İnceleme Zotac RTX 4070 Super Twin Edge OC Kutu Açılış & İnceleme

Ben de 5800x3D için Deepcool AK 420 siparişi verdim ama çok korkuyorum soğutmazsa diye.

Elden Ring
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oyunda 60 FPS kilidi olduğu için ne kadar yüksek FPS verdiğini göremiyorum ve oyuna Ray Tracing özelliği eklenmiş. Tüm ayarlar maksimumda zaman zaman anlık 57-58 FPS'e düştüğüne göre verdiği değeri oradan tahmin edebilirsiniz. Oyunda DLSS vb. teknoloji desteği yok.

DLAA 1, native 2, DLSS quality 3 olurdu. DLAA görüntüyü upscale ediyor haliyle daha iyi.

Elden Ring de GPU %90 hiç gelmiyor bile 60 FPS kilit olması kötü olmuş.

Ghost Recon Wildlands.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yıllardır severek oynuyorum. 2K Ultra ayarlarda 100'e yakın FPS, DLDSR ile 4K'ya çektiğimde ortalama 60FPS değer görüyorum. 4K'ya çektiğimde inanılmaz bir görsel oluşuyor. 4K oynamayı tercih edebilirim.

Elden Ring de GPU %90 hiç gelmiyor bile 60 FPS kilit olması kötü olmuş.
İnternette kilidi kaldıranlar olmuş ancak görüntü bozulmaları yaşanıyormuş, o yüzden hiç yeltenmedim. Bir de ban yemeyi göze alamam Elden Ring'den

God Of War.
DLSS kapalıyken daha yüksek performans veriyor gibi geldi bana, tam çözemedim. Yine de en yüksek ayarlarda tatminkar değerler veriyor.

Son düzenleme:
Selam, son 3 testle (Spider Man, TLOU, Ghost Recon Breakpoint) şimdilik incelemeyi bitiriyorum. Yeni çıkacak oyunları deneme fırsatı elde ettiğim zaman buralara geri dönüş yaparım.

Özet geçecek olursam; AMD'den sonra NVIDIA kartların düşük sıcaklık ve TDP değerleri tatmin edici. Kart yük altında bile oldukça sessiz. Performans anlamında genele vurduğumda %10'luk bir kaybımın olduğunu düşünüyorum 3700X'den dolayı. Özellikle bazı oyunlarda yaşını bariz bir şekilde gösteriyor. 5700X3D veya 5800X3D satın alıp bir 4 yıl kadar kafam rahat olur diye düşünüyorum. Bütçe bulduğum zaman ilk yapacağım şey o olur.
Kartın kendi performansı ise 1440P için oldukça yeterli. Yeni teknolojilerle birlikte (DLSS, DLAA, Frame Gen) neredeyse her oyunda yüksek performans elde edebilmek mümkün.

Ghost Recon Breakpoint:
The Last Of Us Part 1:
Spider Man Miles Morales:

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…