Bogazitchy tarafından önerilen çözümler

 1. Bogazitchy

  Çözüldü "This build of Vanguard requires TPM version 2.0 and secure boot to be enabled" hatası

  Çok alakasız bir şey olacak ama BIOS ayarlarını sıfırladım TPM'i aktif ettim, Secure boot seçeneğini açtım yine aynı hatayı verdi. Tekrar BIOS'a girip ayarları kurcaladım tek tek nerdeyse bütün ayarları aç kapa yapıp denerken Fast Boot seçeneğini Disable yapıp denedikten sonra o hatayı almamaya...
 2. Bogazitchy

  Çözüldü VoiceMeeter silinmiyor

  Program Files içerisinde dosyaları var ise dosyaları elle silip dene. Aygıt yöneticisinde ses bölümünde Voice meeter ile alakalı bir sürücü varsa onu kaldırıp dene.
 3. Bogazitchy

  Çözüldü C ile D diski nasıl birleştirilir?

  MiniTool Partititon indir. Resize seçeneği ile birleştirebilirsin. Windows üzerinden yapmak istersen dediğin gibi iki diskin yan yana olması lazım. Soldaki diski sağdaki disk ile birleştirebilirsin ama arada bir bölüm varsa harici program kullanman lazım.
 4. Bogazitchy

  Çözüldü Windows 10 uyku modundan çıkınca BIOS ekranı geliyor

  BIOS güncellemeyi deneyin. Elinizde varsa farklı bir SATA kablosu ile deneyin.
 5. Bogazitchy

  Çözüldü Microsoft Store'da Update hatası

  Windows+R tuşlarına basarak "çalıştır" ekranını aç. Gelen yere "services.msc" yaz enter'a bas. Yine karşına gelen ekranda Windows Update kısmını bul. Durum'u çalışıyor mu devre dışı mı? Kontrol et. Gördüğüm kadarı ile Windows 11 kullanıyorsun. Sorunun bundan kaynaklı olabilir. Malum daha beta...
 6. Bogazitchy

  Çözüldü Intel Core2 Quad Q9400 işlemci H55 anakarta uyar mı?

  Uyum sağlamaz H55 anakartlar 1. Nesil işlemcileri destekler. Quad onlardan eski bir işlemci. 775pin anakartlarla uyumlu. H55 uyumlu işlemci istersen P7H55-M - Destek bu listedeki işlemcilere bakabilirsin.
 7. Bogazitchy

  Çözüldü Valorant karakter tipi değiştirme

  Bu yapılan bir şey değil. Bu video daha oyun çıkmadan RIOT'un yayıncılara ve çeşitli kişilere oyunu tanıtması için verdiği beta sürümü. O dönemde oyundaki renkler karakter tiplemeleri o şekildeydi. Şuanda bu şekilde. Değiştirebileceğin bir şey değil.
 8. Bogazitchy

  Çözüldü Sistem kapalıyken elektrik kesintisi

  Hayır, elektrik gidip geldiğinde normalin üstünde bir voltaj olabiliyor. Bu da elektronik cihazlara zarar verebiliyor. Çalışıp çalışmaması önemli değil. Güç kaynağınız iyiyse endişe edilecek bir durum yok ama yine de önlem olarak elektrik gittiğinde fişi çekin.
 9. Bogazitchy

  Çözüldü Truckers MP E-posta adresi nasıl öğrenilir?

  Hayatımda gördüğüm en saçma sistemlerden birisi olabilir. Kayıt olurken ne diye Steam hesabımla ilişkilendiriyorsun o zaman. Hadi ilişkilendirdin neden senin sistemine Steam ile giremiyorum? S-A-Ç-M-A Çok saçma bir şekilde buldum e-posta adresimi. Ticket'a döndüler mi diye bakarken fark...
 10. Bogazitchy

  Çözüldü Bilgisayar açılışta direkt olarak Windows'u boot etmiyor

  Legacy seçeneği mevcutsa onu devre dışı bırak. Sadece UEFI açık kalsın.
 11. Bogazitchy

  Çözüldü Sistemin güç alıp açılmaması durumunda veriler silinir mi?

