Zenfone 2 dışında alternatif akıllı cihaz önerisi

FireStorm

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar. Telefon almayı düşünüyorum. Her yerde Zenfone 2'nin çok met edildiğini görüyorum. Çok kalın ve çok ağır bir telefon bence. Evet özellikleri güzel. Bu konuda bir şey diyemem. Ama gereğinden çok tavsiye ediliyor. Bu durum canımı sıktı. Zenfone 2 alacaktım fakat bu durumdan sonra vazgeçtim. Herkesin elinde benim kullandığım telefonu görmek sıkıcı olacaktır. Her neyse. Benim telefonda aradığım özellik kamerası çok iyi olsun. Güncellenebilirliği uzun süre devam etsin. Performansıda fiyat/performans telefonunda olacak kadar yeterli olsun. Bütçem 1.200 olabilir en son. Zenfone 2'ciler bu konuya bakmasın lütfen.

Zenfone 2 istemiyorum diyosun fakat o bütçeye Zenfone 2 den başka güzel alternatif pek yok.
G2 - G3 alabilirsin. Bütçeyi zorlarsan XPERİA Z2 de var tabi. Senin seçimin bende bu hafta içinde 32GB'lik Zenfone 2 alıyorum. :)

HTC 820'lere bakıyordum. Özellikleri fiyatına göre düşük baya. Ön kamerası 8 MP fakat kötü çekiyor. İşlemciside Snappdragon 615. Fena değil fakat RAM'i 2 GB, AC Wi-Fi standartı yok. Ekran 720P. Sanırım bende Zenfone 2 alacağım :p

HTC 820'lere bakıyordum. Özellikleri fiyatına göre düşük baya. Ön kamerası 8 MP fakat kötü çekiyor. İşlemciside Snappdragon 615. Fena değil fakat RAM'i 2 GB, AC Wi-Fi standartı yok. Ekran 720P. Sanırım bende Zenfone 2 alacağım :p
Cihaz ağır yani gerçekten ağır hissettiriyor kendisini ama o fiyatta donanım açısından en iyi cihaz. Keşke diğer üreticiler de bu tarz cihazlar üretse rahat para kazanmak yerine çalışsalar biraz.

Cihaz ağır yani gerçekten ağır hissettiriyor kendisini ama o fiyatta donanım açısından en iyi cihaz. Keşke diğer üreticiler de bu tarz cihazlar üretse rahat para kazanmak yerine çalışsalar biraz.

İşte yakındığım kısım bu. Telefonda beklediğim şey hafiflik. E5'i Vatan bilgisayar'da denedim. Ben ömrümde bu kadar hafif bir telefon kullanmadım. Tüy kadar hafif (!). Fakat performansına bişey diyemeyeceğim. Hem artık Samsung, Apple, HTC, Sony, LG vs üreticiler 1000 TL'lik F/P kısmını bıraktı. Asus aldı, Lenovo aldı. Bunların pahalı bir telefonunu göremedim.

Samsung , HTC ve Sony üretiyor , Samsung'un A , E ve O serisi var o segmentte. HTC Desire modelleri var , Sony ise C4,C5 ve M4,M5 gibi orta segment telefonlar üretiyor ama pek başarılı değil bence.

1300 TL'ye alınabilecek en iyi telefon bence. :) Tabi 32GB'lik modeli için isteyen 16GB'lik modeli 1100TL'ye de alabilir tercih meselesi fakat işlemci farkını göz önünde bulundurun.

Zenfone 2 nin ağırlığına birşey diyemem fakat kalınlığını gerçekten hissettirmeyen bir cihaz kullanmaktayım ve memnunum ama eğer istemez isen G2 ve M4 Aqua modellerine bakabilirsin.

G2 Alabilirsin bana kalırsa zenfone serisinden çok daha kaliteli bir ürün ve sürekli güncel.İndirimleri takip et bazen çok ucuza denk gelebiliyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı