Zotac Gaming GTX 1660 Ekran kartı yandı

@Eren AK hocam kasanın iki yan tarafı açık. Fakat birinde dediğim kablolar var diğer tarafında ise üstü kapalı PSU'nun bu fotoğraftaki gibi. Bu yüzden farklı bir yoldan çıkarmam lazım galiba.Eki Görüntüle 866273
Siz sanırsam hazır sistem aldınız. Yoksa PSU nasıl çıkarılır bilirdiniz diye düşünüyorum. Arkadaki vidaları sokun. Arkadan çekince çıkacaktır.

@Eren AK hocam kasanın iki yan tarafı açık. Fakat birinde dediğim kablolar var diğer tarafında ise üstü kapalı PSU'nun bu fotoğraftaki gibi. Bu yüzden farklı bir yoldan çıkarmam lazım galiba.Eki Görüntüle 866273
Dostum dediğim gibi kabloların mandallarına basarak çıkar. Sorun olmaz parçalar bu kadar hassas değil. Ve diğer yandan yani anakartın arkasından çıkarman gerek PSU'yu.

Hocam kasayı ters döndürseniz PSU fanını flash ile fotoğraf çekseniz olur mu?
20210204_231136.jpg

Hocam bu PSU zaten söylediğiniz eski Corsair PSU ile aynı iç yapıya sahip yani VS2012 seri. Ve önemli korumalar eksik. Eğer bu korumaların olmadığı bir durum oluştuysa yanma, patlama, duman çıkma mümkün.

Bu durumun farkındayım. Koruma durumu olmayan bir güç kaynağını etkileyen en büyük sorun topraklamaya sahip olmayan priz hattıdır.

Bu güç kaynağında içine biriken pislik zaten ciddi sorun oluşturacaktır.

Arkadaşın tek çaresi yetkili servis raporu. Yada yeni bir güç kaynağı almak.

Arkadaşlar ben bu PSU'yu nasıl çıkaracağımı bulamadım. Galiba tamamen sistemi çıkarmak gerekiyor kasanın yapısı yüzünden. Daha önce hiç kasa açmamıştım şimdiye kadar o yüzden hiçbir bilgim yok yanlış bir şey de yapmak istemiyorum. Sizi de daha fazla rahatsız etmiyeyim. İlerleyen zamanlarda konuyu güncellerim unutmazsam. Bir de konulara destek yerine köstek olanlar hiç yazmasa daha faydalı olur. Yardımcı olanlara çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı