Ziya Selçuk'un amacı ne?

• Konuyu başlatan Silinen üye 266150
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 193
  • Görüntüleme 14B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ortada özellikle genç yaştaki insanları etkilediği söylenen daha bulaşıcı ve daha ölümcül, aşının daha az etkilediği bir mutasyonlu virüs varken ne sınavı? Günlük vaka sayıları hiç azımsanacak gibi değil.

Okuduğum okulda birçok öğrenci servisle gidip geliyor ancak bu sınav sürecinde servisler olmayacağından birçok öğrenci toplu taşıma kullanacak. Toplu taşıma araçları zaten tıklım tıklım, bir de o sınav sürecinde düşünemiyorum.

Sınava gireceğimiz sınıflar ise küçük. Sıralar arasında az bir boşluk bırakmak bile oldukça zor. Arkama bir COVID-19 taşıyıcısı oturduğunda ne olacak? Her ne kadar sınıfta maskelerimiz olsa bile maske yeterli çözüm olmuyor. Olsaydı tüm önlemlere harfi harfine uymaya çalışan ben kendim virüse yakalanmazdım zaten. 1-2 gün olsa neyse ama 5 gün peş peşe aynı durumu yaşayacağım. Ben yeterince tüm önlemlerimi alıyorum ama ne kadar önlem alırsak alalım virüs yine bulaşıyor.

Hadi, bana bulaşmayı geçtim, evde yaşlı veya kronik hasta birine bulaşsa ne olacak? Onların başına bir şey gelirse ben ne hissederim?

Sınavı da geçtim, eğitimde kalite yok ki. Bir ders boyunca öğretmenin 6 defa hattan düştüğünü biliyorum. Sadece ben değil, birçok öğrenci ve öğretmende durum böyle. Ayrıca evde kardeşim varsa ve tek bir bilgisayara sahipsek derslere nasıl devam edeceğiz?

Bilim Kurulu bile bas bas bağırıyor "Okullar olmamalı, Mart'ta yeni dalga bekleniyor" diye.

Bir de bazı kişiler genelleme yaparak diyor ki: "Sınavlar olmasın diyenler derslerine çalışmıyor, derslere katılmıyor, tembel tenekeler..." Onlara diyecek bazı sözlerim var da neyse, ağzımı tutayım.
Adamın derdi sınav olsa herkese yaptırırdı zaten ilk başta. Bence gerçekten öğrencileri düşünüyor, açıklarını görelim. Telafi edelim diye.

Yoksa bence daha kolay onlar için sınav yapmamak, ertelemek. Meraklı değiller bana kalırsa.

Ben asıl iki yüzlü insanlara sinir oluyorum. Erteleyince "Kralsın, senden iyisi bulunmaz!" diyorlar. Ertelenmeyince "Selçuk istifa, öğrenci düşmanı!" diyorlarlar. :D

Benim geçen sene arkaaşın 10'a yakın tutanağı vardı ortalamsıda 30'du hocalar gene geçirdi.
Hocam saçma sapan genelleme yapıp durmayın. Ortalaması 52 ile ucu ucuna geçen arkadaşım sırf hoca sevmediği için sözlüsüne düşük verip bırakmıştı. Herkes kendinden sorumludur. Çalışmayayım zaten hocalar geçirir diyip saçma sapan risklere gireceğime giderim dersime çalışırım.

Adamın derdi sınav olsa herkese yaptırırdı zaten ilk başta. Bence gerçekten öğrencileri düşünüyor, açıklarını görelim. Telafi edelim diye.

Yoksa bence daha kolay onlar için sınav yapmamak, ertelemek. Meraklı değiller bana kalırsa.

Ben asıl iki yüzlü insanlara sinir oluyorum. Erteleyince "Kralsın, senden iyisi bulunmaz!" diyorlar. Ertelenmeyince "Selçuk istifa, öğrenci düşmanı!" diyorlarlar. :D
Hocam bundan aylar önce Ziya Selçuğu beğenmeyip konu açtığınız dönemleri hatırlatırım. Ayrıca geçen gün fanla ilgili mesaj yazdıniz ve cevap vermediniz. Sizi forumda sürekli görüyorum boş comment kasiyorsunuz. Telafi eğitimi hızlandırılmış bir eğitim diyerek. 1 aylık konuyu 2 ders saatinde anlattılar. Hicbirsey düşündükleri yok. Umarım bu yorumu yaparken aynı zamanda ogrencisinizdir. Çünkü bazı şeyler yaşanmadan öğrenilmez.

