Ziraat Bankası hesabına ziraat ATM'si dışında bir ATM'den para yatırılır mı?

Merhaba. Bu işlerde biraz yeniyim cahilliğime verin. Ziraat Bankası hesabına ziraat ATM'si dışında bir ATM'den para yatırmam mümkün mü acaba? Kartsız işlemlerden hesap numarası ile yapıldığını falan duymuştum. Bu doğru mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bankalar artık ortak ATM hizmeti veriyor. Ne kadar yayıldı bilimiyorum ama yakınında ortak ATM varsa işlemlerini gerçekleştirebilirsin. Örneğin, ben Halkbank ortak ATM'si ile Ziraat banka kartımı takarak Ziraat'in arayüzüne ulaşarak işlemlerimi gerçekleştirebiliyorum.

Kartsız işlem ile yatırılır. Fakat TC, telefon no, IBAN falan hepsini soruyor sanırım.

Bankalar artık ortak ATM hizmeti veriyor. Ne kadar yayıldı bilimiyorum ama yakınında ortak ATM varsa işlemlerini gerçekleştirebilirsin. Örneğin, ben Halkbank ortak ATM'si ile Ziraat banka kartımı takarak Ziraat'in arayüzüne ulaşarak işlemlerimi gerçekleştirebiliyorum.
Devlet bankaları kendi aralarında böyle bir anlaşma yaptığı için o menü geliyor. Halkbank ve Vakıfbank dışında bir ATM'den işlem yaparsa sadece bakiye sorgu ve para yatırma çekme işlemleri yapabilir.

Her banka ATM sinden kart ile para yatırabilirsiniz ama çoğunda komisyon alır. Devlet bankalarının atmlerinden (vakıf,halk, ziraat) yatırırsanız komisyon almaz.
Kartsız işlem bambaşka bir şey qr kod ile (ziraatde var mı bilmiyorum) para yatırıp çekebilirsiniz veya ziraat atmsinden kartsız işlemler menüsünden hesap numarasını tuşlayarak para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Bu her hesap için geçerli para yatırma işlemi olduğu için hesap sahibi olmanız gerekmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı