüştüren dönüştürücüler (2 tane gerekiyor) mi almam gerekiyor? Kitapçığında bununla ilgili hiçbir şey yok.

Bu kasadan kullanan varsa ve yardımcı olursa çok memnun olurum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı