Zcash Madenciliği - Sık Sorulan Sorular

Arkadaşlar bu Jaxx'dan anlayan birileri varsa yardımcı olsun lütfen. Hesaba 0.01 ZEC yattı ve ne yaptıysam, hem PC'de hem telefon uygulamasından bir türlü bu parayı çekemedim. BTC hesabı da oluşturdum fakat transfer etmeyi beceremedim ve son olarak az evvel cüzdan numaramın da değiştiğini fark ettim. Buradan bu parayı nasıl çekeriz ve bu cüzdan numarası neden değişiyor? Anlayan ve detaylıca anlatabilecek biri varsa yardımcı olsun lütfen.

Edit: Cüzdan numarası güvenlik amaçlı değişiyormuş. Eski cüzdan numaraları menü Tools Display Private Keys sekmesinde görülebiliyor ve hala kullanılabiliyormuş, bu sorunu çözdük. Fakat hala parayı çekmeyi beceremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakiye hemen geliyor mu yoksa uzun bir süre açık bırakmamız mı lazım. 238 Sol/s ile işlem yapıyor kart.
0.01 ZEC olduğunda hesaba otomatik yatacak.

Arkadaşlar bu Jaxx'dan anlayan birileri varsa yardımcı olsun lütfen. Hesaba 0.01 ZEC yattı ve ne yaptıysam, hem PC'de hem telefon uygulamasından bir türlü bu parayı çekemedim. BTC hesabı da oluşturdum fakat transfer etmeyi beceremedim ve son olarak az evvel cüzdan numaramın da değiştiğini fark ettim. Buradan bu parayı nasıl çekeriz ve bu cüzdan numarası neden değişiyor? Anlayan ve detaylıca anlatabilecek biri varsa yardımcı olsun lütfen.

Edit: Cüzdan numarası güvenlik amaçlı değişiyormuş. Eski cüzdan numaraları menü Tools Display Private Keys sekmesinde görülebiliyor ve hala kullanılabiliyormuş, bu sorunu çözdük. Fakat hala parayı çekmeyi beceremedim.
bestchange.com'da dönüşüm yapacağın siteleri görebilirsin. Buradaki konuda da site önerisi yapıldı.

0.01 ZEC olduğunda hesaba otomatik yatacak.

bestchange.com'da dönüşüm yapacağın siteleri görebilirsin. Buradaki konuda da site önerisi yapıldı.
Hocam ben mi yanlış soruyorum yoksa siz mi soruları eksik okuyorsunuz anlamadım bir türlü. Bilgi vermek bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum. Link atıyorsunuz hoş güzel de bu işlerden hiç anlamayan biri o linklere girdiğinde de haliyle hiçbir şey anlamıyor. Misal ilk verdiğiniz linke girdiğimde;

S: Kazandığım Zcash'leri nasıl paraya çeviririm/çevirebilir miyim?
C: Evet. Jaxx'tan bir de Bitcoin hesabı açın. Kazandığınız ZEC'leri Bitcoin'e çevirin... diyor. Yani ben daha bu kısmı halledemedim ki şu an verdiğiniz linke gidip çeviremediğim BTC'leri satayım! Jaxx'den BTC hesabı açtım fakat ZEC hesabımdaki parayı nasıl BTC'ye aktaracağım? Yani önce Jaxx içerisindeki Zcash imi yine Jaxx içerisindeki BTC hesabıma nasıl aktaracağım? Bana bu bilgi lazım önce.

Bunu ayrı bir makalede detaylı olarak ele alacağım. Şu anda demeye çalıştığım şey, Poloniex vb. sitelerden elindeki ZEC'i satıp BTC alabileceğin. Daha sonra da bu BTC'yi dolara dönüştürmek için satabilirsin. 0.01 ZEC, 3,62 dolar yapıyor şu anda. Buna dair makalemizi hazırlarken kazıya devam et.

Bunu ayrı bir makalede detaylı olarak ele alacağım. Şu anda demeye çalıştığım şey, Poloniex vb. sitelerden elindeki ZEC'i satıp BTC alabileceğin. Daha sonra da bu BTC'yi dolara dönüştürmek için satabilirsin. 0.01 ZEC, 3,62 dolar yapıyor şu anda. Buna dair makalemizi hazırlarken kazıya devam et.
Peki teşekkür ederim.

Gayet güzel bir değer. Verdiğim bağlantılardan hesaplama yapabilirsiniz. Ayda yarım ZEC çıkartırsınız.

Havuz size otomatik ödeme yapacak. Bir şey yapmanıza gerek yok.

Bilgiler harika. Hesaplama sitesinden 200W yazıp kar oranınızı ölçebilirsiniz. İyi kazılar. Değerleriniz harika. Tavsiyem, hemen bozdurmayın. Bitcoin bir yılda 4 kat değerlendi. 2016'da 2000 lira iken şimdi 2000 dolar. İyi kazılar, bol kazançlar.

Bu nasıl bir değerdir hocam @Mehmet Melik Arslan :) Bu adamlar ne yapmışlar da ayda 45 bin $ kazanç elde ediyorlar.

Bu arada ekran kartımı sağlam bir overclock ile 550+ sol/s değerine kadar çıkarabiliyorum. Fakat uzun vadede fan sesi sıcaklık değeri (65-70C) ve ekran kartına uygulanan stresten dolayı tekrar 480-500 arası değere indim. Yakın vakitte 2x ya da 3x 1060-1070 mining rig gelirse çok hoş olur. Takipteyim!
Adsız.jpg

GTX 1070 FTW ile yapıyorum. Kartın TDP değeri 215W. Burada ki hesabım doğru mu? Ayda 138 dolar? Mining Calculator Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash and Monero

Bana mail falan da gelmiyor bu arada.

Burada ise 107 dolar diyor. Ben az birşey kazanayım harçlığım çıksın yeter diye düşünüyorum :D Durum nasıl? Kart 68 derece.
coin.jpg

Son düzenleme:
GTX 1070 FTW ile yapıyorum. Kartın TDP değeri 215W. Burada ki hesabım doğru mu? Ayda 138 dolar? Mining Calculator Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash and Monero

Burada ise 107 dolar diyor. Ben az birşey kazanayım harçlığım çıksın yeter diye düşünüyorum :D Durum nasıl? Kart 68 derece.
Eki Görüntüle 243679
Değerler güzel. Ben 1080 ile yapıyorum 146 dolar yazıyor sitede. Hesaplama sitesi de 165 dolar diyor. Programı baz alın siz yine de. Orada gördüğünüz ortalama değer üzerinden siteden hesaplayın. Az çok yakın meblağlar olacaktır. 60 derecede sabitledim ben kartı 500 sol/s ortalaması var. %70 kart gücü kullanılıyor. Bu yüzden sıcaklık değeri biraz düşük. 68 derece kötü bir değer değil ama 60 dereceye yakın bir değeri yakalabilirsiniz. Programda gördüğünüz sol/s değeri nedir? Ortalam 450 sol/s değeri aylık yarım ZEC kazandırır. Bu da 190-200$ arası bir şey.

Sıcaklığı nasıl düşürebilirim ki? Programda ortalama 433 Sol/s gözüküyor. Şu an her türlü kârdayım değil mi? Sıcaklık 70 e çıktı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı