Zayıflamak istiyorum

Eğer faydasını görmeseydi kimse, bunları yapmazdı değil mi? Kesinlikle faydasını görürsün, az yemek yemeye de özen göster. Çikolata vs. onlardan da uzak dur.

@DannyTheNeil neden kızgın attın?

Son düzenleme:
Zayıflamadaki en önemli faktör beslenmedir. Ölçülü beslenmedikten sonra yaptığın egzersizler bir şey ifade etmiyor pek. Kalori açığı yaratarak dengeli beslenirsen etkisini çok rahat görürsün.

Abur cubur dediğimiz gıdalardan ve yüksek yağ oranı olan yemek vb. her şeyden uzak dur. Her gün aynı saatte yemek ye. Her gün aynı saatlerde sporunu yap. Uyku düzenini düzene sok. Her gün erken uyu. Fakat aynı saatte uyu. Vücut ancak bu şekilde kendini toparlar ^^. (ekleme yapıyorum yemeğini hızlı yeme, çok fazla çiğneyerek ye.)

Kalori açığı oluşturduğunuz takdirde, yani bir günde yaktığınız kalori, aldığınız kaloriden fazla ise her halükarda kilo verirsiniz. Yalnız şuna değinmeden geçmeyeyim, çok fazla kardiyo antrenman yapıyorsunuz. Bu size yağdan çok kas kaybettirir. Kardiyo hiç yapmayın demiyorum ama biraz azaltın. Kas kaybınızı en aza indirmek için ağırlık antrenmanı yapın.

Edit: Ayrıca günde EN AZ 2 litre su tüketmeyi ihmal etmeyin.

• Günde 10.000 adım at, mümkünse aralıksız olsun.
  • Günde, mevcut kilonun 1/30'u kadar litre su tüket.
  • Asitli veya şekerli içecekleri, bakkal abur cuburlarını tüketmemeye çalış. Fast food yiyeceklerden uzak dur.
  • Şekerli yiyecekleri mümkün olduğu kadar az tüket.
  • Az yemek değil, düzenli yemeye özen göster. Yemekleri kararında ye.
  • Akşam 20:00 sonrasında yiyecek tüketme. Çok acıkırsan bir kâse yoğurt ye. Yatmadan önce ve sabah kalktığında su iç.
  • Şınav ve mekik egzersizleri yap. Başladıktan 2 hafta sonra plank egzersizine başla.
  • Fiziksel iş yapmıyorsan günde 2 öğün yemeye çalış.
  • Kahvaltıyı sağlam yap; öğle ve akşam yemeklerinin birinde 3 öğün yemek, diğerinde ise çorba, salata veya yoğurt ye sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı