Dolandırıldım Yazıklar Olsun!

Hocam sizden özür dilerim. 1000 TL dolandırıldım. Siz de ben yardım ederim diyince sizle hemen iletişime geçmek istedim. Özür dilerim hakıkınızı helal edin. Sizden numaranızı istememin temel nedeni size kanıtlarımı sunma ve sizinle istişare etmek. Sizi şahit gösterme gibi düşüncem yoktu. Sadece adamı bulup onu oltaya getirmek istiyorum ve bunu sizden yardım alarak yapmak istiyorum. Facebook'tan iletişime geçebiliriz. Kesinlikle sizi şahit olarak falan göstermem söz veriyorum. Normalde ben uğraşmazdım ama cidden iş çok sinirime gitmeye başladı. Günde bir kişiyi dolandırsa aylık 30 milyar gibi inanılamaz bir para eder. Hocam iş inada bindi artık. Ben 21 yaşındayım siz kaçsınız bilmiyorum ama çok sinirimi bozmaya başladı. Burası dağ başı değil ! Elini kolunu sallaya sallaya insanları dolandıramaz kimse. Sizde bu adamı bulup duruyorsunuz. Sizle iletişime geçmek istememin sebebi , dediğim gibi, sizle istişare yapmak ve sürekli adamı bulduğunuzdan dolayı bulunca bana haber vermenizdir. Facebook'ta bir grupta linke tıklayarak karşıdaki kişinin IP'sini göreceğini söyleyen bir adamla tanıştım. Bana ücretsiz yardım edeceğini söyledi. Eğer siz de bana yarıdm ederseniz o adamı bulmak kolaylaşır. Dediğim gibi siz sürekli adamı bulup duruyorsunuz ben bulamıyorum. Dolayısıyla size ihtiyacım var. Size yanlış bir şey dediysem özür dilerim ama cidden çok sinirlendim. En azından o şerefsizin sicili kirlensin, kirlensin ki bir daha adam akıllı bir iş bile yapamasın! Gerçekten size ihtiyacım olmasa bu kadar uzun yazmazdım. Sizden telefon numaranızı istemiyorum. Sadece iletişime geçmek istiyorum. Güvenmiyorsanız Facebook'ta fake bir hesap açabilirsiniz. Dediğim gibi bu iş çığrından çıktı çok sinirimi bozmaya başladı. Ben üniversite sınavına girdim ailemden zar zor izin aldım direksiyon için. Annemin de haberi yok kandırıldığımdan. Bi kaç hafta oynar biraz kafa dağıtır araba sürmeyi öğrenirim diye de hayal kuruyordum. Kardeşim lütfen bana yardım et. Tatilimi mahvetti bu şerefsiz!
Yok kardeşim yok. Dolandırıcılar kendi kimliği ile bir şey yapmıyor.

Sen şikayetçi olup soğuk suyu içeceksin. Yapacak başka hiçbir şey yok. Burası Muz Cumhuriyeti. Savcı istese o adamı 1 hafta içinde bulur, karşısına çıkarır. Gereken cezayı yapar.

Ama bizim ülkemizde dolandırıcılık artık kanunların izin verdiği bir şey. Bak sana şöyle anlatayım durumu:

Bu adam tamamen sahte bir kimlik yaratıyor. Sana attığı fotoğraflar, kimlikler falan hepsi başkalarından almıştır. Böyle çünkü. Ben zaten biliyorum bu adam 1000 lira dolandırıyorsa güveniyor. Çoluk çocuk işi değil.

Bunlar interneti mobil veriden bağlanıyor. Böylece konum İzmir, Bursa, İstanbul gibi veri merkezlerinden geliyor. Konum da açık olmadığı için bu adamın yeri tespit edilemiyor.

Sana attığı banka sahte kimlik. Aynı isim ile tutması da aynı kimliği artık nasıl çalmışsa, nereden bulduysa bayağı iyi denk getirmiş şerefsiz evladı. Böyle tuzak kurmuş. O adam senin paranla BTC alıp yurt dışına çıkarıyor, daha sonra tekrar yurt içine getirip paranı kullanıyor.

Bunlara Muz Cumhuriyeti savcıları hiç bir şey yapmıyor. Ben tezgahı A'dan Z'ye biliyorum. Girsem, sana yemin ederim 1 ayda 15-20.000 lira dolandırırım. Sana yemin edebilirim.

1 kere PS4 ilanı açtım denemek için. Acaba mesaj atacaklar mı diye. Gece saat 2'de 1500 liraya PS4 + 20 oyun + 2 kol ilanı açtım. Sabah kalktığımda Letgo mesaj kutum mesajla dolmuş. Kardeşim Çanakkale'ye geliyorum, IBAN at kapora göndereyim, yok IBAN at paranı göndereyim, kardeşim kargo yapar mısın?

Kaçırır mı 1500 liraya PS4'ü? Birde o kadar ucuza o kadar oyun. Sadece kollar 500 lira ediyor. Oyunları saymıyorum bile.

Kardeşim sözün özü, Muz Cumhuriyeti'nde dolandırıcılık serbest. Yakalanırsan parayı geri verirsin, 3-5 ay hapis cezası alırsın. Onu da maddi cezaya çevirir, milleti dolandırmaya devam edersin.

Yapacak bir şey yok. Soğuk su.

Facebook'dan ekleyiniz. Hasan karaosmanoglu Kızılelma benim Facebook adım zaten pek girmiyorum internet e felan. Şimdi benim düşüncem şu adama yalandan kapora vereyim felan diyebilirsiniz böylelikle iban vs.den isim soy isim bulabilirsiniz veya şöyle yapın (tabii bunlar bir dusunce) adama kapora parası atın ama bu parayı sadece bı yerden alabileceği bir şubeye atın tabii böyle birşey varmı bilmiyorum ama adam bunu çekmeye çalışınca sizde harekete geçersiniz bunları düşündüm bir anda saçma olabilir kusura bakmayın
Ya birde şunu diyeceğim g29 yazın lethoya filtrele seçeneğine gelin Max 1000 tl yazınca direkt o adam çıkıyor hatta link atayım banlanmadan adam yetisirseniz bakın
Dolandırıcı şahıs Ali bey isminden mali ozipek adına gecmistir. Dikkat ediniz arkadaşlar.

Mağduriyetiniz için üzüldüm, geçmiş olsun. Yüz yüze görüşmeden internetten ikinci el ürün alınmaz. Alıyorsanız bu riske kabul ediyorsunuz demektir.

Arkadaşlar an itibariyle dolandırılan 2 kişi daha buldum. Telefon görüşmesini ses kaydı olarak çekmiş evet sesler aynı kişi aynı. Onu da 650 TL olarak dolandırmış. Bu iş çığrından çıktı artık!

Hakkını sonuna kadar ara ancak şu numaraları yemeyin artık. Bu tarz alışveriş yapacaksanda sarı logolu sitenin GeT ticaretini kullanmanı tavsiye ederim.

Şimdi benim düşüncem şu adama yalandan kapora vereyim falan diyebilirsiniz böylelikle IBAN vesaireden isim soy isim bulabilirsiniz veya şöyle yapın (tabii bunlar bir dusunce), adama kapora parası atın ama bu parayı sadece bir yerden alabileceği bir şubeye atın. Tabii böyle bir şey var mı bilmiyorum ama adam bunu çekmeye çalışınca siz de harekete geçersiniz. Bunları düşündüm bir anda saçma olabilir kusura bakmayın.
Ya bir de şunu diyeceğim G29 yazın letgo'ya filtrele seçeneğine gelin maksimu 1000 TL yazınca direkt o adam çıkıyor hatta link atayım banlanmadan adam yetisirseniz bakın.
Dolandırıcı şahıs Ali bey isminden Mali Özipek adına gecmistir. Dikkat ediniz arkadaşlar.
IBAN, IBAN'a ait isim soyisim vs hepsi elimde var. Muhtemelen sahtedir. İsmim istemem kimseyi olarak geçiyor. Size istek attım. 2 kişi daha buldum dolandırılan aynı adamdan.
Hakkını sonuna kadar ara ancak şu numaraları yemeyin artık. Bu tarz alışveriş yapacaksanda sarı logolu sitenin GeT ticaretini kullanmanı tavsiye ederim.
Savcılığa gidilir gidilmesine de ismini cismini değiştiren adam savcılığı da elinde oynatamaz mı?

IBAN, IBAN'a ait isim soyisim vs hepsi elimde var. Muhtemelen sahtedir. İsmim istemem kimseyi olarak geçiyor. Size istek attım. 2 kişi daha buldum dolandırılan aynı adamdan.

Savcılığa gidilir gidilmesine de ismini cismini değiştiren adam savcılığı da elinde oynatamaz mı?
Topluca savcılığa gidilirse bir sonuç çıkabilir. Yoksa tek tek gidilirse hiçbir şey çıkmaz.

O adam da elini kolunu sallayarak çıkar.

Türkiye'ye hoşgeldin. Savcılığa git, şikayetçi ol. Soğuk suyu içeceksin. Burası Muz Cumhuriyeti ve Muz cumhuriyeti savcıları bu konuyla ilgilenmiyor bile.

Letgo destek ile görüşebilir misiniz? Telefon numaraları var bir sorun ıp adresi falan isteyin yani ne zaman G29 yazsan G29 PS4 Pro ve G27 satıyor ve satıldı olarak isaretliyor ki bu da insanları dolandırdığı anlamına geliyor.

Merhabalar ben de aynı kişi tarafından dolandırıldım. E-mail üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz. [email protected].
Tahminim onlarca kişiyi dolandırmıştır, aynı tezgah. Savcılığa dilekçe verdim bakalım ne çıkacak. Bence savcılığa başvurmak önemli çünkü şahıs belli ki sakat bir kişilik yarın bir gün sen bu adama neden para gönderdin diye başımız ağrımasın da giden para gitti sanırım maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı