Gainward RTX 3060 vs PNY RTX 3060

Bir ekran kartını veya sistemi seçerken nedenlerini, diğer ürünün avantajlarını/dezavantajlarını da söylerseniz sevinirim.

Sinerji olanda M.2 SSD ve yüksek ihtimalle LHR kilidi olmayan RTX 3060 var.

@eyupayilmaz Forumda bende dahil dolu 6000 serisi kullanan var. Sorun yaşayan sayısı bir elin parmağını geçmez. WattMan hatasının nedeni sadece kart değil ayrıca. Kartın stabil çalışmasını engelleyecek her durumda WattMan hatası yiyebilirsin.
4 aydır 6600 XT kullanıyorum. Hiç hata almadım.
Bütçene şunu toplayabilirsin;
2 adet;
6700 XT, 3060 Ti'dan bile güçlüdür kas gücü anlamında.
1655592505934.png

Bir ekran kartını veya sistemi seçerken nedenlerini, diğer ürünün avantajlarını/dezavantajlarını da söylerseniz sevinirim.

Hocam ben sistemimi toplarken. En son almam gereken ekran kartım kalmıştı. Ben de senin gibi hep 3060 olsun işimi fazlasıyla görür felsefesindeyim. Evet şu an için iş görür. Güçsüz bir çekirdek hızı ve hak edilmemiş bir 12 GB RAM belleğine sahip. Tabii bugün en Kral oyun'u oynatır. 2 sene sonra gelecek olan UE5 oyunları ne derece oynatır bilinmez. İtiraf ediyorum. 3070 Ti ekran kartım var. Bugün olsa ya 3080 veya 3080 Ti. 6900XT tercih ederdim. Kaliteli bir ürün almak varken neden kısa yol vade seçelim. Senin ilk seçimin. 3060 değil. 3060 Ti olmalı.

@eyupayilmaz Forumda bende dahil dolu 6000 serisi kullanan var. Sorun yaşayan sayısı bir elin parmağını geçmez. WattMan hatasının nedeni sadece kart değil ayrıca. Kartın stabil çalışmasını engelleyecek her durumda WattMan hatası yiyebilirsin.
2 adet;
Eki Görüntüle 1424428
Tahminimden bile öteye giden müthiş bir sistem olmuş, bence.

Hocam ben sistemimi toplarken. En son almam gereken ekran kartım kalmıştı. Ben de senin gibi hep 3060 olsun işimi fazlasıyla görür felsefesindeyim. Evet şu an için iş görür. Güçsüz bir çekirdek hızı ve hak edilmemiş bir 12 GB RAM belleğine sahip. Tabii bugün en Kral oyun'u oynatır. 2 sene sonra gelecek olan UE5 oyunları ne derece oynatır bilinmez. İtiraf ediyorum. 3070 Ti ekran kartım var. Bugün olsa ya 3080 veya 3080 Ti. 6900XT tercih ederdim. Kaliteli bir ürün almak varken neden kısa yol vade seçelim. Senin ilk seçimin. 3060 değil. 3060 Ti olmalı.
Param maksimum bu kadar. Anca bu iki sistemden birini alabiliyorum ve RX 6600 almak istemiyorum çünkü daha önceden RX 570 kullandım ve çok pişman oldum. Şuan RX 570 çöp oldu, öyle duruyor.

2 adet;
Eki Görüntüle 1424428
RX serisi ekran kartı almaktan korkuyorum. Pek bütçem yok, eğer kartta bir sorun olursa tekrardan farklı bir şey alamam. Tek atımlık kurşunum var.

----

Arkadaşlar bütçem maksimum 17 bin. Üstüne çok çıkamam. Hazır bir sistem alıcam ve bozulursa tekrar toparlayamam.

Bu iki sistem arasında kaldım. Şimdi 6600 daha ucuza alabiliyorum ama 6600 almaktan çekiniyorum. Daha önceden de AMD kullandığım ve kartım çöp olduğu için endişe duyuyorum. Herkesin 6600ü sıkıntılı olmayabilir ama aldığım sıkıntılı olursa benim için kötü olur.

Son düzenleme:
@eyupayilmaz Yukarıda topladığım sistemi al işte. 17-18K falan tutuyor. 6700 XT, 3060 Ti'dan bile güçlü bir kart. Forumda kaç kez yazdım hatırlamıyorum ama 6000 serisinde driver sorunları büyük ölçüde çözüldü. Sistem yamuk olmadığı sürece driver hatası almazsın. Tamam, 500 ve 5000 serisinde evet sorunlar vardı. Yiğidi öldür hakkını yeme. 6000 serisinde bu sorunlar rafa kalktı. Baktın sıkıntı yaşadın tüm durumları deneriz. Beni etiketlersin veya diğer bilgili üyelerde yardımcı olur. Baktık tüm durumları denedik ve hala hata almaya devam ediyorsun kartı iade edersin. İade etme diye kafana silah dayayan yok. Ayrıca attığın sistemler fiyatına değmez. Yukarıda 12400F + 6700 XT'li sistem toplamışım. Onu al.
1655592505934.png

Geri
Yukarı