Ziya Selçuk'un amacı ne?

• Konuyu başlatan Silinen üye 266150
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 193
  • Görüntüleme 14B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sınavlar hiç yapılmamalı bence ama sistemimiz sınava dayalı olduğu için mecbur yapılıyor. Ertelenmesi daha kötü olabilir çünkü ne kadar ertelenirse o kadar konu birikir. Şuan olalım da bitsin kafasındayım ben açıkçası.

@Salih METİN Yan gelip yatanlara söylediğim laftan dolayı her yorumuma kızgın atmanızın nedeni sizin de mi yan gelip yatanlardan olmanız mı?
İşte, atıp tutanlardan birisi daha...
...
Ya her şeyi geçtim, sen nasıl beni yan gelip yatanlar ile karşılaştırırsın? Haddini bil!

Ben düzenli çalışan bir kişiyim. Ve emin ol, sınav hazırlıklarımı neredeyse bitirdim çok şükür. Herkesi aynı kefeye koyuyorsunuz. Gün gelir, sen de o kefede yer alırsın!
...
Sorun çalışmam veya çalışmamam da değil. Az önce bir kişi yazdı. Evinde 75 yaşında dedesi varmış. Bu çocuk COVID olup, dedesine de bulaştırsa, vebalini sen mi ödeyeceksin?

Tuzun kuru olduğu için sorun yok tabii. Hiçbir aile üyen de hastanelik olmadı.
Benim babam 1 hafta hastanede yattı. Ya senin baban, annen, kardeşlerin?
...
Engelleyip geçecektim de sinirimi tutamadım.

Sizce ziya Selçuk öğrenci dostu mu? Bence bizi duydukları falan yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sınav olanlar var 1 Mart'tan önce bazı okullar direkt sınav yaptı ilk dönem siz bizden 2-3 ay sonra yapıyorsunuz sınavı komik aslında.

Ya her şeyi geçtim, sen nasıl beni yan gelip yatanlar ile karşılaştırırsın? Haddini bil!

Ben düzenli çalışan bir kişiyim. Ve emin ol, sınav hazırlıklarımı neredeyse bitirdim çok şükür. Herkesi aynı kefeye koyuyorsunuz. Gün gelir, sen de o kefede yer alırsın!

Sorun çalışmam veya çalışmamam da değil. Az önce bir kişi yazdı. Evinde 75 yaşında dedesi varmış. Bu çocuk COVID olup, dedesine de bulaştırsa, vebalini sen mi ödeyeceksin?

Ama yanlış anlamışsın senin yan gelip yatanlardan olduğunu iddia etmiyor ki zaten. Adam az önce yan gelip yatanlara yazarken başkaları da kızgın atıyordu. Hani derler ya "ona niye hak veriyorsun sen o musun?" öyle bir şey.

...

...

...
Ben sana ders çalışmıyorsun demedim. Konuyu farklı yerler çekip duruyorsun. Benim attığım yorumlara kızgın atmandaki amaç ne? Bir şey demeden her yorumuma sadece kızgın atıp duruyorsun. İlk yazdığım mesajda da olduğu gibi olup olmamasının benim için bir önemi yok fakat virüsün bu kadar yayılmasına rağmen sınavların olması saçmalık ama ne yapacaksın ? Bilip bilemden konuşup sinirlerim ile oynuyorsun babam 1 hafta hastanede yattı, akrabalarım öldü. Teyzem ve amcam 20 gün yoğun bakımda kaldı ölümle burun buruna geldi. Asıl sen haddini bil. Burada benim ile ilgili bir şey bilemeden beni yargılamaya haddin yok.

Sevgili arkadaşlar, lütfen içinizde sizi dürtükleyen sınav korkusundan doğan erteleme isteğini kontrol altına alın. Hayatın ilerleyen dönemlerinde bunun gibi onlarca sınav ile karşı karşıya kalacaksınız. Önümüzdeki ilk sınava dönersek; hayat devam etmek zorunda ve elbette öğrencilerin değerlendirilmesi, seviyelerinin belirlenmesi gerekiyor. Eğitim-öğretim koşulları hiçbir zaman adil olmadı, pandemi dönemine özel bir durum değil. Herkes elindeki imkanları seferber ederek olabilecek en iyi şekilde sınava hazırlanmalı. Bundan önceki yıllarda sınavda istediği sonucu elde edememiş kişilere sorduğunuzda çoğunun kendilerine göre geçerli bir bahanesi vardır ama inanın bahaneler kimsenin umurunda değil; eğitimciler bahane üreten öğrencilere alışkın. Bakanın kullandığı cümle çok doğru, ne kadar ertelenirse sizin yükünüz o kadar artacak. Şartlar çok kötüye gitmez ise bu sınav ertelenmeyecek arkadaşlar, hala vakit varken çalışmaları hızlandırın. Nasıl çalışılacağını öğrenmek bile çok büyük bir kazanım, onun yerine Twitter'dan amaçsız görseller ve cümleler içeren tweetler ile gündem oluşturmanız bir şey ifade etmeyecek. Kendinizi bu boş gündemden soyutlayın ve ne yaptığınızın farkında olarak çalışmaya devam edin, başlamadıysanız başlayın. Hepinize iyi çalışmalar umarım istediğiniz sonucu elde edersiniz.

Biizm bir hocamız çok güzel bir şey söyledi. Zaten dedi bu sene çok verimli olmadı. Çocuklar bir sene de 90 100 alsın dedi. Zaten hak eden 100 alır haketmeyen sınav da olsa düşük alacak ona da 85 90 verin dedi bence mantıklı sizce?
Tam anlamadım hocam.

Sizce ziya Selçuk öğrenci dostu mu? Bence bizi duydukları falan yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uzaktan eğitimden hiçbir şey anlamıyorum. 240p canlı videodan ne anlamamızı bekliyor? Ve arada donuyor falan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı