Zcash Madenciliği - Sık Sorulan Sorular

Jaxx'tan nasıl hesap açıcam acaba ? 1 saattir kurcalıyorum da bulamadım. (sanırım ingilizcem yetersiz kalıyor :dikkatli:)
Dosyayı indirip çalıştırdıktan sonra Create Wallet diyeceksiniz. Sonrasında para birimleri çıkacak. Seçip devam edeceksiniz hangi para biriminden açmak istiyorsanız. Rehberde anlattık.

R7 240 kartım var. Oldukça güçsüz ama yine de bir miktar para getireceğini düşünüyorum. 2.2 MH/s gücü ve 35W tüketimi var. Hesaplayıcıdan hesaplayında yüksek değerler çıkıyor. Neden böyle?

Birkaç gündür takip ediyorum yayınlanan makaleyi. Gelen sorulara özellikle soru cevap şeklinde açıklamanıza çok müteşekkirim. CPU mining için güçlü bir işlemci olsa bile GPU kadar önerilmiyor mu? CPU içinde bir hesaplama aracı var mıdır? ya da tavsiye edilen işlemci vs.

Peki Nanopool sitesine nasıl kayıt olacağız. Ben her şeyi yaptım mail nereye girmem grekti bunları anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nanopool'da 0.01 zec e ulaştım peki bunu cüzdana nasıl gönderirim ve gönderimde kesinti yapıyor mu? Yanında settings seçeneği geldi oradan en az 0.01 en fazla 10zec olarak ödeme seçebiliyoruz. Kaç seçmem daha iyi olur?

R7 240 kartım var. Oldukça güçsüz ama yine de bir miktar para getireceğini düşünüyorum. 2.2 MH/s gücü ve 35W tüketimi var. Hesaplayıcıdan hesaplayında yüksek değerler çıkıyor. Neden böyle?
Hangi hesaplayıcıdan? MH/s değerini yanlış giriyor olabilirsiniz.

Birkaç gündür takip ediyorum yayınlanan makaleyi. Gelen sorulara özellikle soru cevap şeklinde açıklamanıza çok müteşekkirim. CPU mining için güçlü bir işlemci olsa bile GPU kadar önerilmiyor mu? CPU içinde bir hesaplama aracı var mıdır? ya da tavsiye edilen işlemci vs.
Rica ederim, görevimiz. Hayır, giriş seviyesi bir GPU bile CPU'dan daha karlıdır. Ryzen 7 1700 önerebilirim ille de CPU mining diyorsanız. 2 tane Intel Xeon'a eşdeğer.

Nanopool sitesi kayıt gerektirmiyor. Rehberdeki adımları yapmanız yeterli.

Nanopool miktarı cüzdana otomatik olarak yolluyor. Günde birkaç kez aktarım yapıyor.

Hangi hesaplayıcıdan? MH/s değerini yanlış giriyor olabilirsiniz.

Rica ederim, görevimiz. Hayır, giriş seviyesi bir GPU bile CPU'dan daha karlıdır. Ryzen 7 1700 önerebilirim ille de CPU mining diyorsanız. 2 tane Intel Xeon'a eşdeğer.

Nanopool sitesi kayıt gerektirmiyor. Rehberdeki adımları yapmanız yeterli.

Nanopool miktarı cüzdana otomatik olarak yolluyor. Günde birkaç kez aktarım yapıyor.
Merhabalar. Benim anlamadığım bir miktar biriktirdikten sonra siteye belli bir miktar para attıktan sonramı biriktirdiğimiz bakiyeyi çekebiliyoruz?

Galax GTX 1070 Sniper White Ed. modeline sahibim ve 430Sol/s değerleri gözüküyor. Sizce değerler güzel mi?

Arkadaşlar,

Makaledeki adımlar aslında çok basit gözüküyor fakat işlemleri sırasıyla yapın. Start.bat belgesini dikkatlice doğru bir şekilde kendi cüzdan kodunuzu yazıp ayarlarsanız madencilik başlıyor. Dün gece saat 02:00 itibariyle GTX 1080 ekran kartı ile başladım. Şu an yaklaşık 11 saattir madencilik yapıyor ve aşağıdaki resimde kendi istatistiklerimi paylaşıyorum. Öncelikle değinmek istediğim nokta GTX 1070 ile ortalama 450 sol/s değeri alınıyormuş. Ben GTX 1080 ile ortalama (programda gözüken) 500 sol/s değeri alıyorum. Kartın TDP değeri OC mode açıkken 210-220W kadar çıkabiliyor. Detaylı olarak ölçümlemedim. -Bu duruma bir güncelleme gerekiyor- Biz bunu ortalama 180-190W olarak kabul edelim mi? GTX 1070 ve GTX 1060 ekran kartları ile özellikle GTX 1060 tavsiye ediliyor daha düşük TDP değerleri ile daha az elektrik masrafı daha fazla performans alabilirsiniz.

Bu konuda edindiğim tecrübelerimi paylaşmaya ve bu konu üzerinden güncellemeye devam edeceğim. Konuyu açan @Mehmet Melik Arslan 'a ayrıca teşekkürlerimi sunarım.

GTX 1080 OC Mode (1835 MHz)
zcash.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı