Zorla Hırsızlık Yaptırdı

Ben herkesten farklı bir yaklaşım sergileyeceğim. Yapmayın ama yapıyorsanız da layıkıyla yapın. Yakalanmayı nasıl becerdiniz? Çocukluğumuzda bizde yapmıştık. 6 veya 7. sınıftayken, ama yakalanmadık. Yanlış anlaşılma olmasın, burada yaptığımızın iyi bir şey olduğunu söylemiyorum veya insanları teşvik etmiyorum. Sadece bir şeyi yapacaksanız bunu iyi bir şekilde yapmalısınız. Yaptığınız şeyde en iyisi olmalısınız. Plan program hazırlayıp, ilk önce neyi nasıl yapacağınızı kafanızda planlayıp sonra onu uygulamalısınız.

@AeTh9sha Bilmem belkide devam edeceklerdi. Biz etmemiştik. Bunlar çocuksu ama zararlı ve tehlikeli hareketler. İnsan küçükken ne yaptığının farkında olmuyor. O an eğlence olsun diye yapıveriyor. Bence önemli olan yaptığı yanlışın farkına varıp zararın neresinden dönsek kârdır diyerek bu yaptığı yanlışa bir son vermektir.

Birde konunun asıl amacı farklı bir şeydi. Arkadaşının zoruyla yapmasını hiç tasvip etmiyorum. Yapman gereken şey öncelikle, hiç korkmadan aile büyüklerine durumu anlatmak olmalı. Daha sonra okulda ki rehber öğretmenine müdür-müdür yardımcısına. Duruma göre olayın boyutu ciddi ise polise başvurulmalı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı