Ekran kartında AMD mi, Nvidia mı?

Modele göre degişmekle birlikte nvidia'nın sürücü desteği, nvidia oyun teknolojileri ve en önemlisi maxwell yüzünden nvidia bir adım önde.

Modele göre değilde fiyata göre değişir ayrıca artık Amd ekran kartlarının Nvidia'dan bir farkı kalmadı yazılım konusunda bile kendilerini geliştirdiler.

Açıkçası bana Nvidia daha güçlü geliyor. Nvidia tarafında TXAA gibi özellikler var. Shadow Play var. AMD'de nerde ?

@Thermes Madem beğendin o zaman Directx 12 desteğini de ekleyeyim. :)

Seneden seneye değişiyor, mesela 2014'ün en güçlü ekran kartı R9 295X2 seçilmişti. Bunun yanında mimari, bellek hızları, GPU'daki raster işlem birimleri (ROP-TMU) sayısı vb. faktörler performansı etkiler.
Eğer ucuzluk istiyorsan AMD'ye yönelebilirsin, fakat cebim dolu diyorsan NVIDIA favorin olabilir. Şahsi görüşüm olarak benim 150 TL bütcem vardı ve sistemim de gayet düşük olduğu için Radeon HD 6570 almıştım, 150 TL'ye NVIDIA'nın GT 420'si vardı fakat performansı bayağı düşüktü HD 6570'e göre.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı