Zcash Madenciliği - Sık Sorulan Sorular

Evet, Ethereum günlük 3,87$, Zcash günlük 3,68$ kazandırıyor. Fakat arada ki farkı sayarsak, kartı hangisi daha az yoruyorsa onu kaz bence.

Kartı yorduğu farka değmez.

Ethereum kasarken 10 derece serin çalışıyor.

Jaxx da 0.05 ZEC var. Bunu ShapeShift ile BTC ye dönüştüremiyorum. Shift buttonuna basılmıyor. Sebebi nedir?

S: Kazandığım Zcash'leri nasıl paraya çeviririm / çevirebilir miyim?
C: Evet. Jaxx'tan bir de Bitcoin hesabı açın. Kazandığınız ZEC'leri Bitcoin'e çevirin. (Receive - Send in ortasındaki Kurt simgesine basarak dönüşüm yapabilirsiniz.) Sonra da borsada satın. bestchange.com sitesinde alım satım yapabileceğiniz tonla siteyi bulabilir, hangi birimden hangi birime dönüştürmek istediğinizi de seçebilirsiniz.

Shift seçeneği aktif değil. 0.05 ZEC var ama BTC ye çeviremiyorum.

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle @MehmetMelikArslan arkadaşımıza bu rehberi hazırladığı için çok teşekkür ederim. Sorunuma gelince; kazı işinde daha çok yeniyim, hiç ara vermeden yaklaşık 12 saattir kazı yapıyorum, ve nanopool'de ortalama 770 Sol/s alıyorum, ama Jaxx'a hiç ZEC gelmiyor. Şimdiye kadar az da olsa birkaç kuruş bir şeyler gelmesi gerekmez mi?

Hocam;
upload_2017-6-29_12-55-21.png

key almak için girince böyle diyor.

Merhaba,
Öncelikle rehber için teşekkürler..

Yaklaşık 3 gündür gtx 950 ile az da olsa mining yapıyordum fakat bugün mining programı açık olup 140 sol/s kazmasına rağmen nanopool istatisliklerinde accepted share 0 gözüküyor sol/s 0 gözüküyor. Acaba nanopool sitesinde problem olabilir mi yoksa kazı işlemindeki zorluk arttığı için artık kazamıyor muyum ?

Teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle @MehmetMelikArslan arkadaşımıza bu rehberi hazırladığı için çok teşekkür ederim. Sorunuma gelince; kazı işinde daha çok yeniyim, hiç ara vermeden yaklaşık 12 saattir kazı yapıyorum, ve nanopool'de ortalama 770 Sol/s alıyorum, ama Jaxx'a hiç ZEC gelmiyor. Şimdiye kadar az da olsa birkaç kuruş bir şeyler gelmesi gerekmez mi?
İlk gönderide bunu cevapladık.
Merhaba,
Öncelikle rehber için teşekkürler..

Yaklaşık 3 gündür gtx 950 ile az da olsa mining yapıyordum fakat bugün mining programı açık olup 140 sol/s kazmasına rağmen nanopool istatisliklerinde accepted share 0 gözüküyor sol/s 0 gözüküyor. Acaba nanopool sitesinde problem olabilir mi yoksa kazı işlemindeki zorluk arttığı için artık kazamıyor muyum ?

Teşekkür ederim.
Programı kapat aç. Ödeme yapılmış olabilir mi? O kadar kısa sürede olmaz gerçi.

Bana da verilmedi pin kodu var.
Ayarladığın PIN'i girdikten sonra ilgili menüden görünecek.
Rehber yazısını okuduktan sonra denemek istedim makalede yazılanları yapmama rağmen start dosyasına tıklıyorum ekran görüntüsünü eklediğim penceredeki yazılar çıkıyor ve kazma işlemine başlamadan pencere kapanıyor.Eki Görüntüle 244827
İlginç Başka bir miner programı ile dene. Sistem çoğunda aynı. start.bat dosyasını düzenle. Birkaç kez tekrar tekrar çalıştırmayı dene. Güvenlik duvarından da izin verdiğine emin ol.

İlk gönderide bunu cevapladık.

Programı kapat aç. Ödeme yapılmış olabilir mi? O kadar kısa sürede olmaz gerçi.

Ayarladığın PIN'i girdikten sonra ilgili menüden görünecek.

İlginç Başka bir miner programı ile dene. Sistem çoğunda aynı. start.bat dosyasını düzenle. Birkaç kez tekrar tekrar çalıştırmayı dene. Güvenlik duvarından da izin verdiğine emin ol.
Kusura bakmayın sorunumun yanıtını daha önce buldum, ama konuyu silemedim. Yinede yanıtınız için teşekkür ederim.

Jaxx dijital cuzdanindaki kodum degismis bende havuz kodumunda degistigini dusunerekten miner programinda yeni kodu girdim ve farkli bir hesap uzerinden kazmaya basladim

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı