Zayıf sektörlü HDD kurtarılabilir mi?

Sektör başlangıç taraflarındaysa pek faydası olmuyor, blokların sonlarında olanlar için programlar vardı ancak pek verim alınabiliyor mu bilmiyorum hiç tecrübem yok o konuda.
Bakalım, HD Tune ile kontrol edeceğim umarım 900 GB bloğundan sonra sorun vardır, hiç yoktan yarısını bile kurtarsam iyi. Dediğiniz gibi sonlardaysa birkaç blok gerisine kadar biçimlendireceğim, ilginiz için teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
O zayıf sektör değeri büyük ihtimalle yanlış çünkü bazı disklerde de aynı değeri görüyordum ve hiçbir sorunları yoktu. Sizin diskinizde büyük ihtimalle fazla oldukları için o SMART parametresinin değeri bozulmuş.
Verilerinizi aldıktan sonraki test sonuçları paylaşırsanız iyi olur.

O zayıf sektör değeri büyük ihtimalle yanlış çünkü bazı disklerde de aynı değeri görüyordum ve hiçbir sorunları yoktu. Sizin diskinizde büyük ihtimalle fazla oldukları için o SMART parametresinin değeri bozulmuş.
Verilerinizi aldıktan sonraki test sonuçları paylaşırsanız iyi olur.
HD Tune Pro 5.75 test sonucu:

Screenshot_44.png

HDD Low Level Format ile formatlayın. Firmware hariç, diskin tüm verilerini silip yeniden haritalandırır, o esnada tüm bozuk sektörler kapatılır.

Low Level Format yerine HDD Regenerator'ı deneyeyim dedim, yazılımı çalıştırdım işini bitirdi ama sistemi yeniden başlatırken boot etmedi ve otomatik onarma ekranı görüntülendi; ben de "Windows 11 ile devam et" seçeneğinden devam ettikten sonra söz konusu disk artık "ayrılmamış" durumunda görünüyor. İçerisindeki verilerimi almıştım ama neden RAW formatına dönüştü anlayamadım.

@Assecreed Bu da eksik kaldıklarını sonradan fark ettiğim diğer blokların testi:

Screenshot_45.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı