Zorla imam hatipe gönderiliyorum

Bu zorluktan öte zorbalık. Ben de bir babayım ve gözlemlerime göre de kimi baskı altında tutarsan o kadar taşmaya müsait oluyor. Bazen evet ailemiz mutlu olsun diye bir şeyler yaparız ama yani senden habersiz yapmaları çok sağlıklı bir davranış olmamış.

Bu arada dine yönelmeniz için anneniz böyle yaptıysa, imam hatip yanlış bir seçim. Çocuğu zorla cuma namazına götürmek ne demek ya.

Kendinizi istediğiniz yere atmaya çalışın hocam, pes etmeyin

Bir kere sınıfların ayrı olması zaten şart çünkü imam hatip okulu orası. Asosyallikten anlayış bu değil bana göre. Zor olan bir şey yok namaz zaten müslümansan farz bir ibadet. Bu yaşına kadar ailen sana namazı öğretmediler ise baştan zaten ailenin hatası. Annen seni imam hatipe gönderiyorsa zannediyorum müslümansınız. Ön yargılı olmaman lazım özellikle islamiyet konusunda. İçine girmeden anlayamazsın. İçine girip ben ateist oldum diyen de zaten Müslüman olmanın "m"sini öğrenmemiş, okumamış insandır bana göre. Kuranı okudum ateist oldum falan diyenler türedi bu zamanlarda. Sana tavsiyem dini çevrendeki Müslüman'ım diyenlerden değil daha çok kuran, sünnet, hadis, fıkıh tarzında öğrenmen. Bunları önyargın varsa diye söylüyorum. Eğer değerini bilip sabredip devam edersen iyi ki de okumuşum diyeceğini düşünüyorum kendimce. Sorarsan ki "ailemin yaptığı doğru mu?" buna net bir cevap veremiyorum maalesef. Doğru dersem sadece annen olduğu için emrine uymak gerekir bakımından doğru diyebilirim sanırım. Yanlış olan kısmı ise önce sana sorup danışması gerekirdi diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir kere sınıfların ayrı olması zaten şart çünkü imam hatip okulu orası. Asosyallikten anlayış bu değil bana göre. Zor olan bir şey yok namaz zaten müslümansan farz bir ibadet. Bu yaşına kadar ailen sana namazı öğretmediler ise baştan zaten ailenin hatası. Annen seni imam hatipe gönderiyorsa zannediyorum müslümansınız. Ön yargılı olmaman lazım özellikle islamiyet konusunda. İçine girmeden anlayamazsın. İçine girip ben ateist oldum diyen de zaten Müslüman olmanın "m"sini öğrenmemiş, okumamış insandır bana göre. Kuranı okudum ateist oldum falan diyenler türedi bu zamanlarda. Sana tavsiyem dini çevrendeki Müslüman'ım diyenlerden değil daha çok kuran, sünnet, hadis, fıkıh tarzında öğrenmen. Bunları önyargın varsa diye söylüyorum. Eğer değerini bilip sabredip devam edersen iyi ki de okumuşum diyeceğini düşünüyorum kendimce. Sorarsan ki "ailemin yaptığı doğru mu?" buna net bir cevap veremiyorum maalesef. Doğru dersem sadece annen olduğu için emrine uymak gerekir bakımından doğru diyebilirim sanırım. Yanlış olan kısmı ise önce sana sorup danışması gerekirdi diye düşünüyorum.
Müslümanlığı savunarak bu fikri destekleyemezsiniz. İmam Hatip kimsenin girmemesi gereken bir çöp kutusudur, tüm iğrençliği orada öğrenirsin.
Müslümanlığa dair bir hevesi varsa bunu zaten okulunu okumadan araştırabilir.

Dostlar merhaba ben 9.sınıfım turizm otelcilik lisesindeydim, geçen hafta annem benden habersiz beni imam hatipe nakil aldırmış önümüzdeki hafta sınavlar var ve ben ne Arapça biliyorum ne de diğer dersleri turizm lisesinde olduğum için İngilizce, turizm, edebiyat, insan hakları derslerini biliyorum ne yapabilirim babamla falan mı konuşsam bilemedim ya dostlar namaz kılmayı bile bilmiyorum. Dostlar bir de okul sınıf ahır gibi sınıfta 30 kişi var 22'si Suriyeli erkek tarafı ayrı kız tarafı ayrı asosyallik hat safhada.
Söylediğini kanıtlar nitelikte herhangi bir şey paylaşabilir misin?

Ön yargılı olmaman lazım özellikle islamiyet konusunda. İçine girmeden anlayamazsın. İçine girip ben ateist oldum diyen de zaten Müslüman olmanın "m"sini öğrenmemiş, okumamış insandır bana göre. Kuranı okudum ateist oldum falan diyenler türedi bu zamanlarda.

Aynen. Hatta ben havaya bakıtm Allah'ı göremedim sonra ateist olma kararı aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı