Ziya Selçuk'un amacı ne?

• Konuyu başlatan Silinen üye 266150
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 193
  • Görüntüleme 14B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ama yanlış anlamışsın senin yan gelip yatanlardan olduğunu iddia etmiyor ki zaten. Adam az önce yan gelip yatanlara yazarken başkaları da kızgın atıyordu. Hani derler ya "ona niye hak veriyorsun sen o musun?" öyle bir şey.
Benim yorumuma sadece bu arkadaş kızgın atmıştı başkası attıysa görmedim, affola.

Biizm bir hocamız çok güzel bir şey söyledi. Zaten dedi bu sene çok verimli olmadı. Çocuklar bir sene de 90 100 alsın dedi. Zaten hak eden 100 alır haketmeyen sınav da olsa düşük alacak ona da 85 90 verin dedi bence mantıklı sizce?
Çok güzel bir şey değil ki bu haksızlık değil midir?

Sevgili arkadaşlar, lütfen içinizde sizi dürtükleyen sınav korkusundan doğan erteleme isteğini kontrol altına alın. Hayatın ilerleyen dönemlerinde bunun gibi onlarca sınav ile karşı karşıya kalacaksınız. Önümüzdeki ilk sınava dönersek; hayat devam etmek zorunda ve elbette öğrencilerin değerlendirilmesi, seviyelerinin belirlenmesi gerekiyor. Eğitim-öğretim koşulları hiçbir zaman adil olmadı, pandemi dönemine özel bir durum değil. Herkes elindeki imkanları seferber ederek olabilecek en iyi şekilde sınava hazırlanmalı. Bundan önceki yıllarda sınavda istediği sonucu elde edememiş kişilere sorduğunuzda çoğunun kendilerine göre geçerli bir bahanesi vardır ama inanın bahaneler kimsenin umurunda değil; eğitimciler bahane üreten öğrencilere alışkın. Bakanın kullandığı cümle çok doğru, ne kadar ertelenirse sizin yükünüz o kadar artacak. Şartlar çok kötüye gitmez ise bu sınav ertelenmeyecek arkadaşlar, hala vakit varken çalışmaları hızlandırın. Nasıl çalışılacağını öğrenmek bile çok büyük bir kazanım, onun yerine Twitter'dan amaçsız görseller ve cümleler içeren tweetler ile gündem oluşturmanız bir şey ifade etmeyecek. Kendinizi bu boş gündemden soyutlayın ve ne yaptığınızın farkında olarak çalışmaya devam edin, başlamadıysanız başlayın. Hepinize iyi çalışmalar umarım istediğiniz sonucu elde edersiniz.

Sınavlardan korkmuyorum. 1 Kasım'a kadar konular, onlar da çok basit. Ama öğretmen 120 sayfalık ödev verdi bir de 85 sayfalık matematik ödevim var. Öğretmen 1 Mart'ta kontrol edeceğini söylüyor. Yazılıya nasıl çalışayım? Hafta içi zaten günün yarısı canlı derse gidiyor. Yetişemiyorum artık.

Ama yanlış anlamışsın senin yan gelip yatanlardan olduğunu iddia etmiyor ki zaten. Adam az önce yan gelip yatanlara yazarken başkaları da kızgın atıyordu. Hani derler ya "ona niye hak veriyorsun sen o musun?" öyle bir şey.
Yahu arkadaşlar, emoji hakkımızı da alıyorsunuz?
İstediğime istediğim emojiyi de atarım. Siz de bana atabilirsiniz, forum üyelerine de atabilirsiniz.

Miralay'ın yorumlarına katılmadığımdan dolayı kızgın attım, oldu mu?
Ben sana ders çalışmıyorsun demedim. Konuyu farklı yerler çekip duruyorsun. Benim attığım yorumlara kızgın atmandaki amaç ne? Bir şey demeden her yorumuma sadece kızgın atıp duruyorsun. İlk yazdığım mesajda olup olmamasının benim için bir önemi yok fakat virüsün bu kadar yayılmasına rağmen sınavların olması saçmalık ama ne yapacaksın ? Bilip bilemden konuşup sinirlerim ile oynuyorsun babam 1 hafta hastanede yattı, akrabalarım öldü. Teyzem ve amcam 20 gün yoğun bakımda kaldı ölümle burun buruna geldi. Asıl sen haddini bil. Buarada benim ile ilgili bir şey bilemeden beni yargılamaya haddin yok.
Ya sen nasıl sinirlenebilirsin ki?
Bana yan gelip yatan kişisin diyip, lafı koymaya çalışıyorsun. Sanki anlayamıyoruz.

Bak kardeşim, sınavlara saçma diyorsun fakat mesajlarında çelişiyorsun.

Bana haddimi öğretmek de sana kalmadı. Önce sen kendi yorumuna bak, sınırları aşıyorsun...

Tartışmayı bitirelim bence. Yoksa konu sekteye uğrayacak.

Yahu arkadaşlar, emoji hakkımızı da alıyorsunuz?
İstediğime istediğim emojiyi de atarım. Siz de bana atabilirsiniz, forum üyelerine de atabilirsiniz.
Emoji hakkını falan almıyorum😡 Sadece buna kızgın atman gerekmiyor. Kızgın atılacak bir şey değil. Sen burada kızgın atarak bir nevi onun haksız olduğunu iddia etmiş olmadın mı?

Ziya Selçuk bizi bitirmek istiyor. En basiti bence bu.

Ya da çocukları kötü notlar aldırıp gülüyor olabilir.

Ya sen nasıl sinirlenebilirsin ki?
Bana yan gelip yatan kişisin diyip, lafı koymaya çalışıyorsun. Sanki anlayamıyoruz.

Bak kardeşim, sınavlara saçma diyorsun fakat mesajlarında çelişiyorsun.

Bana haddimi öğretmek sana kalmadı. Önce sen kendi yorumuna bak, sınırları aşıyorsun!..

Tartışmayı bitirelim bence. Yoksa konu sekteye uğrayacak.
Ben sana yan gelip yatan demedim. Benim attığım yoruma kızgın atıyorsan demek ki sende onlardan birisin ve zoruna gitti yanlış mıyım ? Bana ilk haddimi bildirmeye çalışan sensin hem benim haddimi bildirmeye çalışıp hem ben haddini bil dediğimde bana haddimi bildiremezsin diyorsun. İlk mesajımda yazmadım diye sınavların olmamasını desteklediğim anlamına gelmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı