Ekran Kartında AMD mi Nvidia mı?

Ali Esmer

Hectopat
Daha fazla  
Nvidia mı yoksa AMD mi? Ben oyun için alacağım. Oyunlarda FPS hangi markada iyi ise nedeniyle yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkiside gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Sadece modeline göre iyi ve kötü denebilir. Örneğin ; Nvidia Gtx 980 ile Amd r7 240 eş değildir. Ama bence Nvidia daha güzel.

Bütçem 500-800 arası, oyun ağılıklı hangisi sizce? Directx 12 ile AMD daha iyi performans veriyomuş, doğru mu? Ama ben de Nvidia düşünüyom, Gtx960 veya Gtx 760 düşünüyom.

Madem ikisi arasında kaldın Gtx 960'ı al. Hem daha güncel hem de enerji tüketimi açısından tasarruflu.

Aynen ben de öyle düşünüyom ama Directx 12 ile AMD daha fazla performans verecek diyor. Peki ya ben yine de Nvidia mı alayım?

Yeni nesil çoğu kartın Windows 10'un yaygınlaşmasından sonra DirectX 12 desteği alacağı konuşuluyordu ne kadar doğru bilemiyorum. Bana kalırsa çok dert edilecek bir mevzu değil ama son karar senin tabi. :)

Ekran kartı bit değerine ve boyutuna göre alınmaz. Mimari ve GPU gücüne göre alınır daha sonra bu özellikler dahil edilir. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı