Zenfone 2 ZE551ML Marshmallow Güncellemesi

Rica ederim güle güle kullanın. Ben güncellemede hiçbir sıkıntıya rastlamadım.
Yalnız kurmadan önce telefona hard reset atıp güncellemeyi bu hamleden sonra kurmanızı tavsiye ederim.

Sabırsızlandım ve bende kurulumu yaptım. Sonrasında wipe data/factory reset yaptım. Dün akşamdan beri oldukça memnunum şahsen, bir sıkıntıya rastlamadım. Sadece mesajlaşma uygulaması kaldırılmış, Play Storeden tekrar indirdim, tercih meselesi. Ama bir sıkıntı var, Facebook , Facebook Messenger ve Instagram gömülü geliyor, ben kullanmadığım için silmek istedim maalesef silinmiyor. Devre dışı bırakıp gizledim ama bu uygulamalara mecbur tutulmak bence yanlış olmuş. Sonuçta sosyal medya isteyen zaten yükler kullanır, istemeyen de silebilmeli.

Android IS yine aynı.
Screenshot_20160901-151535.jpg

Güncelleme cihaza harbiden yaramış. Önceden ilk açtığımda 2.7Gb boş RAM kalıyorken şimdi 3Gb'ı gördüm. Cihaz gereksiz yere ısınmıyor artık. Bloatware tarzı gereksiz uygulamalar kalkınca cihaz hafifledi. 2 ay gecikmesine rağmen ümidimizi tam kesmişken güncellemeyi verdi ASUS. Forumda bazı konularda ASUS'a kızgın olduğumu belirtmiştim. Şimdi ise tekrar güvenimizi kazandı. Stabil bir güncelleme verdi. Görmeyecekler ama yine de belirtmek isterim. Teşekkürler ASUS.

Güncelleme cihaza harbiden yaramış. Önceden ilk açtığımda 2.7Gb boş RAM kalıyorken şimdi 3Gb'ı gördüm. Cihaz gereksiz yere ısınmıyor artık. Bloatware tarzı gereksiz uygulamalar kalkınca cihaz hafifledi. 2 ay gecikmesine rağmen ümidimizi tam kesmişken güncellemeyi verdi ASUS. Forumda bazı konularda ASUS'a kızgın olduğumu belirtmiştim. Şimdi ise tekrar güvenimizi kazandı. Stabil bir güncelleme verdi. Görmeyecekler ama yine de belirtmek isterim. Teşekkürler ASUS.

Ben telefonu aldım alalı 3 Gb rami göremedim hiç. Bunu nasıl çözerim bilmiyorum.
Telefon 4 Gb versiyon ama 1.1 ile 1.9 Gb kafadan neye kullanıyor bilmiyorum. Çoğu zaman 2 Gb veya altı boşta görünüyor. Bu konuda yardım edebilecek veya uygulama tavsiyesi olan arkadaş var mı ?

MM'den sonra telefonu yeniden başlatır başlatmaz gördüm ben de. Boşta iken 2700-2500 arası geziniyor boş RAM'im. Sizin sanırım otomatik başlatma yöneticinizde bazı gereksiz uygulamalar açık kalmış olabilir.
Screenshot_20160903-110108.jpg
Screenshot_20160903-110125.jpg

Ben dosya ismini değiştirmeden yaptım ve kuruldu ayrıca güncellemeyi kurarken dosyanın içindeki "bootanimation.zip" dosyasını değiştirdim. Servise göndersem rootlu demezler dimi?

Manuel dışında Türkiye de kurulmuyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı