Zowie EC2-A vs Steelseries Sensei Ten

Steelseries genellikle sponsor ve daha bilindik olduğu için kullanılıyor. Ayrıca elde çok terleme yapmıyor diye. Ama sensör ve kalite bakımından kesinlikle Zowie.
Hocam bende Rival 650 var adamlar o kadar mat bir renk yapmışlar ki elimi 5 dakikada kurulasam Mouse'yi tuttuğum saniye hemen sanki ellerimi hiç kurulamamışım gibi oluyor.

Ben senseiten aldım çünkü sensörü Zowie'nin sensöründen iyi diye okudum ve memnunum.
Hocam bende Rival 650 var adamlar o kadar mat bir renk yapmışlar ki elimi 5 dakikada kurulasam Mouse'yi tuttuğum saniye hemen sanki ellerimi hiç kurulamamışım gibi oluyor.

El terliyor ama o kadar değil. bence kişiden kişiye değişir az terliyor bende.

Zowie abartılıyor v2 suanki en iyi mauselerden zowie yanından bile geçemez onun sensei ten de
Neyi abartılıyor abi ahaha. 3360 sensor kullanıyorlar top notch sensor. Switch kalitesi gayet yüksek. 20 tane mouse modelleri var tüm modellerin teknik özellikleri aynı, ergonomisi farklı. Sadece ergonomi üzerinden model üreten başka marka mı var yapmayın gözünüzü seveyim?

Dünyanın en iyi mouse'u mu? Değil. Moba, Wow oynayacaksanız, iş yapacaksanız kullanılacak mouse mu? Değil. Zowie'nin herhangi bir modeli dünyanın en iyi mouse'u mu? Değil... Lakin herkesin en rahat edebileceği şekilde boyutlarda farklı farklı 15 20 model çıkarmış adamlar. Dene sana en uygununu bul. Bu yüzden en iyi FPS mouse'u. Burada abartılacak bir şey de yok, gömecek bir şey de yok.

Işık mışık istiyosan, çizim yapacaksan, DOTA oynayacaksan, Wow oynayacaksan en uzak duracağın mouse. Ha dünyadaki tüm fps oyuncularının neredeyse hepsinin kullandığı markayı (model demiyorum bak, hepsi farklı model kullanıyor çünkü) neye göre abartsın insanlar.

Adamın takımının sponsoru Logitech, adam Zowie kullanıyor. Başkasının takımının sponsoru Asus, adam Zowie kullanıyor. Başka markada ya da oyunda göremezsin böyle bir şey. Niş ürün çünkü sadece 300fps veren FPS oyunlarını oynayan profesyoneller kullansın diye yapılmış mouse. Bunun en iyi mouse en kötü mouse diye karşılaştırması olmaz ki. Tamam çok fanboy'u var da, konu alakasız yani.

Neyi abartılıyor abi ahaha. 3360 sensor kullanıyorlar top notch sensor. Switch kalitesi gayet yüksek. 20 tane mouse modelleri var tüm modellerin teknik özellikleri aynı, ergonomisi farklı. Sadece ergonomi üzerinden model üreten başka marka mı var yapmayın gözünüzü seveyim?

Dünyanın en iyi Mouse'u mu? Değil. MOBA, WoW oynayacaksanız, iş yapacaksanız kullanılacak mouse mu? Değil. Zowie'nin herhangi bir modeli dünyanın en iyi Mouse'u mu? Değil... Lakin herkesin en rahat edebileceği şekilde boyutlarda farklı farklı 15 20 model çıkarmış adamlar. Dene sana en uygununu bul. Bu yüzden en iyi FPS Mouse'u. Burada abartılacak bir şey de yok, gömeyecek bir şey de yok.

Işık mışık istiyorsan, çizim yapacaksan, DotA oynayacaksan, WoW oynayacaksan en uzak duracağın mouse. Ha dünyadaki tüm FPS oyuncularının neredeyse hepsinin kullandığı markayı (model demiyorum bak, hepsi farklı model kullanıyor çünkü) neye göre abartsın insanlar.

Adamın takımının sponsoru Logitech, adam Zowie kullanıyor. Başkasının takımının sponsoru ASUS, adam Zowie kullanıyor. Başka markada ya da oyunda göremezsin böyle bir şey. Niş ürün çünkü sadece 300FPS veren FPS oyunlarını oynayan profesyoneller kullansın diye yapılmış mouse. Bunun en iyi mouse en kötü mouse diye karşılaştırması olmaz ki. Tamam çok Fanboy'u var da, konu alakasız yani.

Truemovepro sensor 3360'dan iyi diye duydum doğru mudur?

Olay şu arkadaşlar,

Sensor ve switch tercihi yapılırken çoğu marka "üst model" ve "daha yüksek rakam" kafasında gidiyor ürün satabilmek ve pazarlama yapabilmek için.

CS:GO'da 1600DPI oynayan oyuncu sayısı 3, mouse firmaları 10.000 DPI çıkardık WOOOO diye geziyo. Ya arkadaş oynadığın çözünürlük 1080p...

Burada dayanıklılık ve istikrar önemli. Bu mouselar rekabetçi oyuncular tarafından çok kullanılıyor, yani çok derken mouse bir günde 10 15 saat çalışıyor. Ayrıca yolculuklar vs. bir çok etken var. 2000 2007 arası profesyonel cs oynadım, 2015'e kadar da bir çok turnuva organize ettim yani rekabetçi oyuncunun ekipman ihtiyaçlarını ve neye göre ekipman aldığını iyi biliyorum.

Bu noktada rakamlara takılmayın. uzun vadeli kullanım ve istikrara bakacaksınız. O noktada da belli markalar belli modellerle ön plana çıkıyor keza Logitech gibi, HyperX gibi markaların mouse modelleri birbirinden çok farklı. Zowie modellerinin hepsi teknoloji olarak aynı. stabil olan parçaları kullanıyorlar, model arası farkları ergonomide bırakıyorlar.

Ha gidip kullanmak zorunda değilsiniz ama karşılaştırma yaparken şahsi deneyiminizden ve zevkinizden çok daha fazla etmen var belirtilmesi gereken.
Truemovepro sensor 3360'dan iyi diye duydum doğru mudur?
Kullanmadım o yüzden yanlış yönlendirmeyeyim ama tracking konusunda kafa kafaya sensorler bildiğim kadarı ile.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı