Zararlı veya alakasız reklamlarla dolu bir siteye yönlendirilirsek cihaza virüs bulaşır mı?

archiaode

Centipat
Daha fazla  
Az önce bir manga sitesine kaydolmak için linke tıkladım fakat beni çok alakasız reklamların olduğu ("Cihazınızda virüs bulundu temizlemek için hemen tıkla" tarzında geri sayımlı) bir siteye gönderdi. Birkaç saniye içerisinde hemen sekmeyi kapattım ve Kaspersky ile tam tarama yaptım, bir şey çıkmadı ama ben yine de emin olamıyorum. Trojen vb gibi bir sorun olur mu?

Az önce bir manga sitesine kaydolmak için linke tıkladım fakat beni çok alakasız reklamların olduğu ("cihazınızda virüs bulundu temizlemek için hemen tıkla" tarzında geri sayımlı) bir siteye gönderdi. Birkaç saniye içerisinde hemen sekmeyi kapattım ve Kaspersky ile tam tarama yaptım, bir şey çıkmadı ama ben yine de emin olamıyorum. Trojan vb gibi bir sorun olur mu?

Kaspersyden kaçmaz trojan olsa da artık yoktur :D

Windows cihazlar, zararlı içeren kötü niyetli reklamlardan etkilenebilir. Reklama tıklama veya otomatik yönlendirme ile bağlanılır ise reklamda zararlı içeriyor ise otomatik inebilir bu zararlı, fakat antivirüs bu otomatik indirmeyi genelde tespit eder ve engeller. Bilgisayarda aktif çalışan antivirüs yok ise sıkıntı olabilir.

Windows cihazlar, zararlı içeren kötü niyetli reklamlardan etkilenebilir. Reklama tıklama veya otomatik yönlendirme ile bağlanılır ise reklamda zararlı içeriyor ise otomatik inebilir bu zararlı, fakat antivirüs bu otomatik indirmeyi genelde tespit eder ve engeller. Bilgisayarda aktif çalışan antivirüs yok ise sıkıntı olabilir.
Bu olay mobilde oldu ama kaspersky aktif olarak çalışmıyordu

Bu olay mobilde oldu ama Kaspersky aktif olarak çalışmıyordu

Mobilde otomatik inip kurulup virüs bulaştıran zararlı görmedim. Mobil için aynı durum söz konusu değil. Android ve IOS'ta App kurulumu farklı olduğundan sorun olmaz. Windows'taki .exe gibi değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı