Boris7503 tarafından gönderilen son içerik

 1. Boris7503

  Technopat'taki 1. yılım!

  Benim de 5 yıl demek için ":)" emojisi koydum ve uyarı cezası aldım. Ceza gerekçesi ise konu bütünlüğüne katkı sağlamamasıymış. Tebrikler yazanlarınki çok sağlıyor yani. Tebrikler Technopat! Veritabanınızdan 1KB alan tasarruf ettiniz. Bu son mesajımdı arkadaşlar. Hadi kendinize iyi bakın.
 2. Boris7503

  MacBook Air ekran değişimi

  Dışarıdan getirebiliyor olmaları lazım ama bu durumda şöyle yapabilirsiniz belki; ucuza, ekranı çalışan MacBook Air alırsınız, geri kalan fonksiyonları önemli olmayan. Onu takarsınız. Bulamazsanız'da 2011 MBA ya o kadar masraf bence mantıklı değil.
 3. Boris7503

  MacBook Air ekran değişimi

  Bilgisayarcı sizi silkelemeye kalmış. Apple'ın çağrı merkezini arayın, yönlendireceklerdir. "Bilgisayarcı" lara da para yedirmeyin.
 4. Boris7503

  Kendi tarayicimi ve sitemi nasil kurabilirim?

  İkisi tamamen farklı seviyede şeyler. WEB sitesi ile ilgili olduğunu sanıyorum sorunuzun. Bunun ile ilgili zibilyon tane konu var. Lütfen önce onlara bakın. Gene tatmin olmazsanız WEB development roadmap diye aratabilirsiniz. Daha sonra aklınıza takılan bir konu olursa gelin sorun.
 5. Boris7503

  JavaScript'i kimler öğrenmeli?

  Yanına HTML öğrenin çok iyi olur demek nedir ya? Sanki ahım şahım, tek başına iş çıkartan bir şey. Zaten 1 günlük konu HTML. CSS vs olmadan bir iş yapamıyor ki? Gözünüzü seveyim bilmediğiniz konularda yorum yapmayın. Her konuda fikriniz olmak zorunda değil. Sorunuza gelecek olursak; JavaScript...
 6. Boris7503

  En yalın haliyle kodlama öğrenmeye giriş

  Saadi Evren Seker - YouTube
 7. Boris7503

  Zoom benzeri uygulama nasıl yapılır?

  Gerektirmez. Zoom gibi distributed serverler ile yapacağım derseniz biraz uğraşırsınız fakat WEBRTC kütüphanesi ile çatır çatır yapılır. Bileyenler de maşallah doldurmuş yorumları. Sadece bu arkadaşa demiyorum. SQL tarafını bu iş için çok matahmış gibi göstermek nedir ya. Ooo, bu uygulama böyle...
 8. Boris7503

  Arma 3 alınır mı?

  İkide bir reklam gibisinden bir şey çıkıyor ve Apex bilmem ne DLC sini al diyor. Beni çok kanser etmişti. Şimdi olsa 1 kuruş vermem.
 9. Boris7503

  Discord'da haksız yere tehdit ediliyorum

  Bir şikayet etseniz Discord o verileri paşa paşa verir ve evinden alırlar o arkadaşı. Yaptığı çok büyük suç.
 10. Boris7503

  Technopat üyeleri, kendi işletim sistemini tasarlıyor

  Neuralink le bağla abi, salla tasarımı falan da. Hatta hiç arayüz yok.
 11. Boris7503

  Speedtest sonuçlarınız

  Şuna 100₺ ödediğime inanamıyorum.
 12. Boris7503

  Speedtest sonuçlarınız

  Şşş. Çaktırma.
 13. Boris7503

  Eski bilgisayara genel sunucu kurmak

  Evinizde kurmak için iyi bir upload hızı gerektirir. Saldırı vs geldiğinde de duman olur. He arkadaşlarınızla takılıp public etmeyecekseniz sorun olmaz upload olduğu sürece.
 14. Boris7503

  Programlama dili nasıl öğrenilmeli?

  Proje yapmak. Proje yapmak. Proje yapmak.
Yukarı