Zorbaliktan nasıl kurtulunur?

ncl

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI H55M-E23 Mainboard
i3 550 3.20GHz
2x 2GB DDR3 RAM
AMD Radeon 5570 2GB
WD Green 240GB Sata SSD
Windows 10 21H2 Ognitorenks Edition
Meslek
Muzik Produktoru & Grafik Tasarim ve Video Editoru
Oncelikle herkese merhaba, uzun zamandir zorbalik yapan bir çocuk var cevremde. Kendisini serseri ve keko sandigi icin laf ettigimde arkadaslariyls dayak atmaya kalkiyor. Yolda her gordugumde pesimi birakmiyor, rahat vermiyor. Yaninda arkadaslariyla geziyor surekli. Fiziksel olarak guclu, iri yari bir şey de degilim. Bu şey cocugunu nasıl korkutup benden uzak durmasini saglayabilirim?

Oncelikle herkese merhaba, uzun zamandir zorbalik yapan bir çocuk var cevremde. Kendisini serseri ve keko sandigi icin laf ettigimde arkadaslariyls dayak atmaya kalkiyor. Yolda her gordugumde pesimi birakmiyor, rahat vermiyor. Yaninda arkadaslariyla geziyor surekli. Fiziksel olarak guclu, iri yari bir şey de degilim. Bu şey cocugunu nasıl korkutup benden uzak durmasini saglayabilirim?

Aynısı benim de başıma gelmişti tek çaren güçlü olmak ya da mümkünse okul değiştir spora git dövüş sporları öğren.

Yani hocam o çocuktan sınıf-okul değişmedikçe kurtulamazsınız gibi geliyor çocukla kavga etme şansınızda yok gibi

Gelelim tavsiyeme bu olumsuz bir tavsiye olacak yapmanızı kesinlikle istemem ama artık bu çocuğun zorbalığından bıktı iseniz sınıfta tek olduğunuz bir vakitte çocuğun çantasına başkalarının eşyalarını(telefon vs) koyun çocuk artık arkadaş falan edinemez adı hırsıza çıktığından dolayı sizinde içiniz soğur belki.

Aynısı benim de başıma gelmişti tek çaren güçlü olmak ya da mümkünse okul değiştir spora git dövüş sporları öğren.
Ayni mahallede yasiyoruz ayri ayri okullarda okuyoruz cocuk benden 1 yas kucuk.
Yani hocam o çocuktan sınıf-okul değişmedikçe kurtulamazsınız gibi geliyor çocukla kavga etme şansınızda yok gibi

Gelelim tavsiyeme bu olumsuz bir tavsiye olacak yapmanızı kesinlikle istemem ama artık bu çocuğun zorbalığından bıktı iseniz sınıfta tek olduğunuz bir vakitte çocuğun çantasına başkalarının eşyalarını(telefon vs) koyun çocuk artık arkadaş falan edinemez adı hırsıza çıktığından dolayı sizinde içiniz soğur belki.
Okulda olsa keske. En azindan yanimda beni koruyacak arkadasim olurdu :).

Yani hocam o çocuktan sınıf-okul değişmedikçe kurtulamazsınız gibi geliyor çocukla kavga etme şansınızda yok gibi.

Sondaki şeyi yapmayın hocam iyi bir şey değil bu.

Hocam bir gün okuldan arkadaşlarını çağır çoğu zaten damarlarda dolaşan deli kanla bu teklifi kabul edecektir. Arkadaşlarınla beraber aynı yolda yürü bakalım yine aynı şeyi yapacak mı bu sokak serserisi göreceğiz.

Bilmiyorum ama yanına çakı gibi bir şey al neden yanında derlerse depremler olduğundan yanımda tutuyorum dersin birde düdük al inandırıcı olsun çakıyı yaklaşırsa sallarsın.

Sallarsın derken yanlış anlaşılmasın korkutmak için açıp gösterirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı