Zamanı verimli kullanmak için ne yapmalıyım?

leeEVERETT

Decapat
Makaleler
1
Merhabalar fen lisesinde okuyan bir 9. sınıf öğrencisiyim. Kendime baktığımda zamanı arkadaşlarıma göre daha az verimli geçirdiğimi görüyorum. Örneğin arkadaşlarım bir ödevi başlayıp aktif olarak ideal bir sürede bitiriyorsa ben o sürede bitiremiyorum. Ama yanlış anlamayın benim sorunum yavaş çözmek, yavaş anlamak değil. Sınav, deneme gibi şeylerde hiç süre problemi yaşamadım. Benim sorunum masa başında ders çalışırken dikkatimin çok dağılması ve bunun da vaktimi öldürmesi. Odaklansam ya da yetişeceği zaman açısından sıkışsa 1 saatte bitirebileceğim şeyi normal vaktimde daha daha uzun sürede bitiriyorum ve bu sadece evde oluyor okulda arkadaşımla çalışırken, derste, kütüphanede hiçbir yerde bu sorunu yaşamazken sadece evde oluyor. Önerilerinizi esirgemeyin fikirlerinizi bekliyorum. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Çünkü ucu hep bana dokunuyor ödevimi yetiştiriyor muyum evet ama doğru şekilde çalışsam TV'ye de bilgisayara da her şeye vakit yetecek ama yanlış çalışmamdan dolayı sadece dersle zaman geçirmişim gibi oluyor sonra bıkmaya başlıyorum hiçbir sosyal aktivitem olmuyor diye ama sorun benden kaynaklı bunu biliyorum size tüm sorunumu anlattım cevaplarınızı bekliyorum.

Ders çalıştığınız masada sadece ders çalışın, 10 dakika mola verecek olsanız bile ders çalışmazken masada durmayın. Bir yeri sadece ders çalışma yeri olarak düşününce daha kolay odaklanıyorsunuz (mesela kütüphane ya da okul).
(Laptopu ne yapacağım diye soracaksanız...)

Ders çalıştığınız masada sadece ders çalışın, 10 dakika mola verecek olsanız bile ders çalışmazken masada durmayın. Bir yeri sadece ders çalışma yeri olarak düşününce daha kolay odaklanıyorsunuz (mesela kütüphane ya da okul).
(Laptopu ne yapacağım diye soracaksanız...)
Hocam kendi masam var odamda oyun ders her şey orada olduğu için pek mümkün değil benim için ama güzel bir öneri sağolun.

Yeni konular

Geri
Yukarı