Zen 2 Mimarisi Beklenmeli mi?

• Konuyu başlatan Wero
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 41
  • Görüntüleme 5B

Sizce ne yapılmalı?

• Oy verenlerin toplamı
    21
Hocam 500$ yaklaşık 1900₺. AMD’de bu işten kâr edecek sonuçta önceki neslin daha altında bir fiyata işlemci çıkartmaz. Zaten dolar da aldı başını gidiyor. Olmadı X370 anakart alıp daha sonradan işlemciyi yükseltirim. Hocam ben yine bekleme taraftarıyım. Büyük ihtimalle beklerim.
Ryzen 2 performanslarından bahsetmiştiniz o konu hakkında bildiğimi paylaştım ben sadece. Ryzen 2 çıktığında Ryzenların fiyatıda düşer açıkcası acelen yoksa beklemeni tavsiye ederim. Fazla performans farkı yoksa, o zamanki piyasaya bakarak Ryzen veya İ7 8700k alırsın.
Not: İntel i7 8700k 450 dolar amazonda. Amd fiyat/performansla övülen şirket ve Ryzen işlemciler İntel işlemcilerden daha ucuza üretiliyor diye biliyorum. Bunlarda yola çıkarak ufak bir ihtimalde olsa ucuza çıkma ihtimali olduğunu düşünüyorum. .

Ryzen 2 performanslarından bahsetmiştiniz o konu hakkında bildiğimi paylaştım ben sadece. Ryzen 2 çıktığında Ryzenların fiyatıda düşer açıkcası acelen yoksa beklemeni tavsiye ederim. Fazla performans farkı yoksa, o zamanki piyasaya bakarak Ryzen veya İ7 8700k alırsın.
Not: İntel i7 8700k 450 dolar amazonda. Amd fiyat/performansla övülen şirket ve Ryzen işlemciler İntel işlemcilerden daha ucuza üretiliyor diye biliyorum. Bunlarda yola çıkarak ufak bir ihtimalde olsa ucuza çıkma ihtimali olduğunu düşünüyorum. .
Haklısınız hocam. Acelem yok bekleyeceğim. Aklıma takılan şey X470 serisi anakartların DDR5 bellekleri desteklemesi bekleniyor. DDR5 ve DDR4 arasında fazla fark olup olmayacağını araştırıyorum. Bir bilgi bulamadım. Bildiğiniz bir şey var mıdır?

Dolar veya vergileri dusunmezsek Ryzen 2 sizce cok pahali olur mu, Intel'in fiyati gibi olur mu?
Acikcasi R5 1400 yerine eger cok fiyat farki olmazsa R5 2400 almayi dusunuyorum. Arada tahmini ne kadar fark olur?

Dolar veya vergileri dusunmezsek Ryzen 2 sizce cok pahali olur mu, Intel'in fiyati gibi olur mu?
Acikcasi R5 1400 yerine eger cok fiyat farki olmazsa R5 2400 almayi dusunuyorum. Arada tahmini ne kadar fark olur?
Dolar bir düşüyor bir çıkıyor. Yani yavaşça düşeceğini düşünüyorum ben. Tahminimce inşallah Şubat sonu gibi 3,70 olsa yeter. Arada yaklaşık 200₺ fiyat farkı olacağını düşünüyorum.

1, Dostum; ilerleyen zamanla birlikte doların düşeceğine dair hayaller kurma zira doların düşmesi için ekonomi politikasını değiştirmemiz lazım o da bizim işimiz değil.
2, Yeni çıkacak işlemcileri beklemeni öneririm. Yeni çıkacakları için değil 12 nm olacağı için. performans ve enerji açısından daha verimli olacaktır. İntel yada Amd fark etmez o noktadan sonra.
3,PCI expres 4.0 ve DDR5 ram'ler 2019 da hayatımıza girecek. Bizlerle buluşması 2020 olabilir. Dolayısı ile toplayacağın sistemi upgrade etme tarihin 2022 falan olmalı bu da yaklaşık 4-5 sene eder.

1, Dostum; ilerleyen zamanla birlikte doların düşeceğine dair hayaller kurma zira doların düşmesi için ekonomi politikasını değiştirmemiz lazım o da bizim işimiz değil.
2, Yeni çıkacak işlemcileri beklemeni öneririm. Yeni çıkacakları için değil 12 nm olacağı için. performans ve enerji açısından daha verimli olacaktır. İntel yada Amd fark etmez o noktadan sonra.
3,PCI expres 4.0 ve DDR5 ram'ler 2019 da hayatımıza girecek. Bizlerle buluşması 2020 olabilir. Dolayısı ile toplayacağın sistemi upgrade etme tarihin 2022 falan olmalı bu da yaklaşık 4-5 sene eder.
Hocam haklısınız dolar da uçtu gitti adeta. Beklemek mantıklı ama dolar artıyor maalesef. Bugün bir baktım 1800X’in fiyatı 1800₺ olmuş. 1800X alabilirim aslında yılbaşında.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı