Zcash Yeni Büyük Virüs Mü ?

KeremTK

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Herkese Merhabalar. Yaklaşık 1 ay önce bilgisayarım birden bire yavaşlamaya ve takılmaya başladı. Şans eseri taskmgr ve svchost gibi ana bileşen dosyalarının system32 üzerinden değilde C:/Zec üzerinden çalıştığını gördüm. Araştırdığım zaman bunun ZCASH Miner adında bir olay olduğunu anladım. Bu olay bilgisayarınızı bir köle bilgisayara çevirerek virüsü yükleyen kişiye internet alemindeki yeni para birimlerinden olan ZCASH kasmak için kullanıldığını ve hem sisteminizi hemde internet pinglerinizi uçurduğunu okudum. Denemediğim tavsiye edilip kullanmadığım güvenlik programı kalmadı. Bir türlü bu programdan kurtulamıyorum. Program kendini çok iyi gizliyor. Hatta ZEC adındaki klasör bile okadar iyi saklanmış ki gizli dosyaları göster dediğiniz de bile görünmüyor. Bu yüzden çoğu virüs programı bunu taramadan geçiyor. Gelişmiş Güvenlik kurallarında kendine WEPRİNT adında iletişim kuralı oluşturup bunu giden/gelen kurallarda biri deactive olursa diye 50 60 arasında kendini kopyalıyor. Sildiğiniz anda tekrar aynı işlemi uyguluyor. Şuanda bu konu ile alakalı tek açıklama yapan güvenlik firması Kaspersky. Oda ileri seviye bilgisayar kullanıcıları için bir takım çözümler sunmuş. Ancak normal kullanıcılar için çok fazla derinlik içerdiğinden bu konu büyük problem olabilir. Bu yolla bilgisayarınız üzerinden birileri para kazanıyor olabilir.

Açıklamanın linki:
Zcash, or the return of malicious miners - Securelist

Evet. En sevdiğim ve en işe yarar virüslerden-virüs türlerinden birisidir kendisi. Kolay gelsin size. Biraz uğraştırır. Ama imkansız değil. Bulabildiğinizde şükür. :)

Evet. En sevdiğim ve en işe yarar virüslerden-virüs türlerinden birisidir kendisi. Kolay gelsin size. Biraz uğraştırır. Ama imkansız değil. Bulabildiğinizde şükür. :)

Bence hiç hoş bir şey değil. Haftaya finallerim var. Ve bu virüs yüzünden 3 4 gündür render alamıyorum. Render alırken devamlı takılıp en sonunda pc hata verip kapanıyor. Yazanında kullananında Allah belasını versin !

Bence hiç hoş bir şey değil. Haftaya finallerim var. Ve bu virüs yüzünden 3 4 gündür render alamıyorum. Render alırken devamlı takılıp en sonunda pc hata verip kapanıyor. Yazanında kullananında Allah belasını versin !

Bence hack yiyen de biraz oturup düşünmeli. İnsanlar Kaspersky vs. markaların keylerine o kadar parayı boşuna dökmüyor.

Hack yiyen neyi düşünecek usta ? Virüs programları virüs olarak görmüyorsa benim suçum nedir... ? Dr.Web 3 aylık lisansım var. Bundan öncede webroot 1 yıllık lisansım vardı. Garanti bankasının hediye ettiği. Ben lisans olmayan virüs programı kullanmıyorum zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı