Zotac GTX 1080 Ti ve i7 6800K sistem Battlefield 1 düşük FPS sorunu

batikan86

Hectopat
Daha fazla  
  • Core i7 6800K 3.40 GHz işlemci
  • RAM 8x2 16 GB RAM, dual çalışmakta
  • Ekran kartı Zotac GTX 1080 Ti AMP Extreme
  • Corsair 850W power supply
  • 240 GB 960 Evo m.2 SSD
  • Windows 10 1709 sürümü
  • Nvidia sürümü 388.59

Bu sistemde Battlefield 1'de 1920x1080 çözünürlükte 60 FPS'i zor alıyorum. Bazı yerlerde 40 FPS'i görüyorum. Sorun ne olabilir?

Windows 10 1703 sürümüne döndüm çözülmedi. Nvidia eski driverleri test ettim çözülmedi. MSI Afterburner sürümünün eski sürümünü yükledim, test ettim sorunum yine çözülmedi.

Oyunu ultra ayarlarda açıyorum ve oyun içi grafik ayarlarında çözünürlük ölçeklendirmesini 200'e, kullanıcı arayüzü ölçeklendirmesini 100'e yani en sonlara getiriyorum. Bu ayarların ekran kartını çok zorladığını biliyorum ama bundan öncesinde GTX 1070 kullanıyordum ve bu kadar düşük FPS almıyordum.

Vsyc ayarı açık da olsa kapalı da olsa herhangi bir şey değişmiyor. Durum aynı.

Yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum hep aynı yere takılıyorsun 1070 ile aynı fps yı ayarlarda degısıklıge gıdersen alırsın veya farklı bolumde daha az kısı ile oynarken falan yukarda attım lınkı bıraz ezik gtx1070 i
Gtx1070 ti bile gtx1080 i gecemıyor!!!!

Arkadaşlar ekran kartını servise gönderdim. Ve servisten gelen rapor ile adeta şok oldum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bu konuda ne yapmam gerektiğini, önerilerinizi bekliyorum.
Servisten gelen rapor karta müdahale edildiği ve kartın fan bölümünde yer alan tüm vidaların eksik olduğu, müşteri memnuniyeti çercevesinde tüm vidaların takıldığı, kartın fps vs verdiği değerler normal olduğu gözlemlenmiştir diyerekten rapor çıktı. Ben bu kartı 3 ay önce aldım ve kapalı kutu şeklinde aldım. Yani kutu üzerinde tüm bantlar mevcuttu. Ve ben bu karta kesinlikle müdahalede bulunmadım. Şimdi nasıl oluyorda bu şekilde bu kart bana satılabiliyor. Benim şimdi ne yapmam gerekiyor. Distbürütör firma aldığınız yerle görüşün onlar olumlu bir karara bağlarsa bizde elimizden gelen yardımı yaparız dediler. Aldığım yer kart bize salı günü ulaşacak eğer bu şekilde rapor çıktıysa sizi mağdur etmeyiz elimizden geleni yaparız dediler. Tabi bunlar telefonda söylenen call center'in bana vermiş olduğu cevaplar. Şimdi eğer bu iki firma bu bombayı benim kucağıma bırakırsa ben ne yapabilirim hangi yolu izlemeliyim. Çünkü bunların kanımca diyeceği tek şey siz müdahale etmişsiniz biz birşey yapamayız diyecekler. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

İkinci bir sorum ise bu kartı eğerki iade alıp yerine başka bir marka model kart verirlerse sizce aşağıdaki ürünlerin hangisini tercih etmeliyim.

Msi gtx 1080 ti gaming x
Gigabyte aourus gtx 1080 ti extreme edition.

GigByte nin hızları çok çok iyi. Sizin tavsiyeniz nedir arkadaşlar.

Aldıgın yere iade et paranı al .yenı kart alıcaksan msi veya asus onerıyorum.1080 ti ların hepsı aynıdır bırı dıgerınden hızlı dıye bısey yok.(mini veya kırpılmıs olanlar dısında)bırı dıgerınden serın calısır sadece. Afterburner diye bısey var sonucta!!Ama sölim aynı fps alıcaksın daha öncede konustugumuz gıbı o kartta sorun yok!!!

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı