Zotac GTX 1080 Ti ve i7 6800K sistem Battlefield 1 düşük FPS sorunu

batikan86

Hectopat
Daha fazla  
  • Core i7 6800K 3.40 GHz işlemci
  • RAM 8x2 16 GB RAM, dual çalışmakta
  • Ekran kartı Zotac GTX 1080 Ti AMP Extreme
  • Corsair 850W power supply
  • 240 GB 960 Evo m.2 SSD
  • Windows 10 1709 sürümü
  • Nvidia sürümü 388.59

Bu sistemde Battlefield 1'de 1920x1080 çözünürlükte 60 FPS'i zor alıyorum. Bazı yerlerde 40 FPS'i görüyorum. Sorun ne olabilir?

Windows 10 1703 sürümüne döndüm çözülmedi. Nvidia eski driverleri test ettim çözülmedi. MSI Afterburner sürümünün eski sürümünü yükledim, test ettim sorunum yine çözülmedi.

Oyunu ultra ayarlarda açıyorum ve oyun içi grafik ayarlarında çözünürlük ölçeklendirmesini 200'e, kullanıcı arayüzü ölçeklendirmesini 100'e yani en sonlara getiriyorum. Bu ayarların ekran kartını çok zorladığını biliyorum ama bundan öncesinde GTX 1070 kullanıyordum ve bu kadar düşük FPS almıyordum.

Vsyc ayarı açık da olsa kapalı da olsa herhangi bir şey değişmiyor. Durum aynı.

Yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Slm dostum benımde severek oynadıgım ve cok fazla bılgı sahıbı oldugum bır konu bende gtx 1080 sli var 6850k cpu ile tek kart ıle 100 cıvarı fps alıyorum tabıkı bu ultra ayarlar ama resolutıon degıstırmeden oncelıkle oyun ayarlarnı defaulta al.dx12 yı kapat !! Gpu hafıza kısıtlamasını kapat.baska bır seye elleme ordakı olceklendırmeler defaultta kalsın .dısplayport kullan cunku hdmi da fps sınırı var.nvida panele gir orda maximum performansı sec .aynı yerde bırde maximum fps dıye bısey car onu da sec.guzel kart ama donanımın uyumsuz .yanı ferrarin var ama tekerleklerı patlak .birde benım sıstemde sunu farkettım overclock yapınca sli da (2000mhz ) daha az fps alıyorum .baska aklıma gelen pci slot sımdı mesela benım sıstem ıcın ornek verım
960 evo m.2 --4 pci lane
gtx 1080 -- 16 pci lane
Gtx1080--- 16 pci lane
6850k da 40 pci lane var

Slm dostum benımde severek oynadıgım ve cok fazla bılgı sahıbı oldugum bır konu bende gtx 1080 sli var 6850k cpu ile tek kart ıle 100 cıvarı fps alıyorum tabıkı bu ultra ayarlar ama resolutıon degıstırmeden oncelıkle oyun ayarlarnı defaulta al.dx12 yı kapat !! Gpu hafıza kısıtlamasını kapat.baska bır seye elleme ordakı olceklendırmeler defaultta kalsın .dısplayport kullan cunku hdmi da fps sınırı var.nvida panele gir orda maximum performansı sec .aynı yerde bırde maximum fps dıye bısey car onu da sec.guzel kart ama donanımın uyumsuz .yanı ferrarin var ama tekerleklerı patlak .birde benım sıstemde sunu farkettım overclock yapınca sli da (2000mhz ) daha az fps alıyorum .baska aklıma gelen pci slot sımdı mesela benım sıstem ıcın ornek verım
960 evo m.2 --4 pci lane
gtx 1080 -- 16 pci lane
Gtx1080--- 16 pci lane
6850k da 40 pci lane var

Hocam hangi parça uyumsuz acaba işlemdi desen zaten %36 da çalışmakta. Önceki kartım 1070 ile bu kadar düşük performans almıyordum. Bu kart ile dx11 de ve default ayarlarda oyun oynanacaksa satalım gitsin hiçbir anlamı kalmıyor o zaman çünkü.

1080 p hdmi kullandıgı okudum yanlıs degılsem .ekran 1440p olmalı yanı 2k en az ve en onemlısı monıtorde gsygc olmalı kı sen o aldıgın fps ın hakkını versın.default derken ultraya al ne ayarlar varsa ole oyna

IMG_3605.JPG

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı