Zotac, Evga, Powercolor, Sapphıre incelemeleri

siam193

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başlıkda bellirttiğim markalar neden hiç Recep ve Ali abinin incelemerinde yer edinemiyor ? Bütün incelemerii yaa ASUS ya da MSI ekran kartları üzerine oluyor ve sistem toplayack olanların özellikle ben bu kartların performansını merak ediyorum. Tabiki birçok deneyimli arkaşlar kendini kanıtlamış markalar demesine karşın ben Recep abi ve Ali abi nin bizzat incelemelerini çok isterdim ... ( Ceza yiyebilirim geç de yazabilirm kusura bakmayın. )

Ellerine hangi marka geçerse onları test ederler. Ayırım yapacaklarına ihtimal vermem. Ancak ASUS ve MSI'ın diğerlerine göre çok tercih edilmesi önemli bir faktör olabilir ve Markaların Türkiyedeki mevcudiyeti ile de alakalı olabilir. SAPPHIRE'ın bir sürü testini yaptılar zaten... EVGA zaten çok çok kaliteli bir marka. Powercolor'da iyidir.

Daha önce Sapphire kart inceledik ama Sapphire pek de kaliteli bulduğumuz bir marka değil. Zotac da aynı firmadan çıkmakta ve onun için de düşüncelerimiz aynı.

Daha önce PowerColor kart inceledik. Biraz sesli çalışması dışında bir sorunu yoktu. EVGA kaliteli lakin kartları ülkemize getiren firma kim ise inceleme için bir ürün gönderiminde bulunmadı. ASUS ve MSI, aktif olarak iletişim halinde olduğumuz, sattığı ürünün arkasında duran ve teknik desteğini sağlayan, distrbütörleri zırt pırt batmayan ve el değiştirmeyen firmalar. Bu firmalar aynı zamanda AMD ve NVIDIA'nın da birinci seviye iş ortakları arasında. Bu bağlamda örneğin GTX 950 lansmanı oluyor, incelemeye gelen kart MSI üretimi oluyor. R9 380X lansmanı oldu, inceleye ilk ASUS'un kartı geldi.

Diğer firmalar sadece sat-unut kafasında gidiyorlar, bana göre. Onlar da medya ile ilişki kurup kartlarını incelemeye göndersinler onların kartlarını da inceleyelim.

Monster mesela. Videolarımız takip etmiş ve kalitesinden memnun kalmış, inceleme için gönderdi ürünlerini biz de inceledik. Kingston bellek yolluyor, montajda kullanıyoruz. G.Skill'e mail attık, tamam dediler, yaparız, mutlaka çalışalım dediler ses seda yok. Biz bir yere kadar uğraşırız. Ondan sonrası bu firmalara kalmış.

Yani burada aslında bize değil onlara sormalısınız neden ürünlerinizi incelemeye göndermiyorsunuz diye.

Dostum inceleme yapmaları için ya şirketin ekran kartını göndermesi gerekir ya da üyelerden biri ekran kartını gönderir incelenmesi için. Yoksa kendi ceplerinden neden zarara girsinler ki?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı