Dolandırıldım Yazıklar Olsun!

hocam tüm önceki mesajları tek tek okudum, yapacağın şey elindeki delillerle birlikte savcılığa gitmek olacaktır, ayrıca letgo'ya tel veya mail ile ulaşıp adamın profil linkini ver, bu kişi tarafından dolandırıldım ve bu yüzden savcılığa şikayet etmek için başvurucam, sizden bu kişinin IP adresini rica ediyorum de, belki aynı IP'den bir çok fake letgo hesabını yönetiyordur, başka letgo profilleri varsa onları da letgo'dan iste, eğer bilgilerini ve IP adresini sana verirlerse işin hızlanır ve kim olduğu IP adresinden tespit edilir. Size bilgi veremeyiz savcılık üzerinden gelirseniz bilgi veririz derlerse o şekilde yaparsın. Sanırım dolandırıcılık olayında savcılığa başvurmak için maksimum 6 ay vaktin var, süreden çok emin değilim o yüzden fazla geç kalmadan harekete geç. Ailesini filan arama, bu ters tepki yapabilir, haklıyken haksız duruma düşebilirsin o yüzden savcılık en iyisi. Polis belki seni başından savmak isteyebilir çünkü bir sürü evrak dosya işi ile uğraşmak istemeyebilirler, direkt savcılığa başvur.

Letgo üzerinden düzenli olarak 0 ve 2. el alım satım yapıyorum. Bilinçsiz hareket etmişsin. Letgoda çok fazla fake hesap var. Güven esastır. Letgo gibi bir yerde kargo aklınıza son gelecek şey olmalıydı. Profilinde onay yoksa, numarası ona ait değilse, kendi olduğunu kanıtlayan bir şeyler yoksa alma. Benim taktiğim görüntülü aramak. Açmıyorsa alma. Açıyorsa ve fotoğraf uyuşuyorsa ekran kaydı alarak al. Ben 1 kere dolandırıldım onda da elimde kanıt var lan diye videoları mesaj atınca parayı verdi. Eğer böyle bir önlem almadan aldıysan işin zor.

Ederi olmayan fiyatlara ürün satmak letgo için çok normal. Tripod arıyorum bakıyorum fiyatlar ney diye. İnternette 0'ı 50 lira olan Çin ürünleri 60 70 liraya satılıyor. Kameramı satacaktım. SLR bir cihaz. Ederi etse etse 250-300'dür diyordum. Piyasası 500 küsürdü. 450 liraya sattım.
Kardeşim sağ olasın. Acaba bu kırmızı elma dolandırıcı olmasın sakın? Çünkü aynı dolandırıcıdan bahsediyoruz sana yardım edeyim diyor, etmiyor. Anlam veremedim. Yukarda görürsün mesajları. :D

Yardım edebilirim dedim ama sonradan benimde başım ağırır diye korktum açıkçası numaramı falan istemen beni tanık gösterirsin gibisinden. Sana yinede yardımcı olabilirim şu şekilde Technopat Sosyalden sana dolandırıcının ilanını atabilirim.
En son yorumuna bakınca kesinlikle hiç bulaşmamaya karar verdim

Kardeşim sağ olasın. Acaba bu kırmızı elma dolandırıcı olmasın sakın? Çünkü aynı dolandırıcıdan bahsediyoruz sana yardım edeyim diyor, etmiyor. Anlam veremedim. Yukarda görürsün mesajları. :D
Dostum çok saçma hareket ediyorsun. Güven sorunların olabilir. Bilmeden alışveriş yapmak çok hatalı bir şey. Letgo gibi 2. el platformları çok dengesiz. Piyasa kaliteye duruma değil ürünün popülerliğine göre şekil alıyor. Herkes indirim isteme derdinde diye ciddi ciddi satış yapan insanlar bile çok gergin ve şüpheci davranıyor. Günde 3-4 tane kargo yapsan mesajı alıyorum. 10 liralık üründen tut 200 liralık ürüne kargo yap diyor... En uzağı 6KM uzağımda. Dediğim gibi letgo gibi yerler çok saçma ama çok fazla üye var. Sahibinden gibi bir yerden GET yapmasını istemen gerekirdi. Ben aradığım bir ürünü çok ucuza bulursam elden alıyorum. GET yapalım desede elden almak en sağlıklısı. Ha alacağın adam GET olmaz derse dolandırıcı olabiliyor. Paranı geri alma konusunda bol şans. Böyle dolandıran bir adam vardı arkadaşa 4-5 fake hesaptan yazıyordu numara isteyince oğlunun karısının numarasını veriyordu. Kargo olarak sahte bir EGM raporu yazdık ve yolladık. Lavuk hesabını kapatmıştı. Paranı almak için başvur olayı belirt. Bir forumda adamın evine sadece telefon ekran görüntüsü ile baskın atıldığını duydum. Ne olacağını alıp alamayacağını ne sen bilirsin ne ben yani.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-07-12-00-18-45-433_com.abtnprojects.ambatana.jpg
    Screenshot_2020-07-12-00-18-45-433_com.abtnprojects.ambatana.jpg
    132,6 KB · Görüntüleme: 194
Ben bu tarz olaylarda kardeşime güvenmem sen tanımadığın adama güvenmişsin. Çok geçmiş olsun ama hatanın büyük bir çoğunluğu sende. Savcılığa başvurmalısın fakat 2-3 yıl sürebilir dava.
Arkadaşlar yine karşılaştım ben hep g29 arıyorum zaten 2. El bakın link bu

Logitech g29 mediamart 1 sene garantili .
Kullanıcı adı mali
Kaldırılmış haberiniz olsun.

Letgoya g29 yazıp Max 1000 tl yapınca cikiyor. Dikkat edelim.
Hocam sizden özür dilerim. 1000 TL dolandırıldım. Siz de ben yardım ederim diyince sizle hemen iletişime geçmek istedim. Özür dilerim hakıkınızı helal edin. Sizden numaranızı istememin temel nedeni size kanıtlarımı sunma ve sizinle istişare etmek. Sizi şahit gösterme gibi düşüncem yoktu. Sadece adamı bulup onu oltaya getirmek istiyorum ve bunu sizden yardım alarak yapmak istiyorum. Facebook'tan iletişime geçebiliriz. Kesinlikle sizi şahit olarak falan göstermem söz veriyorum. Normalde ben uğraşmazdım ama cidden iş çok sinirime gitmeye başladı. Günde bir kişiyi dolandırsa aylık 30 milyar gibi inanılamaz bir para eder. Hocam iş inada bindi artık. Ben 21 yaşındayım siz kaçsınız bilmiyorum ama çok sinirimi bozmaya başladı. Burası dağ başı değil ! Elini kolunu sallaya sallaya insanları dolandıramaz kimse. Sizde bu adamı bulup duruyorsunuz. Sizle iletişime geçmek istememin sebebi , dediğim gibi, sizle istişare yapmak ve sürekli adamı bulduğunuzdan dolayı bulunca bana haber vermenizdir. Facebook'ta bir grupta linke tıklayarak karşıdaki kişinin IP'sini göreceğini söyleyen bir adamla tanıştım. Bana ücretsiz yardım edeceğini söyledi. Eğer siz de bana yarıdm ederseniz o adamı bulmak kolaylaşır. Dediğim gibi siz sürekli adamı bulup duruyorsunuz ben bulamıyorum. Dolayısıyla size ihtiyacım var. Size yanlış bir şey dediysem özür dilerim ama cidden çok sinirlendim. En azından o şerefsizin sicili kirlensin, kirlensin ki bir daha adam akıllı bir iş bile yapamasın! Gerçekten size ihtiyacım olmasa bu kadar uzun yazmazdım. Sizden telefon numaranızı istemiyorum. Sadece iletişime geçmek istiyorum. Güvenmiyorsanız Facebook'ta fake bir hesap açabilirsiniz. Dediğim gibi bu iş çığrından çıktı çok sinirimi bozmaya başladı. Ben üniversite sınavına girdim ailemden zar zor izin aldım direksiyon için. Annemin de haberi yok kandırıldığımdan. Bi kaç hafta oynar biraz kafa dağıtır araba sürmeyi öğrenirim diye de hayal kuruyordum. Kardeşim lütfen bana yardım et. Tatilimi mahvetti bu şerefsiz!

Geri
Yukarı