  Eğer depolama diskin zarar görmediyse sorun olmamıştır büyük bir ihtimalle.
 12. Bogazitchy

  Çözüldü Origin üzerinden FIFA 21 açılmıyor

  Evet akşam yatmadan önce indirmeye bırakmıştım. İnmiş denedim şuanda açıyor oyunu. Böyle sorunla karşılaşırsanız EA destekle iletişime geçmeniz gerekiyor. @jhonConstantine sanada teşekkür ederim yazdın yardımcı oldun :).
 13. Bogazitchy

  Çözüldü AB350M GAMING 3 BIOS güncellemesi sonrası açılmıyor

  Cihazda takılı olan diklerin bağlantılarını vs kes. Cihaz sadece ççıplak haliyle kalsın çalışıcak ana parçalarla beraber bu şekilde dene. Belki birinden biri engelliyordur. Eğer bu şekilde BIOS'a girebilirsen eski sürümünü yüklemeyi dene.
 14. Bogazitchy

  Çözüldü Steam oyunları istediğim diske yükleyemiyorum

  Benim zaten diğer diskimde kütüphane var. Hali hazırda içinde 80 tane oyun yüklü ve kullanıyorum zaten. Yeni yükleyeceğim oyunları o diske değil diğer diske yüklemeye çalışıyor. İkisini de varsayılan olarak ayarlayıp denedim. Her seferinde C diskine yüklemeye çalışıyor. Zaten daha önceden o...
 15. Bogazitchy

  Çözüldü "Uygulama yan yana yapılandırması doğru olmadığından..." Hatası

  Konuyu tam anlamıyla okumadım ve dosya istendiğini görmedim. Benim hatam kusura bakmayın. Konuya kimse cevap vermeyince benim de aklıma "sistem geri yükleme" geldi ve sorunumu bu şekilde çözdüm, teşekkürler.
 16. Bogazitchy

  Çözüldü Valorant ekran kartı çöktü hatası

  Peki ne yapmam gerekiyor. İkisinide güncelledim öyle girdim oyuna. Sürekli aynı hatayı alıyorum. Başka hiçbir oyudna almıyorum. Yedeklerimi alıp sıfırdan kurulum yaparak sorunumu çözdüm.
 17. Bogazitchy

  Çözüldü B550'e Gaming anakart turuncu ışık hatası

  Ekran kartını söküp Onboard üzerinden görüntü almayı dener misin?
 18. Bogazitchy

  Çözüldü Idle Master-ıdle daddy nedir ve ne işe yarar?

  Bir kart maks. 70Krş olarak düşün ama ortalama 40-50Krş arası kartlar oluyor. bunlardan ne kadar çok kazanırsan o kadar çok gelir elde ediyorsun. Steam Topluluk Pazarında satabilirsin.
 19. Bogazitchy

  Çözüldü 1 Ms vs 5 ms

  Birisi görüntüyü 1ms de aktarırken diğeri 4ms de aktarıyor. Bence arada fark edilebilecek kadar fark yok. Hertz ise monitör görüntüyü saniyede 165 kere yenilerken diğerinde saniyede 240 kere yeniliyor. Mantıklı olani 240Hz olanı almışsınız.
 20. Bogazitchy

  Çözüldü Temiz Kurulum İçin USB Hazırlamak

  O şekilde de hazırlayabilirsin. İlla rufusla yapılması zorunluluğu yok.
 21. Bogazitchy

  Çözüldü APU işlemcler için özel anakart gerekir mi?

  Hayır özel bir anakart gerektirmiyor. Tek dikkat etmeniz gereken konu soket tipi aynı olmalı.
 22. Bogazitchy

  Çözüldü ChromeBook Bilgisayar Nasıl Sıfırlanır?

  İyi dedin güzel dedin ama "Chrome yazısında kalıyor" derken bahsettiğim şey sistemin açılmadığı. USB Bellek ile vs. ChromeOS yükleyebilir miyim? Üstünden CTRL+ALT+SHIFT+R kombinasyonu dışında sıfırlayabiliceğim bir yöntem var mı? https://support.google.com/chromebook/answer/1080595 Burdaki...
 23. Bogazitchy

  Çözüldü Laptop'u Temizleme

  Fanlarında toz birikmiştir onları temizleyip macun değişimi yapabilirsin.
 24. Bogazitchy

  Çözüldü Crystal 280X kasaya dikey ekran kartı takılır mı?

  Kasa desteklemiyor öyle bir yer yapılmamış.
Yukarı