Zyxel VMG3312-B10B İnternet Kopması ve SNR Margin Sorunu

Cabousegg

Hectopat
Daha fazla  
Ben 5-6 aylık TTNET kullanıcısıyım. Bizde 2 modem var, biri kendimize ait olan Airties Air 5442 rahmetli oldu, bu diğeri TTNET tarafından verilen Zyxel VMG3312-B10B. Bu modemi bizim rahmetli Airties bozulunca bunu kullanmaya başladık. Sürekli 30 dakikada bir kopma oluyor. Aradık TTNET'i bir sıkıntının olmadığını, modemi yapan şirketi aramamızı söylediler. Aradık Zyxel müşteri hizmetini bize söylenen şu;
  • Modeminize gelen SNR Margin düşük olduğu için bağlantınızda kopmalar oluyor. Size gelen değerler 10-11 dB arası, düzgün sağlam çalışması icin 15 dB'ye yakın ya da üzerini almanız gerekiyor söylendi.
Tekrar TTNET'i aradığımızda arıza kaydı oluşturdular, modeminizi güncelleyecekler diye söylediler bize. 48 saat içerisinde telefona mesaj geliyor, modeminize yaptığımız ayarlarda hala sorun devam ediyorsa Devam yaz boşluk bırakarak arıza numaranızı yazınız diye mesaj geliyor. 30-40 dakikalık modem denemesi yaptık yine bağlantımız gitti. Mesaja devam yazıp arıza numaramızı yazıp göndermeye çalışıyoruz hatalı kodlama gibi saçma sapan şeylerle uğraştırdılar. Biz de tekrardan TTNET'i aradık.

Yine bir arıza kaydı internet gitti geldi falan derken yine aynı bir şey değişmedi. 3. kez arıza kaydı yaptılar yine bir şey değişmedi. Sanırım hep aynı işlemi yapıyorlar, bir ara sinirlendim kıracaktım modemi.

Eski Airties modemimde bağlantı sorunu yaşamadım bozulana kadar. Bu modemde böyle sorun yaşayan arkadaşlar çözümü söyleyebilir mi? Artık uğraşamıyorum TTNET ile... (İlk arıza kaydında modemi güncellediklerini belirttik)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim ben sana şöyle açıklayabilirim durumu. Eski ürünün ADSL üzerinden çalıştığı için yüksek hızda internet alamıyordun zaten. Şimdi elindeki ürün VDSL internet hızını destekliyor o yüzden VDSL hızı veriliyor ama altyapın desteklemediği için bu sefer kopma oluyor. SNR dediği değerlerde hat değeri oluyor zaten 15'in altında olursa malesef sorun yaşanıyor. Anlayacağın başka modemde taksa o değerler yükselmediği sürece baağlantı sorunun devam edecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı