Zorunlu askerlik kaldırılmalı mı?

Neyin silah kullanması arkadaşlar. Nükleer ile vurulduğunda silah mı tutacaksın? Artık eski savaşlar yok şunları çıkarın aklınızdan. Çok yararlı olmak istiyorsanız ilk yardım dersi alın.
Ukrayna - Rusya savaşında 24.900 askerin sadece bombalarla mı öldüğünü düşünüyorsunuz? Silah kullanmak önemsiz olsa Amerika piyadelerin servis silahını ve mühimmatını değiştirmekle uğraşır mıydı sizce?

1950'li yıllarda değiliz evet ama hala ülkeler arasında silahlı çatışmalar oluyor. Ülkeler arasında olmasa bile Türkiye'nin terör problemi var. Son birkaç günde 5 askerimiz şehit oldu.

Silah kullanmak deyince aklınıza hemen savaşlar gelmesin ayrıca. Hiç beklemediğiniz bir anda bile silah kullanmanızı gerektirecek bir olay yaşayabilirsiniz.

Ukrayna - Rusya savaşında 24.900 askerin sadece bombalarla mı öldüğünü düşünüyorsunuz? Silah kullanmak önemsiz olsa Amerika piyadelerin servis silahını ve mühimmatını değiştirmekle uğraşır mıydı sizce?

1950'li yıllarda değiliz evet ama hala ülkeler arasında silahlı çatışmalar oluyor. Ülkeler arasında olmasa bile Türkiye'nin terör problemi var. Son birkaç günde 5 askerimiz şehit oldu.

Silah kullanmak deyince aklınıza hemen savaşlar gelmesin ayrıca. Hiç beklemediğiniz bir anda bile silah kullanmanızı gerektirecek bir olay yaşayabilirsiniz.
1- Verdiğin örneklerin mantığı yok.

2- Biz öyle bir savaş yaşamayız merak etme Rusya olayı farklı. Biz savaşa girersek topyekün gireriz.

3- Türkiye'nin terör problemi olabilir ancak erler çatışmaya gönderilmiyor. Profesyonel askerler çatışmaya giriyor.

4- Silah kullanmayı gerektirecek an diyorsunuz bireysel silahlanma yapabilirsiniz askerde göreceğiniz eğitim bunun için yeterli olmayacak.

5- Verilen 6 aylık eğitim ayak işleri ile geçiyor iken savunmanın mantığı yok.

6- Savaş durumunda yararlı olmak istiyorsanız ilk yardım bilginizi geliştirebilirsiniz.

1- Verdiğin örneklerin mantığı yok.

2- Biz öyle bir savaş yaşamayız merak etme Rusya olayı farklı. Biz savaşa girersek topyekün gireriz.

3- Türkiye'nin terör problemi olabilir ancak erler çatışmaya gönderilmiyor. Profesyonel askerler çatışmaya giriyor.

4- Silah kullanmayı gerektirecek an diyorsunuz bireysel silahlanma yapabilirsiniz askerde göreceğiniz eğitim bunun için yeterli olmayacak.

5- Verilen 6 aylık eğitim ayak işleri ile geçiyor iken savunmanın mantığı yok.

6- Savaş durumunda yararlı olmak istiyorsanız ilk yardım bilginizi geliştirebilirsiniz.
İşte bende size diyorum ki, askerlik süresi kısaltılıp daha iyi bir eğitim verilmeli.

6 ay boyunca bir insanın ömründen çalmak ne kadar doğru bir şey? Gidip patates soyup paspas atarak vatana borç ödediğini düşünenleri ne yapmalı? Yapmayın arkadaşlar vatana olan borcunuzu gidin girişim yaparak, bilime fayda sağlayarak ödeyin.

Ben patates soymaya, saçma sapan devrecilik muhabbetini çekmeye ve kıçı kırık komutanların egosunu çekmek zorunda değilim. Ben zar zor bu yaşıma kadar geleceğim ve bir komutanın kafama miğfer vurmasıyla öleceğim değil mi? (haberi aratırsanız bulabilirsiniz.) Zorunlu askerlik kaldırılmalı.

Geri
Yukarı