Zotac RTX 3060 için stabil sürücü önerisi

Hocam böyle de kurdum, sorunum çözülmemişti. İlk mesajlarda arkadaş göstermişti.

Bence diskinizde 40 GB boş yer varsa Dual boot Windows kur sorun çözülürse komple fortmatlarsın.

Hocam şöyle, yani tek tek DDU ile silip yapmak zor oluyor, 2-3 kere DDU ile siliyorum fazla sürücü olduğunda, sonra üstüne kuruyorum. Yanlış ama nerede? Aynı sürücüler.

Hocam zaten en yüksek ayarlarda ekran kartı kullanılıyor, RAM, CPU OC. yapmadım.

Ekran kartı overclock ettiniz mi? En yüksek ayar derken?

Bence diskinizde 40 GB boş yer varsa Dual boot Windows kur sorun çözülürse komple fortmatlarsın.
Hocam formatlayamam maalesef.

Sizin sorun sürücü kaynaklı değil bence. Başka bir iş var.

Hocam başka sorun yok ki, eskiden ayar yapmayınca da boşta frekanslar yüksekti, şimdi boşta hep düşük.

Ekran kartı overclock ettiniz mi? En yüksek ayar derken?
NVIDIA Denetim masasından demek istedim yani.

Hocam erken kartının bütün ayarları orijinal ayarlar mı?

MSI Afterburner yüklü mü mesela?

Orijinal ayarlar hocam, evet yüklü. Boşta frekans yüksek olunca ısınıyordu, eh işte ısınıyordu. Sosyal'de birçok kişilerin driver değiştirdiğinde sorunun çözüldüğünü söylemişler, değiştirdim fakat FPS düştü.

Hard diskte boş yer ne kadar var? Hard disk ömrü doldurmuş olabilir mi?

O ne alaka hocam ki, yerim var şu an 80GB.

Hocam ilk bilgisayarı aldığımda ki sürücü hiç bozulmuyordu. Pek açıklayıcı olmadı açıklayıcı bir şekilde anlatıyorum.
Bilgisayarı ilk aldığımda GeForce Experience'den sürücü indirip kurdum, sonrasından yeni sürümleri çıkıyordu driver'ın kuruyordum fakat performans hep aynı hep iyi, sonra boşta yüksek frekans nedeni ile NVIDIA'nın kendi sitesinden driver indirip kurdum, sonrası malum FPS düşüklüğü.

O ne alaka hocam ki, yerim var şu an 80GB.

Hocam ilk bilgisayarı aldığımda ki sürücü hiç bozulmuyordu. Pek açıklayıcı olmadı açıklayıcı bir şekilde anlatıyorum.
Bilgisayarı ilk aldığımda GeForce Experience'den sürücü indirip kurdum, sonrasından yeni sürümleri çıkıyordu driver'ın kuruyordum fakat performans hep aynı hep iyi, sonra boşta yüksek frekans nedeni ile NVIDIA'nın kendi sitesinden driver indirip kurdum, sonrası malum FPS düşüklüğü.
Bu arada 537.42 den önceki sürüm 537.33 dü galiba onda da benim kartın performansı çok kötüydü. Aynı benimde msi ventus 3060 ne olduysa 537.42 sürümü gelince kart eski haline döndü.

Yeni konular

Geri
Yukarı