Zotac Gtx 580 Amp ve i5 650 Overclock

• Konuyu başlatan ARMADA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 1B
A

ARMADA

Ziyaretçi
Sistem şöyle:

• intel i5 650 3.2 ghz
  • msi p55a g55
  • 16 gb ram corsair xms 3 8 gb (2 x4) 1600 mhz + Geil Value Plus 8 gb (2x4) 1600 mhz
  • aerocool vx e pro (600 watt)
  • zotac gtx 580 Amp!

Öncelikle işlemciye sonra ekran kartına oc yapmak istiyorum. Büyük oyunlarda işlemcim yetersiz kalıyor. Yüzde yüzü görüyor ve takıla takıla oyun oynanıyor. Örneğin crysis 3 full ü bırak low da bile donuyor. Acaba işlemci ekran kartına yetersiz mi kalıyor?

Over clock yapmak istiyorum. İşlemci fanım stok fan ama en yakın zamanda cooler master 212 evo alacağım. O yüzden yol gösterin. Daha önce hiç oc yapmadım hangi programlarla nasıl yapılır? Ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız sevinirim.

En önemlisi de stabil çalışması az olsun ama yeterli olsun felsefesiyle işe koyulalım. Değerler nasıl olması gerekiyor ve max nasıl bir perfomasn yakalayabilirim?

Yardımlarınızı bekliyorum :)

Acaba corsdair 212 ile düzelir mi. Daha doğrusu bu sistemle oyunları hangi düzeyde oynayabilirim. Geliştireyim mi yoksa bunu çöpe atıp yeni sistem mi toplayayım.

Son olarak da 580 amp nin şu an ki güncel amd ve nvdia tarafında karşılığı nedir.

Fan alınca oc için sizi rahatsız edeceğim. İyi günler.

Düzelmezse sorun anakartta demektir ama her halükarda bu sisteme bir soğutucu şart oyunlarda tam performans için. Çöpe atıp yeni sistem almayın. Bu sistem gayet iyi.

GTX 580 bugün sanırım bi GTX 760'a denk geliyordur. Daha da düşük olabilir.

Videolarınız çok yararlı. Bunun için overclock yapmak ile ilgili bir video çekerseniz süper olur.

- - - Güncellendi - - -

Crysis'e girince aida64 adlı program vasıtası ile sıcaklık değerlerine bakabiliyorum.

• cpu 73
  • cpu#1 103
  • cpu#2 105

Oyun yada program açık değilken ise:

Üstteki sırayla:

• 53
  • 56
  • 59

Oluyor. Anormal değerler mi? Soğutucu ile yaklaşık ne kadara düşer?

103 mü? Dostum baya anormal değerler bunlar. Termal macununa bakın, fanlar çalışıyor mu kontrol edin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı