Zotac RTX 2060 aşırı ısınıyor

Bloody Hell

Hectopat
Yer
Olimpos
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Zotac RTX 2060 OC Gaming OC Edition- Ryzen 5 2600 4.1 GHz- Gigabyte B450M S2H-Crucial Ballistix 16 GB (8x2) 3000 mhz cl 15- Kingston HyperX Fury 3D 480 GB-Samsung HD252HJ- Xigmatek Beast- X-Power 650W 80+ Gold
My Equipments
LG 24MK400H-B- SteelSeries Rival 3- Razer BlackWidow Elite- Cooler Master CH321- SteelSeries Qck Edge Medium- Dualshock 3- Hadron HD552
Zotac RTX 2060 Twin fan modelini kullanıyorum. Battlefront 2'de 83 dereceyi gördüm. Witcher 3'de de 81 dereceyi gördü maksimum. En yüksek 83 gördüm diyebilirim. Nasıl bir çözüm öneriniz var? Termal macununu değiştirsem sorun çözülür mü? Kasam Xigmatek Beast son derece iyi bir hava sirkülasyonu var. 3 in 1 out şeklinde. Son olarak da ekran kartım hakkında yorumunuz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının termal macunu zırt pırt değiştirilmez. Kart 2-3 senelik ise ki değildir belki değiştirebilirsiniz. Kullandığınız modelin soğutması pek iyi değil. Hatta ortalamanın altı. Kasanız güzel ancak sanırım önü cam. Size önerim, ilk önce basit bir yöntem olan kasanın üstüne 2 tane egzoz fanı eklemeniz. Yükselen sıcak havayı bu şekilde kasadan gönderebilirsiniz. Aynı şekilde kasayı güzelce temizleyin. Ekran kartı fan hızlarını da yükseltin, fan ayarı yapın. Fan hızınız yüzde kaç ?

Ben de aynı kartı kullanıyorum fakat bu kadar yüksek derecelere çıkmıyor. Witcher 3'de en yüksek ayarlarda 60-70 civarı alıyorum.

Ekran kartının termal macunu zırt pırt değiştirilmez. Kart 2-3 senelik ise ki değildir belki değiştirebilirsiniz. Kullandığınız modelin soğutması pek iyi değil. Hatta ortalamanın altı. Kasanız güzel ancak sanırım önü cam. Size önerim, ilk önce basit bir yöntem olan kasanın üstüne 2 tane egzoz fanı eklemeniz. Yükselen sıcak havayı bu şekilde kasadan gönderebilirsiniz. Aynı şekilde kasayı güzelce temizleyin. Ekran kartı fan hızlarını da yükseltin, fan ayarı yapın. Fan hızınız yüzde kaç ?
Kartı 2019 ekim ayında kullanmaya başladım yani yaklaşık 1 buçuk yıllık. Fan ayarı otomatikte. Oyunlarda %80'e kadar çıkıyor fanlar. Kasanın önü mesh ayrıca. Arkasındaki tek egzoz fan yetmezse üste de ekleyebilirim dediğiniz gibi. Ekran kartı için satılan harici soğutmalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kartı 2019 ekim ayında kullanmaya başladım yani yaklaşık 1 buçuk yıllık. Fan ayarı otomatikte. Oyunlarda %80'e kadar çıkıyor fanlar. Kasanın önü mesh ayrıca. Arkasındaki tek egzoz fan yetmezse üste de ekleyebilirim dediğiniz gibi. Ekran kartı için satılan harici soğutmalar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hiç harici soğutma denemedim. Herhangi bir bilgim yok. Kartınızı ilk aldığınızda da sıcaklıklar aynı miydi?

Ekran kartının soğutma bloğunu dikkatlice sök.Tozları kuru bezle ve kurutma makinası yardımıyla uzaklaştır.Termal macunada bakarsın durumuna göre yenilersin

Yeni konular

Geri
Yukarı