Hocam saçma sapan genelleme yapıp durmayın. Ortalaması 52 ile ucu ucuna geçen arkadaşım sırf hoca sevmediği için sözlüsüne düşük verip bırakmıştı. Herkes kendinden sorumludur. Çalışmayayım zaten hocalar geçirir deyip saçma sapan risklere gireceğime giderim dersime çalışılırım.

Ben sana riske gir demiyorum ki sadece sana söylüyorum ister çalış ister çalışma banane banamı bir faydan olacak.

Ben de eleştiriyorum tabii. Hak ediyor çünkü ama öğrenci düşmanı denecek kadar kötü veya vasıfsız birisi değil bence.

Açtığım konu da bu. :D

Sınavlar olmalı ama ilk önce 1-2 hafta yüz yüze eğitim görülüp ardından sınav olmalıyız. Çok fazla derse giremeyen çocuklar var. En azından onlara ufak bir tekrar olur.
Okulların 1 Mart'ta açılmasını kesinlikle destekliyorum. Okula gelmek isteyen gelir, istemeyen dilekçe yazıp gelmez. Kendi kararı.
Açıkçası ben şu dönemde bile okula gidilmesi kanaatindeyim. Çünkü berbat bir nesil yetişiyor. Devletin bekası için çocukların eğitilmesi lazım. 2 senedir adam akıllı eğitim göremedik. Bende dahil çoğu kişi saatlerce telefon, bilgisayar başında ömrünü geçiriyor. Biz şimdi bu çocukları eğitemezsek nasıl ilerde doktor, mühendis, öğretmen olacaklar? Bu yüzden okullar açılmalı, hemde mümkün olan en kısa zamanda.

Edebiyat, Biyoloji, Felsefe, Coğrafya, Matematik, Kimya, Fizik, bunlar 7 günden yetişir mi sence ? Yetişse bile gram verim alamaz kimse. Sadece 1 Kasım'a kadar olan konular olarak bakmayın. Konuyu bitirecek, not tutacak ve notlara çalışacak ve 1 haftada yapacak bunları ?
7 günde yetişir mi diyorsunuz da, bugüne kadar hiç mi çalışmadınız? Zaten en fazla 2 konu var her birinden çok rahat yetişir.

Ben sana riske gir demiyorum ki sadece sana söylüyorum ister çalış ister çalışma banane banamı bir faydan olacak.
Ben riske girdim demedim zaten. Çalışmayıp hocalar geçirir düşüncesini siz ortaya attınız. Ben kendimden örnek verdim.

Sınavlar olmalı ama ilk önce 1-2 hafta yüz yüze eğitim görülüp ardından sınav olmalıyız. Çok fazla derse giremeyen çocuklar var. En azından onlara ufak bir tekrar olur.
Okulların 1 Mart'ta açılmasını kesinlikle destekliyorum. Okula gelmek isteyen gelir, istemeyen dilekçe yazıp gelmez. Kendi kararı.
Açıkçası ben şu dönemde bile okula gidilmesi kanaatindeyim. Çünkü berbat bir nesil yetişiyor. Devletin bekası için çocukların eğitilmesi lazım. 2 senedir adam akıllı eğitim göremedik. Bende dahil çoğu kişi saatlerce telefon, bilgisayar başında ömrünü geçiriyor. Biz şimdi bu çocukları eğitemezsek nasıl ilerde doktor, mühendis, öğretmen olacaklar? Bu yüzden okullar açılmalı, hemde mümkün olan en kısa zamanda.
Sizin gibi düşüncesini böyle nazik bir dil ile dile getiren insanlar fikrimi bile değiştiriyor. Birde sizin tam aksiniz düşüncesini aktarırken karşı tarafı ezerek anlatan tipler yok mu. Ah o tipler!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı