Zowie mouse stok sorunu

Dostum neden iyi olduğunu sordum FPS için dizayn edildi diyorsun, nasıl dizayn edildi? Diğerlerine göre ne farkı var? 130 IPS olmasına rağmen 1000 IPS tarama mı yapıyor?

G102 ile FPS oynarmışsın, elin ağrırmış, kesin öyle oluyordur. Rival 3 farem ile 6 saat CS:GO oynasam bile herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum, Zowie fareleri de internet kafelerde kullandım, CS:GO oynarken.

G102 bile Zowie'den iyidir demiyorum, Zowie'nin God Tier olmasının nedeni nedir diyorum sadece :) FinalMouse, Glorious gibi fare üreticileri varken Zowie'nin yüzüne bakmam.

Hocam arkadaşın attığı listede Zowie 15. sırada gözüküyor sensör olarak ama işin pratiğinde o iş öyle değil. Siz Viper mini ile Zowie kıyasladığınızda 10 headshottan 7'sini atarsınız bu bir gerçek. Bakın FPS başlığı altında konuşuyorum MOBA'yla falan karşılaştırmıyorum veya makrolu oyunlarla. O listedeki.
Weight+BMSLWH
Gibi parametlerinin hepsi bir amaca hizmet ediyor Zowie mouselarda o da oyunculara FPS oynatmak. Değindiğim nokta bu. En iyi sensör diyorsam FPS için en iyi sensör diyorum. Listede G102 gibi bir mouse var 150 TL falan şu an Zowie'nin üstünde gözüküyor Amazon'dan teyit edebilirsiniz. Yeni çıkan en iyi sensörlü modellerinden Lightsync kullandım hocam 1 saat FPS oynarın eliniz ve bileğiniz ağrır umarım değindiğim şeyi anlıyorsunuzdur.

Tamam ben de FPS için diyorum zaten. Ve Viper mini daha altta bir sensör kullanıyor zaten Viper mini ne alaka. Ayrıca G102'nin sensörü de kötü yeni çıkan Zowie farelerden. Ben de MOBA'yı karıştırmıyorum nereden çıktı ki bu şimdi :D. Ayrıca elinin falan ağrıması size göre. Ve bunun sensörle de bir ilgisi yok.

Tamam ben de FPS için diyorum zaten. Ve Viper mini daha altta bir sensör kullanıyor zaten Viper mini ne alaka. Ayrıca G102'nin sensörü de kötü yeni çıkan Zowie farelerden. Ben de MOBA'yı karıştırmıyorum nereden çıktı ki bu şimdi :D.
Hocam yukarıda arkadaşın attığı bir liste var orada daha üstte gözüküyor g102 viper mini sensörleri falan ona istinaden söylüyorum.
Dostum neden iyi olduğunu sordum FPS için dizayn edildi diyorsun, nasıl dizayn edildi? Diğerlerine göre ne farkı var? 130 IPS olmasına rağmen 1000 IPS tarama mı yapıyor?

G102 ile FPS oynarmışsın, elin ağrırmış, kesin öyle oluyordur. Rival 3 farem ile 6 saat CS:GO oynasam bile herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum, Zowie fareleri de internet kafelerde kullandım, CS:GO oynarken.

G102 bile Zowie'den iyidir demiyorum, Zowie'nin God Tier olmasının nedeni nedir diyorum sadece :) FinalMouse, Glorious gibi fare üreticileri varken Zowie'nin yüzüne bakmam.
Rival 3 ile oynaman benim işime gelir sonuçta ne kadar az rekabet o kadar üst rank benim için devam edebilirsiniz söylediğiniz şeyleri kullanmaya:( Kolay para iyidir.

Hocam yukarıda arkadaşın attığı bir liste var orada daha üstte gözüküyor g102 viper mini sensörleri falan ona istinaden söylüyorum.

Rival 3 ile oynaman benim işime gelir sonuçta ne kadar az rekabet o kadar üst rank benim için devam edebilirsiniz söylediğiniz şeyleri kullanmaya:( Kolay para iyidir.
Profesyonel seviyede oynamıyorum zaten :) Şimdi Zowie alsam midden kapıyı 10 kat daha kolay vuracakmışım gibi konuşuyorsunuz ya.

Hocam yukarıda arkadaşın attığı bir liste var orada daha üstte gözüküyor G102 Viper mini sensörleri falan ona istinaden söylüyorum.

Rival 3 ile oynaman benim işime gelir sonuçta ne kadar az rekabet o kadar üst rank benim için devam edebilirsiniz söylediğiniz şeyleri kullanmaya:( kolay para iyidir.

O liste eski. Orada gözüken Zowie fareler eski. Yenilendi onlar. 3310 sensör varken 3360 yaptılar. Fakat gene de çoğundan altta ve sensörler MOBA ve FPS diye ayrılmaz. Kafanızdan atın şunu. Bir de şu e-spor oyuncuları neden Zowie kullanıyor konusuna açıklık getireyim çünkü çoğu CS oyuncusu kullandığından -god tier- fareler miş gibi gözüküyor.

E-spor oyuncular CS:GO'yu bayağı bayağı uzun süreden beri oynuyorlar. Yani bayağı bayağı :D. Ve eskiden Zowie fareler sensör olarak çok öndeydi (3360 bulunmayan yani sadece 3310 sensör bulunan zamanlarda). Hem ergonomik hem de o zamanki iyi sensörlerinden dolayı çoğu oyuncu Zowie farelere kaydı. Fakat diğer şirketler farelerini geliştirdiler fakat Zowie uzun süre sessiz kaldı. Sonradan geliştirdiler fakat gene geride kaldılar :D. Yani 3390 sensörler çıkarken 3360'a yenilediler sensörleri ki bu saçmalık. Daha üst bir sensör varken neden daha altına yenilersin ki?

E-spor oyuncularının hala daha Zowie kullanmasının sebebi ise alışkanlık. Uzun süre aynı fareyi kullanıp direk sırf sensör yenilendi diye alışkanlıklarını bırakmak istemiyorlar. Bundan ibaret yani. Umarım anlatabilmişimdir :).

kanka zowie o kadar mı iyi yoksa overrated mı yapıyosun şuan anlamadım rival 3 var bende 30 filan vuruyorum zowie alınca 50 vuracaksam hiç durmiyim o zaman xd
Oha o kadar da değil :D Ama mesela böyle mousepadin en solunda mouse tutuyorsun 137 derece sağdan biri sıktı flick atacaksın misal böyle durumlarda mouseı kaldırıp indiriyorsun lift off denen bir teknoloji var o kaldırıp indirmede normalde mouseın sarsılır zowie de sarsılmıyor crossun o flicki daha başarılı atıyorsun o da sana roundu getiriyor o rounddan sonra rakibin eco kalıyor ordan snowball yapıp oyunu kazanıyorsun mesela o şekil anladın mı ? Lift off teknolojisi olan 1-2 mouse belki vardır. Diğer teknik bilgi yarıştıranlara cevap vermeyeceğim zaten çünkü hiçbiri mouseları kullanmamış irlde doğru bilgi vermeleri olanaksız maalesef.

Oha o kadar da değil :D Ama mesela böyle mousepadin en solunda mouse tutuyorsun 137 derece sağdan biri sıktı flick atacaksın misal böyle durumlarda mouseı kaldırıp indiriyorsun lift off denen bir teknoloji var o kaldırıp indirmede normalde mouseın sarsılır zowie de sarsılmıyor crossun o flicki daha başarılı atıyorsun o da sana roundu getiriyor o rounddan sonra rakibin eco kalıyor ordan snowball yapıp oyunu kazanıyorsun mesela o şekil anladın mı ? Lift off teknolojisi olan 1-2 mouse belki vardır.
O teknoloji çoğu farede var yalnız.

Geri
Yukarı