Zorunlu askerlik kaldırılmalı mı?

Zorunlu askerlik kaldırılmalı mı?

• Kaldırılmalıdır.

Oy: 456 63,1%
  • Kaldırılmamalıdır.

Oy: 201 27,8%
  • Kararsızım.

Oy: 66 9,1%

• Oy verenlerin toplamı
    723
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kardeşim söylediklerimi anlamıyorsun galiba.
Türkiye şuan dinci bir yönetim mi uyguluyor ?
Dinci yönetim uygulansaydı laiklik kaldırılırdı.
İçki yasağı vs gelirdi.
Laikliğe uymuyor, içkinin sigaranın vb. fiyatını aşırı arttırıp alınmayacak duruma getiriyor.

Kardeşim söylediklerimi anlamıyorsun galiba.
Türkiye şuan dinci bir yönetim mi uyguluyor ?
Dinci yönetim uygulansaydı laiklik kaldırılırdı.
İçki yasağı vs gelirdi.
İçki, sigara vs. yasağıyla, insanlara sigarayı bırakması için vergi bindireceğiz demenin arasında ki fark nedir? Bunu ben uydurmuyorum, ülkenin Cumhurbaşkanı söylüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Forumda ne çok askercilik oynamak isteyen varmış ya. Bir de gelmiş adamlıktan bahsediyorlar. Askerde ayak işi yapmayı adamlık olarak görüyorlarsa varsın biz adam olmayalım.

Piyadeler tank kullanır gemi de görev yapar.
Savaş zamanı yeterli askerin olmadığı zaman halka ihtiyaç duyabilirsin.
Tank ve donanmada görev alacak adamı özel yetiştireceksin. Sıradan bir halktan birini alıp 6 ay eğitim vermekle olmaz bu işler. Profesyonel ordu bu yüzden var işte. Sıradan birisinin 6 ayda aldığı eğitimle yapacağı işi, mesleği olarak yapacak adamları arıyorlar. Savaş zamanı sana 6 ay tecrübesi olan birisi fayda sağlamaz ama mesleği askerlik olanlar çok rahat sağlar.

6 ayda öğreneceğin bilgilerle anca silah kullanırsın ki sadece silah kullanmak da terör örgütleri harici bir savaşta işe yaramaz. Teknolojinin önemini hala tam olarak anlayamıyorsun.

Tank ve donanmada görev alacak adamı özel yetiştireceksin. Sıradan bir halktan birini alıp 6 ay eğitim vermekle olmaz bu işler. Profesyonel ordu bu yüzden var işte. Sıradan birisinin 6 ayda aldığı eğitimle yapacağı işi, mesleği olarak yapacak adamları arıyorlar. Savaş zamanı sana 6 ay tecrübesi olan birisi fayda sağlamaz ama mesleği askerlik olanlar çok rahat sağlar.

6 ayda öğreneceğin bilgilerle anca silah kullanırsın ki sadece silah kullanmak da terör örgütleri harici bir savaşta işe yaramaz. Teknolojinin önemini hala tam olarak anlayamıyorsun.
Bende diyorum ki askerde sistem değişmeli.

Bende diyorum ki askerde sistem değişmeli.

Dostum TSK bunun farkında ve onlar da profesyonel orduya geçmek istiyor. Sen çıkıp şu anda TSK'dan daha iyi bildiğini iddia ediyorsun. Adamlar sistem değişikliği olarak profesyonel askerlik istiyorlar. Daha nasıl anlatabilirim sana?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üç tarafı denizler ve savaşlarla çevrili bir ülkede asker önemli unsur. Ama sınırlarda ve tehlikeli yerde profesyonel askerlerin bulunması gerek. Fakat bununla iş bitmiyor. Geri hizmet ve güç açısından rütbesiz askerlere ihtiyaç var. Eskiden 18 ay yapılıyordu şuan epey ilerleme var çok kısaldı ama tamamen kaldırılması pek mümkün görünmüyor.

Bu ihtiyaçtan dolayı böyle. Keşke bir İsviçre bir Norveç gibi olsaydık ama ne yazık coğrafya kaderdir.

Dostum TSK bunun farkında ve onlar da profesyonel orduya geçmek istiyor. Sen çıkıp şu anda TSK'dan daha iyi bildiğini iddia ediyorsun. Adamlar sistem değişikliği olarak profesyonel askerlik istiyorlar. Daha nasıl anlatabilirim sana?

Ben TSK'dan iyi bildiğimi söylemiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı