Zor günler

Önümdeki sınavlar? YKS falan mı iyi bir üniversite için temelinin iyi olması lazım bu yüzden LGS önemli bence.

Temelini 9. sınıfta da düzeltebilirsin 10-11-12'de de. Söylemeye çalıştığım şey bazı insanlar LGS sanki hayati bir sınavmış gibi, yarın yokmuş gibi çalışıyor. Eğer amacın fen lisesi tutturmak değilse çoğu Anadolu lisesi aynı diyebilirim.

OBP iyiyse zaten nitelikli olmasa da iyi bir Anadolu lisesine gidiyorsun zaten çok önemli bir sınav değil tabii amacın fen lisesi veya Galatasaray lisesi gibi değilse kafanı rahat tut ama asıl mesele lisede başlıyor öyle sınavdan sonra rahatlayacağım diye düşünme asıl zor günler orada başlıyor.

Yine çalış dersine ama kendini çok fazla yorma.

Arkadaşlar merhaba. LGS öğrencisiyim ve hedeflerim büyük günümün çoğu ders yapmakla geçiyor ders harici tek aktivite hafta içi sohbet etmek hafta sonu sosyalde biraz takılmak o da zaman kalırsa ortalama 90-120 soru arası bir şey çözüyorum. Netler çok inişli çıkışlı bir gün matematikten 20/19 yaparken sonraki deneme aynı kaynaktan 20/10'a düşüyor ve ayrıyeten ders çalışmak
çok kolaymış gibi hoşlandığım bir kız var ona da biraz ilgi göstermem gerekiyor ve bazen bu beni bazen çok yoruyor ders stres aşk üçgeni arasında kalıyorum ve bu üçgen beni boğuyor. Temmuz ayından beri çalışıyorum eylül ayından beri deneme çözüyorum daha şimdiden bu kadar arada kalıyorsam ileriki aylarda ne yapacağım bilmiyorum. Sizin önerileriniz neler bu durumda ne yapmalıyım?
Hocam bu sene girdim ve 470 puan aldım.Sana şunu söyleyeceğim. Bende geçen sene benzerini yaşadım(ha bende sevgili yoktu).Deneme netleri konusunda bende benzerdi.Bir deneme 20/18 yapıyordum. Bir sonraki deneme de 20/13 falan yapıyordum.Canınızı çok sıkmayın.Bende 5 denemeden sonra bu iniş çıkışlar azalmıştı.Sevgili konusunda kendisiyle bu konuyu konuşabilirsiniz.Ayrıca size bu sene sıkı çalış,9.sınıfta rahatsın diyenlere aldanma.Öyle birşey olmuyor maalesef.

Hocam bu sene girdim ve 470 puan aldım. Sana şunu söyleyeceğim. Bende geçen sene benzerini yaşadım(ha bende sevgili yoktu).deneme netleri konusunda bende benzerdi. Bir deneme 20/18 yapıyordum. Bir sonraki deneme de 20/13 falan yapıyordum. Canınızı çok sıkmayın. Bende 5 denemeden sonra bu iniş çıkışlar azalmıştı. Sevgili konusunda kendisiyle bu konuyu konuşabilirsiniz. Ayrıca size bu sene sıkı çalış,9.sınıfta rahatsın diyenlere aldanma. Öyle bir şey olmuyor maalesef.

Hocam iyi hoş da platonik sevgili değil sorun da orada zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı